Skocz do zawartości
tokarex pontony

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Miras ma rację. Zamiast ciężarka używać koszyka ze zmieloną rybą. Fajnie przyciąga węgorki i sandacza. Ja używam plecionki 0.30 i dużych haków około 1/0.

Mniej zacięć ale jak się uczepi węgorek to minimum 60 cm. Prawie zawsze łapię na trupka. Dlatego że przy okazji trafiają się całkiem fajne sandacze. Najczęściej łapię na stawach (gliniankach w Zielonce k/wawy). A jak ktoś chce na 100% wieczorem złapać węgorza to czerwone robaki lub rosówka. Ostatnio biorą jak głupie. Niestety u mnie same maluchy:( poniżej 80 cm. Coś w tym roku nie mam farta.

No ale sezon przed nami. Jeszcze powalczę! Zapraszam wszystkich warszawiaków do nas do Zielonki na węgorza. Jak ktoś nigdy takiej ryby nie złapał to tu ma pewniaka. Brania do 1 w nocy potem cisza i dopiero nad ranem. W weekendy jak jest pogoda niestety tabuny turystów ;-) Dlatego radzę przyjechać jak jest kiepska pogoda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki rozmiar kotwiczek mam wziąść na sumo-węgorza

Moim zdaniem kotwica na węgorza to nieporozumienie, ja używam tylko haków.

Słyszałem że na suma kotwica taż się średnio nadaje, bo większe sztuki po prostu je miażdżą szczękami. Podsumowując: jeśli chodzi o te dwa gatunki to lepiej sprawdza się dobry hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

To dobrze.

update:

Co myślicie o nałożeniu peletu węgorzowego/halibutowego na haczyk od strony przyponu?

W WMH - Sposób na węgorza łowili na pellet. Ale ten film mnie trochę rozwalił, jakby pokazywali to wszytsko komuś co pierwszy raz wędke widzi.

Pytam, bo jak czytam tu u nas, to łowicie na trupka/żywca czy rosówkę. Probował ktoś na pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probował ktoś na pellet?

Ja osobiście nie złowiłem, kolega złowił dwa lata temu ale podczas połowu karpi.

Mi natomiast trafiały się sumy na pelet.

Ale jeżeli chodzi o Węgorza to przynętą nr1 nie jest to pelet lecz martwa rybka :wink:

No chyba że Węgorza w danej wodzie jest bardzo dużo to będzie brał nawet na kuku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Zdaje sobie sprawę ,że węgorz bierze , przez cały dzień ale jak każda ryba ma swoje ulubione pory a w innych bierze , bardzo chimerycznie. Mam pytanie jaki okres jest lepszy na węgorza zaraz przed ściemnianiem się gdy się ściemnia czy gdy jest kompletnie ciemno czyli przez całą noc. Już tłumacze o co chodzi , mam zawody i jedną wędkę wypadałoby zostawić na coś grubszego. Ale na początku zastanawiam się czy nie łowić na dwie wędki na białoryba aż się nie zrobi ciemno ale jeśli wy macie lepsze doświadczenia ,że jednak przed całkowity zmierzchem to jedna pójdzie specjalnie na węgorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wegorza dobry jest cały dzien pod warunkie, ze na hak idzie ukleja.Pamietaj o otwartym kabaku i nie zacinaj od razu tylko poczekaj daj mu polknac. U mnie najlepsze godz. to okolo 7 ,11,17 i 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Czy któryś z kolegów używa ślimaków jako przynętę na węgorza??

Chodzi mi o Błotniarkę Stawową,Zatoczka i inne mięczaki

Wiem że w pewnych zbiornikach to pierwszorzędna przynęta

No i jak uzbroić zestaw w taką przynętę ??

pozdr, Waza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni wybieram się na ryby nad jezioro. Wieczorem po raz pierwszy w życiu planuje zasadzić się na węgorza. W związku z powyższym mam parę pytań:

W jakich godzinach można spodziewać się najlepszego zerowania?

Na jakiej głębokości szukać węgorza o tej porze roku?

Czy z przynęt martwa rybka i rosówki wystarczą?

Grunt czy spławik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sand expertem w tej dziedzinie nie jestem ale powiem ci na moich doświadczeniach, pora super odpowiednia

U mnie okolice Wrocławia jest tak zwane kąpielisko "staw" kilka h. głębina wszędzie czy to pod brzegiem czy daleko bez róznicy, zawsze rzucaliśmy blisko brzegu pod trzciny - tam były najszybsze brania natomiast dalej to było mniej brań 2, 3 w nocy ale konkretne gwizd ze szpuli, rosówki sobie oszczędź gównazeria się czepia polecałbym trupa ale zawsze przewlekaj igłą całego trupka tak żeby uniknąć ściągnięć i pustych brań co do igieł to poszukaj coś w lokalnych sklepach, zresztą samemu można zrobić np. szprycha.

A no i grunt chyba że jakis waglerek z gruntu ale po co sobie życie utrudniać

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ominołem do 2-2.30 godz. w nocy były brania nigdy nie miałem później choć bywało że latem w południe najgorszy skwar brały przepiekne węgorze ale to już na jeziorze, w rzece raz czy dwa też w dzień złowiłem

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to dzisiaj zaczyna się miesięczny okres ochronny węgorza?

Łowię na łowisku prywatnym i ryby wracają do wody wiec chyba tragedii nie będzie.

Łowił będę z brzegu i zastanawiam się nad dwoma miejscówkami.

Pierwsza to pomost, dość stromy opad dna z 2 do 4-5 metrów, raczej mało roślinności podwodnej, w sąsiedztwie pomostu trochę trzcin.

Drugie miejsce to plaża - kąpielisko, stopniowo zwiększająca się głębokość, na 30 metrach od brzegu mamy około 2 metrów głębokości i zaczyna się roślinność podwodna.

p.s. w Jeziorze również występuje sum. Czy jego pora i miejsce żerowania pokrywa się z węgorzem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maniek za info. Ładne zmiany nam zaproponował minister rolnictwa, brak słów... Limit dobowy jeszcze rozumiem, ale zamiast wdrażać jakieś programy zarybień za unijną kasę, wprowadza się śmieszny okres ochronny, tylko dlatego, że wówczas węgorz dobrze żeruje. Teraz pora na inne gatunki - obłożyć je zakazem połowu w okresie dobrych brań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy przeczytali dokładnie treść :?::!:

Połowy sportowe i część wspólna - zmiany od zaraz !!

Zmiana rozmiaru oczka sieci od stycznia 2013 :!::!:

Wielkość oczek sieci w rybackich narzędziach połowowych służących do połowu:

1) sielawy - nie może być mniejsza niż 18 mm,

2) węgorza - nie może być mniejsza niż 12 mm, od 2013 - 20mm

3) uklei i stynki - nie może być mniejsza niż 6 mm,

4) ryb na przynętę - nie może być mniejsza niż 5 mm.

Mam jakieś dziwne przeczucie, że rybacy będą często łowić "ukleje lub przynęty" :evil:

PS

PZW K-ce POWIADOMIŁO na srtronie www , jestem w szkou :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.