Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

chcialem podczas czerwcowo/lipcowego wyjazdu zasadzic sie w nocy na węgorza, interesuja mnie wszelkie porady dotyczace polowu tego tajemniczego gatunku... mysle o peczku czerwonych robali i lowieniu na grunt, do dyspozycji bede mial dwa pomosty jeden wchodzacy glebiej w jezioro rzucalbym na srodek duzej zatoki gdzie glebokosc wynosi okolo 5 m, drugi to pomost blisko trzcin moglbym rzucac wzdloz nich, czekam na rady, z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Grzegorz jeśli jezioro PGRyb to nocki odpadają chyba że będziesz kłusował ale jest to zabronione i karalne . Jeśli nie to opisz dokładeniej

miejsce gdzie będziesz łapał jakie dno [plaskie ,strome] jaka głebokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z tego co wiem jest tam dzierzawca a i pozwolenia wykupujemy wiec chyba PzW wiec wolno w nocy łowic, obok tego pomostu przy trzcinach glebokosc wynosi kolo 2-3 m pojedyncza roslinnosc dno piasek muszelki troche mulu jak to przy trzcinach, a gdybym lowil z tego trugiego glebokosc 5m dno piasek bardzo rzadka roslinnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeziorach zwłaszcza głębokich można z powodzeniem łapać węgorze w

dzień aLipiec jak gorący to najlepszy miesiąc w roku.Wielo krotnie trafiłem

właśnie na taką pogode wLipcu i węgorz brał o 12 w południe jak oszalały.

Co do przynęty to odradzam robaczki, bo będą kłopoty z drobnicą, a proponuje żywczyka typu ukleja, płoteczka, ewentualnie już rosówka a lepiej pęczek rosówek . Co do miejsca to proponuje przy trzcinach raniutko lub wieczorem postawić żywczyka , natomiast na głęboczku prubować w południe o12 postawić pęczek rosówek lub żywczyka ale grunt

ustawić od 1m i jak nie ma brań to zwiększać aż do samego dna. W ten sposób na jednym jeziorze odkryłem że węgorze brały na 2.5m gruncie a

głębokości w tym miejscu była15m. Z węgorzem teraz to trudna sprawa bo brakuje zarybień ,ale jeszcze troche go zostało zwłaszcza tego grubego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pęsczku czerwonych robali proponuję małą płotkę lub uklejkę ciachnąć na pół, ogon na jedną wędkę głowa na drugą i ogień jak są węgorze i żerują to coś weźnmie - w ten sposób łowiłem węgorze od 1 do 2 kg na jeziorze w okolicach Chojny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anonymous

Ponieważ na jeziorze nie wolno łowić w nocy - poradzcie jak łowić w dzień węgorze. Jezioro jest bardzo głębokie - średnio 12-15 metrów z licznymi uskokami. Zamierzam łowić z łodzi. Czy szukać węgorzy bliżej brzegu na trochę płytszej wodzie czy próbować na bardzo głębokiej 20 metrów. jakie polecacie przynęty? Czy łowić nad dnem, czy w toni?.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

moim zdaniem na wegorza jest dobra rosowka lub jesli chcesz zlapac cos duzego to moze byc np.plotka lub uklejka.i to nie mala bo nawet 15centymetrowa!wegorz to drapieznik wiec wiesz:)sprobuj tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ja daje małą rybke np. płoć taka ze 3cm

Najlepiej węgorz bieże w nocy. Jak się zatnie troche większą sztuke to sie troche trzba pogimnastykować. Lubia zawijać sie w lilie podwodne pienki dałęzie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje małą rybke np. płoć taka ze 3cm

:roll::roll::roll:

I od dawna tak lapiesz :?:

Bo swego czasu plotka miala wymiar ochronny

I az sprawdzilem bo wydawalo mi sie ze ma nadal a jednak zlikwidowali :???::???:

Co do tematu to moze po prostu podpytaj na co miejscowi lapia

Ze skutecznych przynent to zarowno mala ukleja, rosowka (ewentualnie peczek robakow) czy nawet watrobka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje małą rybke np. płoć taka ze 3cm
powiedziałem np.płaoć a nie płoć

obojętnie jaka rybka tylko wymiarowa

Najlepiej szczupak taki z 2cm albo snadacz 3cm

ewentualnie sum 5cm :lol:

Zobacz Lordzie co napisales :roll: bo jeszcze mowisz ze cos innego to po pierwsze

Po drugie totalnie nie wiem o co ci chodzi z tymi sumami szczupakami (moze to rodzaj jakiegos humoru ale jesli tak to ja go nie trawie)

Nie wszędzie zlikwidowano, więc lepiej się upewnić czy na wodzie w której łowimy wymiaru nie posiada:idea:

I ja ciesze sie ze na pewnych wodach pozostaly choc mam nadzieje ze mimo ich braku wedkarze je nadal stosuja :smile:

W okregu torunskim dali wymiar ochronny na okonia 18 cm i nawet okres ochronny :smile:

Szkoda tylko ze nie dotyczy to calego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą przyneta na węgorza sa peki dżdżownic i martwe rybki (5cm-6cm) . Jesli chcesz juz łapac węgorza musisz miec mocny sprzet , poniewaz węgorz jest bardzo silna ryba i czesto ucieka w roslinki. W sprzęcie wskazany jest krętlik gdyż broniaca sie ryba wykonuje liczne obroty. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.