Skocz do zawartości
tokarex pontony

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś już o tym napisał, to sorry za powtarzanie. Mój znajowy (z dużym powodzeniem) stosuje sproszkowaną krew (do kupienia w sklepie wędkarskim). Miesza ją z bułką tartą i wciska do koszyczka zanętowego (można dodać pocięte rosówki). Potem tylko na hak rosówka lub żywczyk i heja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do miejsca to proponuje przy trzcinach raniutko lub wieczorem postawić żywczyka

Maniek, mam pytanie. Mam takie idelane miejsce przy trzcinach, tzn po prawa pełno trzcin a na lewo takie krzaki i odstęp z 2 metry między tym. No to teraz, jeśli chodzi o moje pytanie, to jak rzuce spławik z żywcem, pomiędzy te trzciiny a krzaki ( w tej wolnej luce ) to jak węgorz będzie wybierał żyłke, to nie wejdzie mi w te trzciny i po zestawie? I jeszcze jedno, jak będe miał na haczyku, filet, rosówke lub żywca na spławik to też czekać na odjazdy jak przy łapaniu na grunt? Myślisz że to miejsce będzie dobre? Dodam, że to jest taka dzika plaża.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam może jeszcze stać za ryba

każda jaka w zbiorniku występuje a może żadna....nie znam twojego jeziora więc każda odpowiedź to takie wróżenie z fusów. normalnie na spadach żerują i płocie i leszcze a za nimi ciągną drapieżniki. ale jak jest u ciebie nie próbuję zgadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będe łowił metodą spławikową, a na haku filet, to też otworzyć kabłąk i jak będzie branie to będzie ciągło żyłke i tak dalej czy ciąć jak pójdzie pod wode czy sie tam wyłoży?

Pozdrawiam

ps. a jak będzie węgorz wybierał żyłke to nie wejdzie mi w te trzciny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti miejsce jest obiecujące i fajne ,ale dości trudne ,postawienie zestawu na skraju roślinności od otwartej wody wymagało by doś prezyzyjnych rzutów zestawem ,dla wprawionego wędkarza może nie stanowilo by to problemu ,ale dla początkującegp tak ,o spławiku zapomnij ,takie dość dalekie rzuty to tylko na grunt ,dlaczego tak daleko ustawiać zestaw ? ,obawiam się że tak jak wspomniał Tomek brania węgorzy koniczyły by się w krzaczorach ,faktycznie jeśli masz wybór z miejscówką to poszukaj czegoś bardziej dostępnego np,wspomniałeś o plaży ,bardzo dobre miejsce na ranne zasiadki wegorzowe ,wieczorem niestety już nie ,w takich miejscach stawiaj zestawy na spadkach ,czyli tam gdzie zaczyna się robić dości głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze zdjęcie innego miejsca, gdzie wędkarze zasiadają się na węgorza. sandacza. http://img111.imageshack.us/my.php?image=dsc00227to1.jpg

Wiesz, zawsze myślałem, że takie krzaki to dobre miejsce, bo jak oglądałem np. twoje relacje z połowów to właśnie w takich zarośniętych miejscach łowisz z efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze zdjęcie innego miejsca

No to już wygląda dużo lepiej :wink:

Wiesz, zawsze myślałem, że takie krzaki to dobre miejsce

Ale węgorz to taka cholera, że wie gdzie uciekać. Jak znajdzie kawałek stałego punktu zaczepienia- zapomnij, że go oderwiesz od zawady.

Przykład. W zeszłym roku październik siedzimy na sandacza. Teściu ma kilka brań. Za każdym razem jazda, zacięcie, zaczep, rwanie :???: Wreszcie za którymś razem przy rwaniu (wędka poziomo i ciągnięcie na chama) zaczep puszcza a na haku wisi niewielki węgorz 66 cm. Najwidoczniej poprzednie były większe i ich siła uścisku przekroczyła wytrzymałość żyłki. Co ciekawe spinningując w ty rejonie nigdy nie urwałem przynęty :!: To pokazuje, jak węgorz potrafi wykorzystać najmniejszą zawadę do chwycenia się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze zdjęcie innego miejsca
O widzisz ,to jest super miejsce dla ciebie ,jest troche więcej miejsca na rzuty zestawem ,stawiaj zestawy poza trzciny.
Wiesz, zawsze myślałem, że takie krzaki to dobre miejsce,
Bo to prawda ,tylko takie krzaczory wymagają pewnej wprawy tzw .obłowienia ,czyli prościej umiejętności radzenia sobie z zaciętą rybą ,co dla początkującego może przynosić wiele rozczarowani ,np.po zerwaniu kolejnej ryby ,dlatego aby ci tego zaoszczędzić pisze żebyś spróbował gdzie inndziej ,a na krzaczory przyjdzie pora .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem od 3 nad ranem z 2 gruntówkami i nic. Próbowałem na żywca, rosówke, fileta i inne pierdoły i nic.... Jutro ide ze spiningiem zobaczyć jak tam szczupaki i okonia jak nic nie weźmnie, to wezme się za leszcze a jesienią powróce do drapieżników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.