Skocz do zawartości
tokarex pontony

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Używam takich wlasnie hakowprzynajmniej 2 brania byly węgorzowe poniewaz w jednym braniu byl okolo 15 metrowy szybki odjazd zylki, a przy drugim wegorz sciagnol mi fileta ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rosowki zazwyczaj małe nie są :wink: także hak też nie powinien być za mały, 1-3 w sam raz rozmiary lub większe. Z zadziorami na trzonku też dobre, lepiej sie trzyma i nie "zjeżdza" z haka, zależy też od tago jak zakładasz rosowke na hak, na ile razy ją przebijasz, jeśli ktoryś koniec mocno odstaje ryba może za niego szarpać i urwać, z drogiej strony jeśli rosowka jest "rozciągnięta" na haku naturalniej wygląda. Musisz poprobować, założyć na ciasno,luźniej, może to da efekty.

Jeśli sprawcami Twoich brań były węgorze to raczej nikłych rozmiarow, węgorz bierze przynęte tak jak napisał Tomek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja przewlekam rosowke tyle razy ile sie da zeby zaden koniec nie wystawal ale i tak wyglada apetycznie.NA tym akwenie niema zabardzo okoni takze okonie nie byly sprawcami byly to jakies wyglodniale krumpie ale przynajmniej te 2 brania wygladaly na wegorzowe na ostatniej nocce tak samo mialem 3 brania 1 zaciete i ladny 70 c wegorzyk wyladowal w lnianym woreczku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgorza możesz zacinać od razu po zauważeniu brania, a zazwyczaj branie jest mocne. Nad Odrą też coś podskubywało mi rosowki, okazało się że to jazgarze, malutkie sumy i sumiki karłowate.

Powodzenia w łowieniu ślizgaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No stary dzieki czyli nic zmieniac nie musze w zestawie tzn w zachaczaniu rosowy lowie dalej tak jak wczesniej lowilem ;].Podniosles mnie na duchu dzieki

Teraz pojade na wegorza jak bendzie powiewal zachodni wiaterek i bendzie now w tedy branie murowane :]

Polamania kija kolego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzie szukać węgorza w jeziorze??

Wiem że w tym jeziorze są węgorze, ale gdzie ich szukać: chodzi mi o głębokość, rodzaj dna, roślinność. Jezioro ma bardzo przejrzystą wode i głębokość do 28 metrów. Dno od żwirowego aż po bardzo muliste (zależnie od miejsca).

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolego warszawa_24 na to pytanie trudno będzie Ci dać uniwersalną odpowiedz. Jak wątrobę czy trupka w pysk weźmie nie za wielki węgorz to może go melić i melić. Lecz równie dobrze może skusić się sum czy sandacz (zwłaszcza na trupka), a i w ich przypadku jest wiele szkół. Tu zawsze sugeruj się wielkością przynęty. Jak malutki plaster wątroby czy malutki trupek to można wcześniej zacinać, lecz gdy jest dość duży kawał mięcha to i poczekać trzeba dużej, zwłaszcza gdy widzisz niemrawe branie. Chyba, że widzisz super odjazd.

Ja osobiście gdy łowię na małe przynęty to zacinam bez zbędnego czekania gdyż myślę sobie, że jak będzie coś fajnego to na pewno już zdążyło zassać moje mięsko, a jak nic nie zatnę to nie żałuję bo musiało to być maleństwo skoro nie dało rady połknąć tak małego trupka, żywca idp.

Zobaczysz praktyka sama Cię wyćwiczy i zauważysz, iż nie wszędzie ryby biorą tak samo. Osobiście poznałem wiele osób, którzy mieli niby pojęcie o łowieniu sandacza i radzili innym kiedy ciąć sandaczowe brania. Okazywało się, że właśnie oni partolili większość brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wyglądało to tak: Gwałtowne uderzenie, ryba ucieka z przynętą, zaciecie i nic.

hak: 1, przynęta: wątroba wieprzowa.

No to akurat nie jest typowe branie węgorzowe :lol:

Opcja pierwsza kleń, opcja druga sum i za mały haczyk lub po prostu pech przy zacięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowi możesz zaufać w ciemno

:lol: Nie ma to jak się samemu przekonać, prawda Max? :mrgreen: Zdjęcie do dziś w profilu :wink: Choć wtedy łowiliśmy na trochę mniejszy haczyk.

Zaufam Ci i wezme 1/0 na te 2 rybki.

Konkretny węgorz bez problemu da radę takiemu hakowi. A z drugiej strony 1/0 to rozsądne minimum na suma. Swoją drogą ten sezon ostatecznie mi wykazał, jak nieskuteczne są grube, kute haki. Zepsułem wiele sumowych brań żeby się przekonać, że nic nie zastąpi ulubionego mustada. :roll: Możliwe, że kiedyś jeszcze trafię na dobre kute haki, ale do tej pory mi się nie udało.

Podsumowując warszawa_24, odszukaj na portalu mój artykuł "sandacz dla zuchwałych"- tam znajdziesz zdjęcie haka. Na Haczyk tv w filmie "mój sezon 2007" zobaczysz fotkę węgorza zapiętego na tym haku. Dał radę, mimo że nie był okazem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.