Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o nęceniu węgorzy karmą dla psa? (oczywiście tymi co toną, mam taką za około 10 zł 3 kg)

Najpierw sprawdziłbym jak zachowuje się w wodzie tzn. czy mięknie, czy się rozpada itd. Może warto połączyć karmę z innymi składnikami np. wątroba, suszona krew

Zamierzasz nęcić kulami, czy łowić z koszyczkiem?. A może jedno i drugie ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zachowuje się jak granulat karpiowy.

Jaka to karma? Może sam w lipcu wypróbuję :twisted:

Będziesz łowić na jeziorze czy na rzece?

Blisko brzegu czy daleko?

Płytko czy głęboko?

Ja przy łowieniu węgorzy często używam koszyczka z zamkniętym dnem. Ładuję do środka jakieś "mięsko" (cięte rosówki, granulat, wątroba, siekana ukleja) zmieszane z bułką tartą lub zanętą. Psią karmę najlepiej umieścić w łowisku za pomocą worka PVA lub koszyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Łowie węgorki prawie wyłacznie w dzień w mocno zamulonych zatokach ,jedynie wiosną zmieniam miejsca w poblizu trącego się białorybu ,bo węgorek przepada za ikra.

Przynętą jest najczesciej spora ploć lub średni ok 12cm krąpik.

Zestawy zazwyczaj bez splawika z rurką antysplataniową z ciężarkiem lub koszyczkiem z kawałkami ryb, żylka glówna 0,25mm przypon zazwyczaj grubszy 0.30- latwiej się wyjmuje średniaki takie do 1.2kg za żyłkę do łódki i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!!!mógłby mi ktoś powiedzieć jaki zapach dipu byłby najlepszy na węgorza??chcialbym nim podrasować troszeczkę rosówkę lub trupka...z góry dzięki za odp!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc można łapać węgorza na spławik, wystarczy zamontować jakiś nie za mały spławik na grubej żyłce wszystko dobrze zawiązać, dać gruby przypon z żyłki, choć osobiście na węgorza zakładam plecionkę do której się przekonałem łowiąc tą rybę, położyć przynętę na dnie ale nie wydaje mi się że, będzie to dobry sposób na ta rybę, no może w miejscach gdzie nie da się łapać na grunt np. w zarośniętych stawach itp. ale trzeba się nastawić na bardzo siłowy hol, najlepiej zrobić prost zestaw na grunt, bo tak przynęta musi leżeć na dnie, zestaw ze spławikiem może utrudnić łowy lub je uniemożliwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka się nie nadaje na węgorze ze względu na to że jego drobne ząbki swietnie ją rozwarstwiają po dłuższym holu,fakt na małych egzemplarzach może od razu tego nie widać ale na większych sztukach +1.5kg wiąże się to często z utratą ryby.

A w ogóle po co ją stosować..jest droższa od żyłki,bardziej sie plącze a dla węgorka nawet gruba 0.35mm nie przeszkodzi w braniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki oczywiście chodziło mi przypon z plecionki,

ja kiedyś ją zacząłem używać i tak to u mnie zostało, jak się używa dobrej plecionki to węgorz nic nie powinien zrobić jej, ja jeszcze rybki nie straciłem używając jej,

udało mi się także wyciągnąć kilka nie za dużych sumów podczas zasiadki na węgorze na plecionkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wątróbka drobiowa może być ugotowana czy surowa? Bo własnie jem na obiad i nie wiem czy sobie nie zostawić na jutro.

2. Jaka żyłka na węgorza, 0,24 będzie dobra? Łowienie w jeziorze z obciążeniem ponad 50-80g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega kocur napisal zdecydowanie surowa,żyłka 0.24 w zupełności ci starczy.

Takie obciążenie nie jest ci potrzebne w zupełności wystarczy od15-40gr w zależności od warunków i na jaką odległość chcesz posłać zestaw.

Ja używam 15gr na zamulonych miejscach jak łapie z łódki i 35gr z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wątek o węgorzu bardzo ciekawy,od siebie chcę dodać pare rzeczy.

Ja łowie węgorze w wodach o dość szybkim nurcie i piaszczystym dnie,stosuje ciężarki z "wąsami" które kotwiczą w dnie . Bez tego patentu ciężko dostać się do sztuk żerujących daleko od brzegu. Jako przynęty stosuje głównie rosóki.

Zestaw boczny trok ala paternoster :roll: tak to ujmę.

Rosóki naciągam na cały hak i żyłke na końcu dokładam kilka drobnych czerwonych robaków ,z doświadczenia wiem że "ruch" na haczyku uatrakcyjnia nasz zestaw.

Żyłka 0.35 przypon 0.30 ,haki gamakatsu czerwone z zadziorami na trzonie i łopatką na szczycie co pozwala łatwo naciągnąć rośowke na żyłke nie "rozpruwając" jej zbytnio czego nie można osiągnąć przy hakach z oczkim.

Naciąganie rosówek to dobry patent bo można zaoszczędzić na przynęcie w suche lato i pozwala zmniejszuć obgryzanie przez drobnice.

Co do zanęt to nie ma dużego doświadczenia ,ale zanlazłem na znanym portalu aukcyjnym suszoną krew w bardzo dobrej cenie i myśle że to może pomoć w zwabieniu śliskiego.

Narazie to wszystko co mogłem dodać.

pozdr.

[ Komentarz dodany przez: sinus: 16-06-09, 18:15 ]

nieopisany link do aukcji został usunięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zanęt to nie ma dużego doświadczenia ,ale zanlazłem na znanym portalu aukcyjnym suszoną krew w bardzo dobrej cenie http://www.allegro.pl/ite...szona_200g.html i myśle że to może pomoć w zwabieniu śliskiego.

Narazie to wszystko co mogłem dosać.

Jakoś nie mam przekonania do suszonej krwi, granulatów na węgorza itp. Moim zdaniem najlepsza jest zmiksowana lub drobno posiekana ukleja w zamkniętym koszyczku zanętowym. W końcu to najbardziej naturalna zanęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.