Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kraków- Staw koło Tandety


Piotr Białas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Nie znam się zabardzo na tych przepisach itd. i mam następujące pytanie:

Posiadam kartę wędkarską wyrobioną w 2007 roku [biała karta (legitymacja) + taka książeczka gdzie wklejane są te znaczki za opłaty bodajże)] , przez lata 2008 i 2009 nie robiłem żadnych opłat bo praktycznie nie miałem czasu na wędkowanie(parę razy w roku połowiłem coś na komercji) , w nadchodzącym roku ta sytuacja ulegnie polepszeniu ale minimalnemu więc również waham się czy robić opłaty. Widzę że koledzy mówią tutaj że na ten Płaszów to wystarczy biała karta (w moim rozumieniu jest to ta legitymacja ;d) , czyli jakbym nie robił żadnych opłat to mogę tam łowić. Proszę niech ktoś to definitywnie rozstrzygnie bo dla wielu byłaby to pewnie alternatywa. A tak nawiasem wie ktoś jak tam jest z rybami typu karp , lin itd. i czy to jest czasem zarybiane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli nie zmieni się stan prawny tego stawu to możesz łowić bez opłaconych składek mając tylko białą kartę. Zanim się wybierzesz warto zajrzeć na stronę www.pzw.org.pl/29/cms/511/nasze_wody. Z rozmów z wędkującymi na tym zbiorniku występuje lin, kraś, sum, okoń i dużo małego szczupaka. Zarybień tam nie ma ponieważ nie jest to woda PZW choć słyszałem że czasami sami wędkarze zarybiali rybami złowionymi w innych wodach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Z tego co wiem to cos tam pływa, mój kolega 2 lata temu złowił tam szczupaka na 60 cm od strony torów kolejowych podobno lepsze podejście. Można porzucać, ale trzeba miec duzo szczescia zeby jakies efekty tam mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z chęcią też tam porzucam kijem, ponoć coś można na spinning wyciągnąć. Jednak w którym miejscu i czy coś więcej niż okoń to nie wiem. Sprawdzę w ten weekend i dam znać na forum :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam !! Jestem nowy, tydzień temu zrobiłem kartę... Możecie mi coś powiedzieć o Tym zbiorniku? Jakie ryby tam występują?? Jak jest głęboko?? Czy można łowić na białą kartę?? Uczę się dopiero spinningu... Na jakie sztuczne przynęty tam biorą drapieżniki, jeśli tam występują... Pozdrawiam i dziękuję za wszelki odpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Jestem nowy, tydzień temu zrobiłem kartę... Możecie mi coś powiedzieć o Tym zbiorniku? Jakie ryby tam występują?? Jak jest głęboko?? Czy można łowić na białą kartę?? Uczę się dopiero spinningu... Na jakie sztuczne przynęty tam biorą drapieżniki, jeśli tam występują... Pozdrawiam i dziękuję za wszelki odpowiedzi!!

Mój kumpel 2 lata temu złowił tam szczupaka na 50 cm ale wiekszych efektów to tam nie ma, najlepiej łowic od strony torów kolejowych, bo od strony tandety jest płytko i kupa glonów... Ryby to podobno szczupaki, okonie i białoryb... raczej bym tam nie tracił czasu. Biała karta wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Dziś udało mi się w końcu porzucać na Bagrach. Niestety byłem tylko na chwile przed zmrokiem, i nic nie brało.

Jednak nieco dalej koleś wyciągnął szczupaka wymiarowego, ok. 50 cm. na wahadłówkę srebrną, to daje nadzieję, że coś tam pływa poza śmieciami :wink:

Na pewno tam się wybiorę, tak na poważnie w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he :cool:

Drugi dzień prób na Bagrach i sukces!!!!

wczoraj wybrałem się z kumplem wieczorkiem, kiedy inni wracali już do domu o kiju. Parę rzutów, parę zmian miejsc i przynęt, i w końcu nadszedł atak szczupaka. Pierwszy prawie wymiarowy, po chwili drugi znacznie mniejszy (oba dalej pływają).

Całkiem nieźle jak na godzinę machania patykiem :grin:

-teraz pozostaje poszukac większych smoków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. W zeszłym roku byłem na tym zbiorniku kilkakrotnie polując na szczupaka. Z moich obserwacji pływa tam dość duża populacja tego gatunku lecz najczęściej są to ryby poniżej wymiaru ochronnego. Niestety padają one łupem wędkarzy-mięsiarzy :twisted: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.