Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Prądnik - rzeka "niespodzianka"


szczupak28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Nie wiem czemu ale nikt tu nie wspomina o Prądniku , rzeczcce wypływającej z Słoszowej płynącej przez Ojców , Korzkiew, Zielonki wpadająca do Wisły , a przecież pstrąga w tej rzeczcce mase , tylko trzeba znać odcinki rzeki. Ja w tamtym roku miałem kilka sukcesów , sam sie zdziwiłem że w tej rzece są takie piekne pstrągi.Rzeka ta jest mało odwiedzana przez wędkarzy dlatego pstrąga jest tam troche , a w niektórych odcinkach rzeki niewspomne ile wypóściłem niewymiarowego takiego od 23 cm do 30 cm. :razz: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolego jakbym Ci podał ciekawy odcinek rzeki to już bym tam nie miał po co jechać. Sam do tego musiałem dojść wiec Ty też pomyśl na jakim odcinku rzeki może tego pstrąga być mase :mrgreen: Pomyśl a zgadniesz. Sukcesu życze bo są miejsca co 40 cm pstrąga złowić nie jest problemem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak ma racje Bialuszka bo tak tez nazywany jest Prądnik To rzeczka jedno osobowa wybiezesz sie z kolega nie polowicie Tam obowiazuje indianskie podejscie cisza i spokoj Tez lubie na Bialuszke zagladac najlepiej w w Kwietniu lub poczatkiem maja Jak jeszcze pokrzywy nie urosna ponad glowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowca Jelczyków ma racje we dwóch nie ma tam po co iść , nad tą rzeczke . Ryb jest tam mase ale jak mówie trzeba wiedzieć gdzie łowić i na co. Swojego czasu łowiłem tam na mase przynęt ale najlepiej spisuje sie pewna przynęta co robi furore na tej rzeczcce pstrąg bierze na nią jak "głupi". Wiem jedna ze jak pstrag jest w pobliżu tej przynęty to nie ma dwuch zdań by nie zaatakował tej przynęty choćby jak niskie było cisnienie i beznadziejna pogoda. A tą przynete juz coraz ciężej idzie dostać , ostatnio ją kupowałem w Głowatcce na ul. Starowislnej.Pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Łowca Jelczyków ma racje we dwóch nie ma tam po co iść , nad tą rzeczke . Ryb jest tam mase ale jak mówie trzeba wiedzieć gdzie łowić i na co. Swojego czasu łowiłem tam na mase przynęt ale najlepiej spisuje sie pewna przynęta co robi furore na tej rzeczcce pstrąg bierze na nią jak "głupi". Wiem jedna ze jak pstrag jest w pobliżu tej przynęty to nie ma dwuch zdań by nie zaatakował tej przynęty choćby jak niskie było cisnienie i beznadziejna pogoda. A tą przynete juz coraz ciężej idzie dostać , ostatnio ją kupowałem w Głowatcce na ul. Starowislnej.Pozdrawiam. :mrgreen:

Jaki jest cel Twojego posta??Podpuszczasz nas byśmy churalnie zapytali "a jaka to przynęta"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siek-m (model gupik) w jaskrawych kolorach i agresywnej pracy.

Złapałem pare szczupaków(na woblera) na Rudawie,jednak wszystkie byly przyłowami na przełomie listopada i grudnia.Słyszałem,ze jedyną przynętą na jaką reagują jest wahadło,ataki w obrotówke czy woblera to raczej przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem ze stawów niedaleko bonarka , złowiłem pare okoników i jednego szczupaka 30 cm, oczywiście wszystkie rybki wróciły w doskonałej kondycji do wody, Fakt jest jeden w moje 23 urodziny złowiłem swojego 1 w życiu szczupaka :) nie myślałem ze te mniejsze są takie "blade"

Łowiłem na blaszkę 3 białą z czerwonymi kropkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem łowcą zębacza , dostałem od kolegi zdjęcie meilem szczerze mówiąć niewyjaśniłem pochodzenia zdjęcia tzn. kto złapał to bydle.Jedyne co mi wiadomo to napewno szczupak nie był "polakiem" . Ale jedno jest pewne rzycze nam wszystkim takich okazów w polskich wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Gość bierutek

Witam kolegów.

Od niedawna mieszkam w Zielonkach i zastanawiam się czy na tym odcinku Prądnika można coś złowić i czy są tu jakieś fajne miejsca. Prosił bym o wasze sukcesy i wskazówki na co na tym odcinku rzeki.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam rówieśnika po sąsiedzku.................Polecam okolice od Giebułtowa w górę rzeki wczoraj byłem tylko na 30 minut jadac z Krakowa rezultaty to 2 pstrągi 28 i 26 cm .Nie miałem czasu by pochodzić więcej ale wiem że są wymiarowe bo w tamtym roku kilka złowiłem właśnie od Giebułtowa w góre.......Polecam tez odcinek od Zielonek w dół rzeki tak około 500 metrów.Przynety oczywiście tylko jedne ponieważ pstrgi tam kosztuja tylko w jednych przynętach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. A ja dzisiaj przed pracą odwiedziłem dosłownie na godzinkę Białuszkę czy Prądnik jak kto woli:-) W Zielonkach. Woda bardzo przyjemna pełna dołków i kryjówek typowo pstrągowych... Ale z rybkami ciężko, Znaczy się w moim wykonaniu. Trzy rybki na kijku i wszystkie spadły w biegu. Wina małych drucianych kotwiczek w wobkach :oops: chyba . Jeden okaz namieżony (coś ponad 30cm.) ale równie szybko przepłoszony. Moja zgrabność nad wodą:-) Taki wynik godzinnego spaceru nad tą rzeczką. Jeśli się ktoś wybierze w tamte rejony Prądnika prosze coś napisać ciekawy jestem jak wyniki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.