Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Prądnik - rzeka "niespodzianka"


szczupak28

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

w tym tygodniu jadąc autem słysze w radiu wiadomości "mieszkańcy zielonek i okolic narzekają i borykają sie co roku z powodziami, chcą wprowadzić w gminie uregulowanie dłubni i prądnika.... gmina mysli nad tym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle niech wszystko w rurę pod ziemią wpuszczą...

A potem będą takie jaja jak na sudole dominikańskim na prądniku kilka lat temu. Wpuścili go w kanał pod ziemią, ale się okazało, że kolektor ma za małą przepustowość i całe osiedle zalał ciurek szerokości 0,5m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to glupota straszna, nie dbanie o przyrode, powinni rowy melioracyjne poszerzac i kanaly obok drog, wszystko sie da tylko trzeba checi, a pieniadze na pewno sa, tylko wiekszosc z nich trafia w kieszen urzednikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dzisiaj bardzo kiepska, ale miałem chwilę to wyskoczyłem na użytek ekologiczny. Jeszcze wcześniej rano kupiłem nowego wobka i postanowiłem go przetestować. Efekt - 3 pstrągi w 40 minut :) 23cm, 25cm i uwaga, 31cm, mój pierwszy wymiarek na prądniku i osobisty rekord na tej rzece :D

4uxglg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden dołek od mostu w górę w Giebułtowie co pstraga powyżej 30cm złapać to żaden problem :) Planuje wybrać się w weekend na pstragi ale jak mam wolny weekend to zaś pogoda nie sprzyja a jak pracuje w weekend to pogoda jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak28, kiedyś pisałeś o błystce DAM Effezet nr.2 srebrnej w zielone kropki. Czy wiesz gdzie w Krakowie taką dostanę ? Miałem taką, ale niestety utknęła w zaczepie ;/ Ostatnio byłem w Barwenie na Limanowskiego i w Głowatce, ale nie spotkałem się tam z takim wzorem Effzeta :(.

A na Prądnik wybieram się w przyszły weekend, tj.28.02/1.03 gdzieś w okolice Giebułtowa / Januszowic.:) Mam tylko nadzieję,ze pogoda dopisze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze 2 sztuki tej błystki tą błystką właśnie łowię na Prądniku .Ta błystka jest już nie osiągalna w sklepach wędkarskich.Ja też wybieram się na Pradnik albo Dłubnie, bo moja non stop mnie molestuje bym ją na ryby zabrał to muszę jechać , chociaż z czasem ciężko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sobotę od mostu w Giebułtowie w górę, a w niedzielę od tegoż mostu w dół. Efekt to 5 pstrągów na brzegu, ale największy 22 cm ;/ Poza tym kilka pobić i spadów, ale też drobnych rybek. Ludzi bardzo dużo. Widać,ze rzeka jest mocno eksploatowana. Łowiłem głównie na salmiaki i meppsy.

Kulawazmijo, czy Małdochy są skuteczne na kropki ? Pytam,bo planuję zakup kilku sztuk.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem z głupia kiedyś bullhead'a od salmo takiego ok 10cm , chciałem zobaczyć jak chodzi w rzece... wyszedł mi do niego pstrąg taki dobre 35cm!! ale oczywiście mało się nie zesrałem ,a ryba wróciła do swojego dołka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - jakie największe ryby złowiliście na prądniku? Ciekaw jestem jakie "okazy" tam pływają.

W sklepie wędkarskim słyszałem, że podobno w mieście trafiają się takie na 38cm, choć nie chce mi się w to do końca wierzyć. W tym samym sklepie słyszałem też od sprzedawcy, że na użytku ekologicznym podczas tarła obserwował takie w okolicach 35, większych raczej nie widział.

Mój rekord 31cm, a jak u was?

Szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się, gdyby jakiś kaban 40+ w prądniku siedział (i to nie jeden), ale jest to mała rzeka więc ryby są ostrożne i te starsze bardzo trudno podejść, może stąd brak doniesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko powiedzieć... wg mnie na Prądniku powinno się zaprzestać zarybień. Te ryby karłowacieją bo po prostu nie mają co jeść... Żywią się tylko kiełżami i jętką w maju...czasem jakaś żaba przepłynie...Najlepiej byłoby zrobić c&r ale podejrzewam ,że to nie przejdzie... Sam myślałem ,żeby kupić kiełbia ok 100szt i wpuścić w marcu np żeby zdążył się jeszcze wytrzeć...Prawda jest taka ,że w Prądniku nie ma żadnych ryb (kiełbi,strzebli,głowacza,kozy,śliza) ,którymi te ryby mogłyby się żywić...

Odnośnie "okazów"... na użytku ekol. można naliczyć z 10 dołków gdzie okaz mógłby siedzieć... Ale czy siedzi, to już nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najwiekszy miał 29,9. Kilka dołków powiadasz... A no kilka więc i kłusol wie gdzie szukać i to jest tragedia tej rzeki wieksza niż jej uboga fauna. Robactwa jest dużo i powinno wystarczyć a żab jest pierdylion, czasem nie ma gdzie nogi postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem ,żeby kupić kiełbia ok 100szt i wpuścić w marcu np żeby zdążył się jeszcze wytrzeć...Prawda jest taka ,że w Prądniku nie ma żadnych ryb (kiełbi,strzebli,głowacza,kozy,śliza) ,którymi te ryby mogłyby się żywić...

Głowacz podobno jest, ale ile w tym prawdy?

Sam myślałem zarybić tam na własną rękę czymś małym, ale myślę, że takie doraźne wpuszczenie 100 ryb nic nie da, musiałoby to być systematyczne zarybianie przez jakiś czas, bo inaczej pstrągi te 100 kiełbi zaraz zeżrą.

Swoją drogą, jakieś gospodarstwo produkuje narybek kiełbia, śliza, strzebli itp? Bo nie bardzo wiem skąd się bierze takie ryby do zarybień (o ile w ogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche smutno się to czyta, największe ryby po 30cm, a kabanem nazywacie już 40+.

Trzeba też brać pod uwagę że to tak na prawdę siurek który miejscami ma 1,5 metra szerokości. A presja gigantyczna. Na Prądniku powinien być no-kill i zakaz zadziora- takie moje zdanie...

Kiedyś trafiłem tam na padlinę w nurcie. Roiło się od robaków które spływały z prądem. Człowiek się prawie porzygał a pstrągi miały dzień dziecka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.