Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dunajec...


zibi38

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem żeby skoczyć na Dunajec. Dłubnia i Szrenia nie będą łowne przez co namniej kilka dni. Wie ktoś jaka woda na Dunajcu po tych ostatnich opadach ? Da się łowić (chodzi o spin)? Myślałem nad głowkami w okolicach Melsztyna lub ciut wyżej do Piasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też myślałem żeby skoczyć na Dunajec. Dłubnia i Szrenia nie będą łowne przez co namniej kilka dni. Wie ktoś jaka woda na Dunajcu po tych ostatnich opadach ? Da się łowić (chodzi o spin)? Myślałem nad głowkami w okolicach Melsztyna lub ciut wyżej do Piasków.

Stan średni- woda trącona, nadaje się na spinning.

Ale dunajec ma to do siebie że stan wody diametralnie się zmienia w ciagu kilku godzin jeśli w górach obficie pada... dziś może się nadawać a jutro rano może już płynąć totalna kawa z mlekiem.

Ale raczej w ciągu najblizszych dni takich zmian nie będzie, pogoda w normie więc śmiało możesz jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po częstych wizytach na Dłubni, Szreni i Wiśle (rzadziej) wybrałem się w końcu na Dunajec. Pojechałem w ciemno w okolice poniżej Jurkowa. W sumie jak na pierwszy raz na Dunajcu nie było źle. Udało się wyciągnąć dwa przyzwoite klenie 42 i 38 centów na krakuska i okonia średniaka na koniec łowienie na wrtę. Miałem wiele brań niezaciętych, wszystkie przed 7 rano, potem już sporadycznie coś gryzło. Wahałem się gdzie jechać: czy na Wisłę w ok. Górki czy Dunajec i na dziś Dunajec okazał się całkiem niezłym wyborem na 3 h łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre miejsca na spining są poniżej mostu w Zakliczynie. Jest tam ok 10 opasek jedna za drugą. Pomiędzy nimi jest sporo klenia. Ja złowiłem w zeszły weekend trzy szczupaki, parę kleni i okonie. Liczyłem na jakiegoś sandacza ale nic nie skubnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem znów (drugi raz w tym roku) na Dunajcu poniżej Jurkowa z nastawieniem jak ostatnio na klenie ew. okonie, a tu pełna niespodzianka bo czepiały się pstrągi, które jak wiadomo mają teraz okres ochronny. Po kolejnym zapiętym potoku dałem sobie spokój. Nie wiem czy trafiłem na jakąś wyjątkową miejscówkę, czy to po prostu jakiś zbieg okoliczności, że na tym nizinnym odcinku Dunajca, nagle zamiast spodziewanych kleni, czy tam okoni brały pstrągi. Z drugiej strony świadczy to też o tym, że być może uznanie tego odcinka Dunajca za czysto nizinny jest trochę na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie nie mój macierzysty okręg (był nim 19 lat temu) ale specjalnie sprawdzałem i cały odcinek Dunajca w okręgu Tarnów nie należy do krainy wód pstraga i lipienia (wody górskie)., jesli się mylę to proszę mnie poprawić. Wg mnie to nieporozumienie bo niektóre odcinki mają charakter typowo górski o czym świadczy m.in. fakt częstego czepiania się pstrągów, które w okresie tarła powinny mieć trochę spokoju. W takich przypadach wobec braku regulaminowych ograniczeń może pomóc jedyne samoograniczenie i etyczne podejście samych wedkujących, a z tym jak wiadomo bywa różnie (vide łowienie na muchę wirtualnych lipieni w pstrągowych rzeczkach w okresie ochronnym pstrąga potokowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

MarioKr,

i jak tam wyniki wyprawy na Dunajec ?. Ja byłem dzisiaj ok. 3h (12-15) i niestety rozpoczęcie sezonu pstrągowego skończyło się porażką. W miejscówkach z których nie schodziłem w cieplejsze miesiące bez pstrągą tym razem zero brań. W sumie to tylko pogoda dopisała, bo było ok. 7 stopnie na p[lusie, natomiast rybki odmówiły w ogóle współpracy.

Następnym razem daję szansę Dłubni i Szreni, i jak czytałem coś się tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

MarioKr tarnowski czy sądecki odcinek Dunajca? Ja tez byłem w zeszły weekend ale niestety znów na zero. Po raz kolejny za to spotkałem wędkarzy z Krakowa polujących na głowatki. ale chyba też bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od Piasków, piękne miejscówki ale na zero, nawet jednego pyknięcia nie było. Miejscowi w sumie od razu mi mówili że od 2 tygodni nic tam nie bierze, ale chciałem spróbować bo wcześniej tam nie łowiłem. Później odwiedziłem Melsztyn i Zakliczyn i też na zero. Strasznie mam słaby początek roku, cztery wypady i zero rybek, tylko kilka niezaciętych pobić na Dłubni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nigdy nie łowiłem. Ja łowie przy murze oporowym, tam Dunajec się na rozwidla.

I powyżej też jest świetne miejsce taka spora płań. Tam podobno ładne okazy są, tylko zazwyczaj sporo wędkarzy. Świetne miejsce na dużego pstrąga to "pisaki" Szczawnicy.

Ale tam można od 1.04 łowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.