Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dunajec...


zibi38

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie we wrześniu na początku będę w tych okolicach i chciałbym zaliczyć jeziorko czorsztyńskie i Dunajec powyżej niego .....macie jakieś nowe spostrzeżenia lub miejsca i recepty na te okolice? CZy aż tak musi być kiepsko? Nastawiam się na spining na dunajcu aloe co z czorsztyńskim to nie wiem. Dzięki za porady i życzę połamiania kijów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Witam ja lowie na dunajcu a dokladnie w Bobrownikach wielkich tam gdzie byl prom. Jest to swietne miejsce.Duza gleboka zatoka z praktycznie stojaca woda, idealna na przeplywanke oraz dobre miejsce na lowienie z gruntu w nurcie. Ryb zatrzesienie a zwlaszcza brzan i swinek. Ja gluwie spininguje i sa tu tez calkiem dorodne okonie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Janosik KRK

Swojego czasu również łowiłem na Dunajcu ale to dla mnie za daleko. Osobiście polecam Poprad jest tam piękny pstrag zwłaszcza okolice Popowic i Suchej Strugi.Wybieram się tam z kolega w maju. Postaram się opisać przebieg przygody i dodać jakiś link. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Szukam towarzystwa do wypraw. Mieskzam w Krakowie, ale zaden z moich kumpli nie wedkuje i przewaznie sam przesiaduje nad woda. Glownie bolonka i lekki federek na rzekach (Wisla, Dunajec, Nida). Najbardziej lubie Dunajec. Wiosna i jesienia spining. Jesli ktos mialby ochote sie wybrac razem na rybki, to zapraszam. Piszcie na mail'a: mratal@interia.pl

RYSZARD_AR2,

Widze, ze znasz Dunajec w przyujsciwoym odcinku? Moglbys polecic jakies fajne miejscowki, oprocz tej, o ktorej juz pisales w Bobrownikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Od ujścia dunajca do czorsztyna mozesz spiningować cały rok z tym że ze względu na okres ochronny pstrąga nie mozesz miec woblerów mniejszych niz 8 cm z innymi przynętami są podobne ograniczenia. Spining jest puszczony w góre na pewien odcinek rzeki. Aktualnie nie chce Cie w bład wprowadzic wiec zajrzyj lepiej na strone pzw nowy targ albo nabyj informator wód krainy pstrąga i lipienia. Mozesz liczyc na ładne połowy oprócz typowo rzecznych ryb występujacych na dunajcu trzyma sie tam równiez drapieznik ze zbiornika. Warto sie tam wybrać z ciężkim spiningiem na spotkanie z głowatką mozna równiez zapiąć troć jeziorową(okres ochronny więc radze uważać i nauczyc sie rozpoznawania). Woda bardzo chimeryczna ze względu na wahania stanu w zbiorniku. Zycze połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

przepraszam ze tak późno odpisuje ale bylem za granica i nie miałem dostępu do neta

david2 - wybieram się tam na wiosnę jak tylko zrobi się ciepło i mam nadzieje ze wyniki będą rowie dobre jak jeszcze w tym roku:)

mratal - mogę polecić miejsce obok mostu Żabno-Radłów od strony radlowa, jest tam możne nie najlepsze dojście ale za to wąska, długa rynna w której roi sie od nie małych brzan, świnek i mnóstwa cert. Ciężko nie spotkać tam wędkarzy i nie trafiłem żeby ktoś odchodził z tamtad bez zadowolenia. Natomiast jeśli ktoś lubi pobrodzic z bolonka to 500 m w gore rzeki jest na zakręcie Dunajca [nieco rozlanym} piękne miejsce z średnim prądem, stojąc tam w wodzie po kolana można obserwować ławice małych cert, uklei ostawiającej się przed nogami pod prąd naprawdę piękne miejsce, są tam rożne dołki, duże wystające kamienie oraz po ostatniej ,, wielkiej wodzie spory kawal drzewa osiadniety na wystających kamieniach. W każdym z tych miejsc jest ryba. W upalne dni radze stosować roślinne przynęty:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czytałem już wcześniejszy temat o Dunajcu ale jest on już dość stary więc postanowiłem założyć nowy z tym, że miejsce wędkowania jest powyżej Tarnowa, mianowicie w miejscowości Zakliczyn.

Jestem dość często w tamtych okolicach i chciałem zapytać kolegów po "fachu" jakie rybki idzie tam złapać?? Z tego co się orientuje jest tam sporo świnek, brzan, boleni.

Ale interesuje mnie pstrąg, kleń, szczupak i sandacz. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam cię mieszkałem kiedyś w tarnowie i znam tamte miejsca bardzo dobrze na pstrągi kleniei szczzupaki możesz liczyć z sandaczem jest gożej jeśli chciał byś połowić sandaczy musisz zjechać niżej zakładów Azotowych.A i na pstrągi lepsza miejscówka jest niżej Zakliczyna a dokładnie Wielka wieś pozdrawiam i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie , niby znam tamte okolice jak własną kieszeń to i tak nie znam do końca zwyczajów ryb w tamtych regionach. Ponieważ przez lipiec i sierpień na pewno nie zdążę się wybrać na białoryba na Dunajec( odcinek powyżej Czorsztyna) .Ktoś łapał w okresie jesiennym na tej rzece lub orientuje się kiedy bialoryb spływa do Czorsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie mogę wykupić licencję 1 dniową na Dunajec. Chciałem łowić poniżej zapory w Czchowie. Coś gdzieś kiedyś słyszałem żę można jakoś przelewem załatwić ta sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Chciałem łowić poniżej zapory w Czchowie. Coś gdzieś kiedyś słyszałem żę można jakoś przelewem załatwić ta sprawę .

Tak można również przelewem wpłacasz pieniążki na konto tego pzw a w druczku piszesz opłata za wędkowanie tego i tego dnia i druczek musisz mieć przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie licencji na Dunajec. Normalnie po przybyciu nad rzekę wypełniam, rejestr jak wygląda sprawa jeśli chodzi o licencje 1 dniową Gdzie jak coś mam wpisać jakąś rybkę jeśli bym chciał ją zabrać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam wszystkich. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie licencji na Dunajec. Normalnie po przybyciu nad rzekę wypełniam, rejestr jak wygląda sprawa jeśli chodzi o licencje 1 dniową Gdzie jak coś mam wpisać jakąś rybkę jeśli bym chciał ją zabrać ????

Jeżeli chcesz wykupić licencję 1-dniową musisz dokonać opłaty okresowej, tzn. 25zł za każdy dzień wędkowania. Przy opłacie okresowej (czyli tak, jak w Twoim przypadku) nie masz obowiązku wypełniania rejestru połowu. Możesz zrobić opłatę całoroczną w kwocie 90 zł

(np. tak, jak w moim przypadku) i wtedy musisz wpisywać złowione ryby do rejestru.

W rejestrze wszystko pisze co i jak. Rejestr możesz wydrukować ze strony internetowej

okręgu pzw Tarnów. Tam jest wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.