Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dunajec...


zibi38

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeze temat dunajca, ryby jest coraz mniej w zakliczynie duzo jest swinki jeszcze, o brzane coraz trudniej, pstrągi pistolety (20-25cm), duży trafi się ale trzeba mieć niesamowite szczęscie, łowiłem okonie piekne w tamtym roku po powodzi 30-35cm ale brały tylko 2,3 dni potem ślad po nich zaginął ( co ciekawe brały w silnym prądzie na głębokości 0,5m) Klenia troche jeszcze jest jeśli się zna miejsca można złapac bez większego problemu ładną sztuke, Szczupak jest piękny w Tarnowie tuz pod mostem kolejowym są to sztuki od 1kg do około 10,12kg ale niestety zmartwie was jest nie do wyjęcia z tamtąd ponieważ sa tam potężne krzaki i patyki i nie ma szansy wyjąc go stamtąd, mój znajomy miał w ubiegłym roku własnie w tamtym miejscu grubego zębacza powyżej 5kg ale co z tego skoro odrazu mu wszedł w te krzaki i było po wszystkim, nie ma szans mu nic zrobić, mniejszą sztuke jescze da się wyjąc jeśli nie da sie jej uciec w te zaczepy ale z duzym odrazu jesteśmy przegrani, A wiem o tych szczupakach od mojego wujka który nurkował w tamtym miejscu i on zdał mi relacje mówił że potężne ryby tam są no ale niestety bez szans na wyjęcie tego, jest tam dosyć głeboko około 5-7m i mają tam doskonałą kryjówke. Wkoncu jak by dało się je wyjąć to bym wam nie napisał o tym miejscu:P. Ogolnie Dunajec dla przyjezdnych jest bardzo trudnym łowiskiem, poprostu jest to dość specyficzna rzeka i jeśli nie zna się miejsc lub nie ma sie przetestowanych stanowisk to ciężko jest o cos ładnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

łowiłem tam często poniżej czchowa, zakliczyn też zaliczyłem :D jak z brzanami teraz ?? jakies dwa lata temu piękne stada brzan podchodziły sztuki max po 65 - 70 cm :) brania ustawały po odejściu stada w inny rejon rzeki, jakoś nie chciałem za nimi biegać :) Ponadto piękne BOLENISKA ale trudno je złowić, szczupaczki trafiają się małe, jakieś okonki,, no i ładny potokowiec siadł mi na obrotówkę, miał w przełyku pełno zanęty i kolorowej pinki więc pewno niejeden taki padł na robala :( piszcie coś, może wędkował ktoś na Czchowie ?? jakieś rybki dostaliśmy może po powodzi z Rożnowa ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku z tego co wiem Brzana brała bardzo słabo, jeśli szukasz brzany nad dunajcem to radziłbym Ci jechac w okolice Janowic jakieś 10km od zakliczyna, tam sa ładne brzany tylko dość ciężki dojazd jest tam nie ma wielu stanowisk do połowu. Tak bolenie są ponizej mostu w zakliczynie, w wakacje jeśli się poobserwuje chwile wode to widac jak tłuką uklejki i to całkiem spore bolenie, ale trzeba się na nie nastawiać specjalnie bo to nie jest łatwa ryba do złowienia:) Poniżej czchowa łowiłem kilka razy ale jestem zrażony do tego miejsca bo nic konkretnego tam nie złowiłem same kurduple brały szczególnie okonki, tam raczej przewaga ryby białej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w tamtym roku połowiłem brzan że hoho ;)

I był to mój najlepszy rok, z racji tego, że mam rodzinę mieszkającą niecały kilometr od Dunajca w Zakliczynie wędkowałem dość systematycznie ;)

Fakt żeby połowic brzan trzeba było trafić na dobrą porę przez połowę wakacji tj koniec lipca i sierpień słabo było z wynikami lecz praktycznie zawsze trafiła się brzana. Najlepszy okres połowu miałem od 4 października (poniedziałek) do 7 (czwartek) w te 4 dni miałem przyjemność powalczyć z kilkunastoma brzanami z czego największa 89cm kilka ponad 70 i reszta średnio po ~60cm

Jeśli chodzi o inne ryby to już tak efektownie nie było świnek sporo średnich rozmiarów, pstrągów średnio (bodajże z 10) z czego żaden nie przekroczył 35cm :/

boleni zero :/ nad czym ubolewam ale wiem że do tej ryby będę musiał się jeszcze odpowiednio przygotować a wiem, że jest do czego bo kumpel przy mnie złowił bolka na ~5kg!

Szczupak nie było fajerwerków kilka takich ledwo ponad wymiar

Kleni - z tą rybą nie miałem jeszcze przyjemności się zapoznać na Dunajcu :D

To takie moje spostrzeżenia wędkującego dosyć często na tej pięknej rzece ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz 25 z twojego postu - największa 89cm kilka ponad 70 i reszta średnio po ~60cm - dla mni to najsilniejsza ryba naszyg wód - żaden karp, szczupak, lin, boleń, itd nie daje tle frajdy co brzanisko - a taka 89 cm to musiała być piękna jazda- z zazdrością pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jazda konkretna była z nią :D , może nie tyle co najsilniejsza lecz najwaleczniejsza :D

A jeśli chce ktoś się wybrać na konkretne brzany to bardzo ciekawa miejscówka jest również w Zgłobicach koło Tarnowa kumpel tam wyciągnął metrówkę ryba życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Potwierdzam, brzana ponad wszystko , jest NIESAMOWICIE waleczna, mieszkam nad popradem cale zycie, i są tam ogromne brzany, moj najwiekszy okaz miał 69 cm i chyba nigdy tak sie nie zmeczyłem podczas holu jak wtedy ;) piękna , mocna ryba ;) jak mam łowić metodą gruntową to tylko i wyłacznie brzanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudna, stan średni

No po tych burzach ostatnimi czasy przeszły nad południową polską i slowacją to i tak dobrze, że stan średni :)

Tak, ale jeśli chodzi o dunajec to lepsza jest woda albo bardzo duża albo bardzo mała wtedy ryby najlepiej biora na tej rzece:) przynajmniej na tym odcinku na ktorym ja łowię czyli okolice Tarnowa. Tyczy się to zarówno drapieżników jak i ryb spokojnego żeru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tylko zasada która obowiązuje na dunajcu, ja generalnie łowie na popradzie, i najlepiej jest jak woda jest najwyższa, wtedy najlepiej ryba żeruje, tuż przy brzegu, najlepsza przynęta gruba rosówa, czasami podczas jednego posiedzenia potrafiłem wyciągać po 15-20 brzan i to przyzwoitej wielkosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę dokonać opłaty?

Wejdź na strone PZW Nowy Sącz, zadzwoń do nich, zapytaj ile za dzień łowienia, weź ze strony numer konta, przelej pieniądze w tytule przelewu wpisz swoje dane i informacje na ile chcesz kupic pozwolenie. Wydrukuj potwierdzenie przelewu i je ze sobą weź nad wodę... Proste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak wygląda DUNAJEC powyżej Czorsztyna ? interesuje mnie odcinek od mostu w Knurowie do cofki dzieje się co?s mam zamiar wybrać się w tym tygodniu .

ps jak są jacys chętni z krk to proszę o kontakt jedziemy w 2 +wędki więc spokojnie jeszcze 2 osoby się zmieszczą ;) jedziemy małym dieselem takze koszty wycieczki ok 25pln od głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość nemo999

Wejdź na strone PZW Nowy Sącz, zadzwoń do nich, zapytaj ile za dzień łowienia, weź ze strony numer konta, przelej pieniądze w tytule przelewu wpisz swoje dane i informacje na ile chcesz kupic pozwolenie. Wydrukuj potwierdzenie przelewu i je ze sobą weź nad wodę... Proste

No chyba nie takie proste... W myśl nowych przepisów nie można potwierdzenia wpłaty traktować jako zezwolenie na amatorski połów ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemo999, też mam zamiar opłacić roczną skladke przez przelew na stronie jest informacja że tak można więc chyba problemu nie ma.

Nie ma żadnego problemu, miałem w tym roku wypad nad dunajec i mnie kontrolowali, pokazałem potwierdzenie, zobaczyli kartę i dziekuje do widzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam, planuje wybrać sie nad dunajec w okolice tarnowa. To mój 1 wypad na tą rzekę jesteście w stanie powiedziec mi jakie okolice warto odwiedzic ze spinniegiem bo wogole nie znam wody i co tam ciekawego pływa? Dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, planuje wybrać sie nad dunajec w okolice tarnowa. To mój 1 wypad na tą rzekę jesteście w stanie powiedziec mi jakie okolice warto odwiedzic ze spinniegiem bo wogole nie znam wody i co tam ciekawego pływa? Dzięki z góry i pozdrawiam

Generalnie to biała ryba jest, drapieżnika okazałego złapać to trzeba mieć ogrom szczęścia i trafić na odpowiedni dzień, bolenie małe do 50cm nie są rzadkością...

Jednak nie jest to dobra woda na spinning, raczej woda na bata i przepływanke.

Pstrąg jak się trafi to raczej nie większy niż 30cm ale to w okolicach zakliczyna raczej pstrągi są łowione, klenie się trafiają większe czasem.

Jeśli jechać nad dunajec z myślą spinningu i szczupaka,sandacza to w okolice Ujścia dunajca do Wisły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.