Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakaz biwakowania


Gość greg37

Rekomendowane odpowiedzi

Gość greg37

Na stronie mojego okręgu znalazłem taki oto kwiatek:

http://www.pzw.org.pl/legnica/wiadomosci/7635/61/zakazy_w_sezonie_wedkarskoturystycznym

Czy oznacza to, że nie można rozbijać namiotów, grillować i należy spać na gołej ziemi? Czemu służy ten kretynizm? Czy ma on w ogóle jakieś umocowanie prawne i czy straż może mnie za jego łamanie ukarać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodzi o kasę oczywiście dla pierdzieli w PZW.

Swoją drogą może to i dobre, bo skoro ja płacę ponad 250 zeta za uprawnienia do wędkowania-przebywania na wodach PZW to dlaczego inni użytkownicy mają pływać jachtami,skuterami, biwakować, hałasować, myć samochody, wyprowadzać śmierdzące psiaki itd za darmochę. Byle cioty-gówniarze zjadą się nad wodę i biwak z piwkiem za darmo, hmmmm

Chyba jak się dobrze nad tym zastanowić to Nobla dać tym co to wymyślili- tylko jeszcze jak to zrealizować nad wodą??

My potrafimy uszanować wodę, rybę wypuścić spowrotem do wody, posprzątać stanowisko, zapłacić kasę za uprawnienia.... tak albo płacimy wszyscy za zabawe nad wodą albo spierd....ć pod budę z piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten zakaz biwakowania dotyczy nas wędkarzy!

Jeśli jesteś "zwykłym" śmiertelnikiem to straż rybacka może cię... ... tu potrzebna jest interwencja straży leśnej, policji...

Natomiast jeśli chodzi o nas wędkarzy to możesz za biwakowanie czyli rozbicie namiotu z podłogą dostać mandat lub gorzej, nawet są łowiska, gdzie jest zakaz rozstawianie parasoli - chyba że wniesie się dodatkową opłatę.

Teoretycznie zakaz ten ma chronić brzegi łowiska, a dokładnie roślinność przy brzegową, która przy deszczach zatrzymuje część wody wraz z zanieczyszczeniami nie dopuszczając ich do wody co ma uchronić nasze wody przed dodatkowym zanieczyszczeniem różnego rodzaju związkami, między innymi np. w pobliżu pól substancjami biogennymi...

Naturalnie jeśli rozłożymy namiot na trawie przez kilka dni nic zielenince się nie stanie bo nawet jeśli będzie "uszkodzona" odrodzi się w mgnieniu oka.

Do mnie i do kolegi już nieraz się doczepiali ale jak do tej pory udało się uniknąć mandatu.

PS.

W regulaminie amatorskiego połowu ryb jest zapis że - wędkarz ma prawo do swobodnego dostępu do wody!! Niestety PZW korzystanie z tego prawa coraz bardziej nam utrudnia wymyślając kolejne durne przepisy, żeby wyciągnąć kasę i stawiając zakazy wjazdu wrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wprowadza się na wodach administrowanych przez Zarząd Okręgu PZW Legnica zakaz uprawiania sportów wodnych, polowania, nurkowania, pływania i biwakowania. Każdorazowe odstępstwo wymaga otrzymania zezwolenia od ZO PZW w Legnicy".

Przecież to jest na wniosek samych wędkarzy a nie durnych dziadków-kłusoli z PZW. Wędkarzowi wystarczy namiot bez podłogi a nie hangar z grilem i namiotem na łódź i skuter. I jeszcze stół i maszyna do robienia kotletów mielonych no i oczywiście kocioł do wekowania słoików. :evil: W Legnicy jednak przyszli po rozum do głowy nie to co na "ścianie wschodniej", gdzie kłusol na kłusolu pod byle pałatką skrobie niewymiarki. Zresztą te zakazy obowiązywały już w większości regionów od lat, szczególnie biwakowanie, nurkowanie i sporty wodne. W końcu na wędkowaniu trzeba się odstresować, a nie patrzeć jak blokowcy przyjeżdżają z domowymi obsrywaczami nad wodę i jeszcze przywożą ze sobą worki śmieci i butelki i niedopalone gril-śmieci.

żeby wyciągnąć kasę i stawiając zakazy wjazdu wrrrr.

Z tymi zakazami to PZW walczy z leśnikami i urzędami gminnymi a nie je stawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Z tymi zakazami to PZW walczy z leśnikami i urzędami gminnymi a nie je stawia.

Ale nie u nas :neutral: PZW Katowice - Koło Makoszowy - jest kijka miglanców, którzy stwiają zakazy a nawet przyciągali na drogi zwalone drzewa, które notabene straż leśna kazała im usunąć. Doczepiają się nawet do małego 1 osobowego namiotu "wędkarskiego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zakazy w głębokim poważaniu :mrgreen: Nie robię wokół siebie śmietniska, nie niszczę drzew, wręcz przeciwnie, sprzątam z miejscówki to co inni zostawili, a na opał zbieram tylko suche gałęzie. Co do biwakowania to gdy mam kilka dni wolnego zapuszczam się w mniej dostępne rejony z namiotem na jeden, góra dwa noclegi. Jeszcze nie spotkałem się z interwencją policji czy PSR. Grunt to cicha, mocno zarośnięta miejscówka i namiot w wojskowym kamuflażu :mrgreen: I jeszcze jedna ważna rzecz - nie rozpalajcie typowego ogniska - w nocy widać was z daleka. Najlepiej wykopać piecyk ziemny typu "Dakota fire hole" zużywa się mniej opału, łatwiej coś ugotować i przede wszystkim nie widać płomienia. Dwa dni na rybach pod namiotem w kompletnej dziczy - bezcenne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Pytanie brzmi:

czy straż rybacka lub policja może mnie ukarać za rozpalanie grilla (ogniska) i rozbijanie namiotu nad wodą? Jeśli tak, to na podstawie jakiego przepisu prawa? Wychodzę z założenia, że kretynizmy wychodzące spod piór dziadków okręgowych są warte mniej, niż papier, na którym zostały spisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozpalenie grila nikt Cię nie powinien ukarać. Natomiast za rozpalenie ogniska to już tak, bo to jest ogień otwarty, na rozpalenie którego trzeba mieć pozwolenie niezależnie od tego czy jesteś wędkarzem czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w takie rozpożądzenie jest nie dokońca zgodne z prawem PZW ma prawo wymagać składek za wędkowanie ale w żaden sposób nie może ograniczać dostępu do wody jak i wypoczynku nad nia.

Te zakaz napewno nie jest prawem więc żadna policja jak i inny organ państwowy nie bedzie sobie czterech liter zawracał.

A swoją drogą powino tym zakazem sie zająć organy państwowe bo napewno w umowie dzierżawy wód nie przewiduje ograniczenia dostępu do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszny ten zakaz :roll: Dotyczy tylko wędkarzy, czy innych też ?? Jeżeli innych też to ciekawe kto idąc nad rzekę/jezioro w celu plażowania, grilowania itd. czyta zakazy na stronie PZW Legnica :twisted::mrgreen: I na jakiej podstawie "niewędkarz" zostanie ukarany ?? Nieprzestrzegania przepisów organizacji wędkarskiej :mrgreen::mrgreen: Poza tym PZW jest dzierżawcą wody a nie terenu w pobliżu wody więc jakim prawem zakazują biwakowania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapek, co do ognia otwartego są odpowiednie przepisy ppż niema nigdzie zakazu rozpalania , jedynie są ograniczenia . Jeżeli przestrzegasz przepisy PPŻ można rozpalić ognisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym PZW jest dzierżawcą wody a nie terenu w pobliżu wody więc jakim prawem zakazują biwakowania

Ale PZW na pewno tylko zamieściło takie info ,nie ustaliło takiego przepisu .Ja nie orientuje sie w tych sprawach ale wydaje mi sie że w całym kraju jest ogólny zakaz biwakowania "na dziko" do tego są wyznaczone pola namiotowe ,inna sprawa że często policja czy straż rybacka przymykają oko ale trzeba sie liczyć z tym że dostaniemy za biwakowanie mandacik.

Według mnie jeśli rozbijamy namiot z podłogą to już jest biwakowanie i jakiś upierdliwy strażnik może sie doczepić,nie jesteśmy w stanie przecież udowodnić że rozbiliśmy namiot np na 1 noc czy np na tydzień.Całkiem inaczej to wygląda jeśli rozbijemy namiot bez podłogi wtedy nie może być mowy o biwakowaniu i wszelkie służby mogą nam "nagwizdać"

ps jakby ktoś miał linik do odpowiednich przepisów to niech zapoda ,na pewno taka wiedza się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy artykuł - myślę że wiele wyjaśnia.

"PRZEPISY PRAWNE A KARPIOWANIE - Sławomir Paluch

Do napisania , a raczej do wyjaśnienia pewnych kwestii prawnych zmusiła mnie sytuacja prawna Karpiarzy którzy w ostatnich miesiącach zostali potraktowani jak wędkarze II kategorii.

Jest jeszcze jedna ważna sprawa którą powinniśmy brać pod uwagę jak wybieramy sie na zasiadki do innych okręgów z którymi nasz macierzysty okręg podpisał porozumienia, w czasie połowu obowiązują nas przepisy na innych łowiskach które zawarte są w porozumieniach międzyokręgowych-tylko i wyłącznie ,natomiast przepisy kół związane z wędkowaniem tyczą się wyłącznie członków danych kół PZW a nie przyjezdnych wędkarzy-karpiarzy.

Tak więc zacznijmy od kwestii związanych z wywózką zestawów zgodnie z RAPR:

§ 2 p. 2

Mówi nam że mamy się dowiedzieć do kogo należy łowisko i czy na danym nie obowiązują dodatkowe ograniczenia ( kto jest właścicielem )

§3 p.1

Mówi co to jest wędka. Przyrząd o długości co najmniej 30cm i zakończona

a) jednym haczykiem reszty nie wymieniam, bo się do nas nie tyczy.

A więc marker na wędce nie jest wędką do połowów w świetle przepisów prawnych i żadne przepisy nie mogą nam zabronić używania markera a także echosondy !!!!

§3.4h

Posługiwać się sprzętem pływającym nie zarejestrowanym i nie oznakowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tutaj jeśli nie dokonujemy połowu z łodzi nie mamy wędki na pokładzie więc nie czynimy połowu ,wolno nam wywieść zanęt z przynętami już może być trochę gorzej i nie musimy rejestrować łódki do 5m.

§ 10 p1

Do spraw regulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowania przepisy statusu PZW ,a także obowiązujące powszechne prawo.

A teraz akty prawne

USTAWA z dnia 18 lipca 2001 r.

Prawo wodne

Art. 4. 1. Organami właściwymi w sprawach gospodarowania wodami są:

1) minister właściwy do spraw gospodarki wodnej,

2) Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej - jako centralny organ administracji rządowej, nadzorowany przez ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej,

3) dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej - jako organ administracji rządowej niezespolonej, podlegający Prezesowi Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej,

4) wojewoda,

5) organy jednostek samorządu terytorialnego.

Art. 12. Wody stojące oraz wody w rowach znajdujące się w granicach nieruchomości gruntowej stanowią własność właściciela tej nieruchomości

Rozdział 2

Powszechne korzystanie z wód.

Art. 48. 1. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokojenia potrzeb osobistych i gospodarstwa domowego lub rolnego bez stosowania urządzeń specjalnych oraz do wypoczynku i uprawiania turystyki, sportów wodnych i wędkarstwa.

Art. 33. 1. Dopuszczalne jest korzystanie z każdej wody w rozmiarze i w czasie wynikającym z konieczności

Art. 34. 1. Każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych powierzchniowych wód publicznych, morskich wód wewnętrznych wraz z morskimi wodami

wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej, i z wód morza terytorialnego, jeżeli przepisy nie stanowią inaczej.

2. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwa domowego lub rolnego, bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w przepisach odrębnych, amatorskiego połowu ryb.

USTAWA Z DN.18 KWIETNIA 1985r O RYBACTWIE ŚRÓDLĄDOWYM

Art.20 2.Sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji.

3.Rejestrację sprzętu, o którym mowa w ust. 2, prowadzi starosta.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r.

§ 17. 1. Sprzęt pływający służący do połowu ryb, zwany dalej "sprzętem pływającym", z wyjątkiem statków rejestrowanych i oznakowanych na podstawie odrębnych przepisów, znakuje się w sposób trwały i widoczny numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na zewnętrznych płaszczyznach obu burt; litery i cyfry numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm grubości.

§ 18. 1. Rejestracji sprzętu pływającego na wniosek jego posiadacza dokonuje starosta właściwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby posiadacza tego sprzętu.

2. Rejestr sprzętu pływającego prowadzi się odrębnie dla sprzętu

2) służącego do amatorskiego połowu ryb.

Łódź wędkarska

(Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 43) z późniejszymi zmianami, który mówi:

Art. 5.

1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

1) statek - urządzenie pływające o napędzie mechanicznym lub bez napędu mechanicznego, w tym również prom, wodolot i poduszkowiec, przeznaczone lub używane na śródlądowych drogach wodnych do:

a) przewozu osób lub rzeczy,

B) pchania lub holowania,

c) inspekcji, nadzoru nad bezpieczeństwem ruchu żeglugowego lub szkolenia,

d) ratowania życia lub mienia,

e) połowu ryb,

f) wykonywania prac technicznych, utrzymania szlaków żeglugowych lub eksploatacji złóż kruszyw,

g) uprawiania sportu lub rekreacji,

Jednak nie wyczerpuje to tematu a dopełnieniem jest zapis:

Art. 5.

2. Statkiem o napędzie mechanicznym jest statek posiadający mechaniczne urządzenia napędowe, niezależnie od sposobu ich zamocowania

Art. 18.

1. Statek polski podlega obowiązkowi wpisu do rejestru administracyjnego polskich statków żeglugi śródlądowej, zwanego dalej "rejestrem", z zastrzeżeniem ust. 2-5.

2. Statek polski, używany wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji, o długości kadłuba powyżej 5 m lub o napędzie mechanicznym o mocy silników większej niż 5 kW podlega obowiązkowi wpisu do rejestru statków używanych wyłącznie do celów sportowych lub rekreacyjnych.

3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do statku używanego do połowu ryb bez napędu mechanicznego o iloczynie długości i szerokości nieprzekraczającym 20 m2 lub o napędzie mechanicznym o mocy do 20kW. Sprawy rejestracji tych statków regulują odrębne przepisy.

A teraz małe podsumowanie:

- wolno nam wywozić zanętę i stawiać markera czy to na wędce czy w innej postaci

na pewnych łowiskach jest zabronione korzystanie z własnych środków pływających do połowu a ma to na celu zmuszenie nas do wypożyczenia łodzi z ośrodka i zapłacenie składki na połów z łodzi -to jest nielegalne ,co do stawiania markera to tutaj jest chyba większa ingerencja spinningistów gdyż właśnie oni muszą zachować odpowiednią odległość od naszych zestawów wtedy 50m

-korzystanie z własnych środków pływających nie zarejestrowanych celów nęcenia i sondowania jest dozwolone jeśli właściciel ( w 99% SKARB PAŃSTWA A ZAKAZ MOŻE WYDAĆ WOJEWODA ,STAROSTA .BURMISTRZ ) , a nie dzierżawca ustanowił taki zakaz!!!!!

moja rada żeby być w zgodzie z prawem bo rożnie je interpretują zarejestrować łajbę :D

i do wywózki ,natomiast do sondowania czy nęcenia nie musimy i nie mieć rozłożonych wędek bo wtedy nie dokonujemy połowu i nie musimy się użerać z SSR ( gdyż nie dokonujemy połowu to nie podlegamy ich jurysdykcji ) bo PSR i POLICJA nic nam w świetle prawa nie zrobią a jakby chcieli wlepić mandat to jedyna rada nie przyjmować go i poprosić ładnie o wniosek do SĄDU GROCKIEGO .Na koniec przedstawię tabele mandatową za co możemy dostać mandat:

Kwalifikacja prawna

Grzywna w zł

36 art. 27 ust. 1 pkt 1 u.r.ś. Dokonywanie amatorskiego połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów 200

Dokonywanie amatorskiego połowu ryb:

37 art. 27 ust. 1 pkt 2 u.r.ś. 1) o wymiarach ochronnych 100

38 2) w okresie ochronnym 200

39 3) w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę 100

40 4) łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką 200

41 5) wędką w odległości mniejszej niż 50 m od rozstawionych w wodzie narzędzi połowowych uprawnionego do rybactwa 200

42 6) wędką w odległości mniejszej niż 75 m od znaku oznaczającego dokonywanie podwodnego połowu ryb kuszą 100

43 7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem 200

44 8) łososiowatych kuszą 300

45 9) kuszą na szlaku żeglownym 300

46 10) kuszą od dnia 15 października do dnia 15 maja 300

47 11) kuszą przy użyciu specjalnych aparatów do oddychania w wodzie 300

48 12) kuszą w odległości mniejszej niż 75 m od innych osób oraz ustawionych w wodzie narzędzi połowowych 300

49 art. 27 ust. 1 pkt 3 u.r.ś. Dokonywanie amatorskiego połowu raka błotnego lub raka szlachetnego 300

50 !!! Brak rejestracji sprzętu pływającego służącego do połowu ryb 200!!!!!!!!

51 Niewykonanie przez uprawnionego do rybactwa obowiązku trwałego oznakowania narzędzi rybackich w sposób umożliwiający ustalenie ich właściciela 200

Art. 27. 1. Kto:

1) dokonuje amatorskiego połowu ryb bez posiadania dokumentów lub zezwolenia,o których mowa w art. 7 ust. 2, uprawniających do takiego połowu,

2) dokonując amatorskiego połowu ryb narusza zakazy określone w art. 8 ust 1 pkt 1-4 i pkt 11-13,

3) narusza przepisy art. 2, art. 3, art .9, art. 10 ust. 2 oraz art. 11, art. 13 ust. 2, art. 16 i art. 20 ust. 1 i 2 oraz 4 i 5,

4) narusza oznakowania obrębów hodowlanych i ochronnych (art. 16 i art. 21 pkt 4) bądź nie będąc do tego uprawniony umieszcza takie oznakowania

- podlega karze grzywny.

2. W razie ukarania za wykroczenia wymienione w ust 1, sąd grodzki może orzec:

1) nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego uprawnionego do rybactwa w wysokości do pięciokrotnej wartości przywłaszczonych ryb,

2) przepadek narzędzi i innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia, a także przedmiotów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio z wykroczenia,

3) zakaz amatorskiego połowu ryb na okres od 6 do 18 miesięcy.

3. W wypadku orzeczenia kary dodatkowej, o której mowa w ust 2 pkt 3, orzeka się o cofnięciu karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego.

4. Orzeczenie o przepadku, o którym mowa w ust 2 pkt 2, może również dotyczyć przedmiotów nie stanowiących własności sprawcy.

5. Za czyny wymienione w ust 1, popełnione przez osobę niepełnoletnią posiadającą kartę wędkarską, na wniosek osób uprawnionych do kontroli, organ wydający cofa wydaną kartę do czasu uzyskania pełnoletności.

Art. 27a. 1. Kto:

1) (skreślony),

2) dokonuje połowu ryb bez upoważnienia, o którym mowa w art. 5,

3) narusza zakazy określone w art. 8 ust. 1 pkt 1-10 i ust. 2, z zastrzeżeniem art. 27 ust. 1 pkt 2,

4) narusza zakazy określone w art. 10 ust. 1, art 14 ust. 2 oraz art. 19 ust. 1

- podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W razie skazania za przestępstwa określone w ust. 1 orzeka się:

1) nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego uprawnionego do rybactwa w wysokości określonej przez sąd,

2) przepadek narzędzi lub innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa, a także przedmiotów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio z przestępstwa.

3. Orzeczenie o przepadku , o którym mowa w ust. 2 pkt 2, może dotyczyć również przedmiotów nie stanowiących własności sprawcy.

Art. 27b. 1. Uprawniony do rybactwa, który:

1) nie wykonuje obowiązku , o którym mowa w art. 4 ust. 2,

2) korzysta z wód obwodu rybackiego bez wymaganego operatu rybackiego albo wbrew jego założeniom

- podlega karze grzywny

i tylko za to możemy dostać mandat i wniosek do SĄDU GROCKIEGO.

ZAKAZ BIWAKOWANIA

Cytat wypowiedzi jednego z użytkowników, odzwierciedlający całą prawdę w tym właśnie zakazie - Zakazie biwakowania:

"Problem nie jest tak skomplikowany jakby mogło się wydawać . Jak w innych spornych sprawach , tak i tutaj przydaje się odrobina wiedzy aby nie dać się zastraszysz wszelkiej maści mundurowym. Nie ma tu przepisów szczegółowych, dlatego interpretacja może być różna ale i wykroczenie również trudniej zakwalifikować. Jeżeli wniesiemy opłatę za wędkowanie na danym zbiorniku wodnym, uzyskujemy prawo do przebywania nad nim w celach wedkarskich ( tylko na gruntach ogólnodostępnych ). Jeżeli zezwolenie przewiduje możliwość wędkowania ( czyli również przebywania nad zbiornikiem ) mamy prawo zabezpieczyć się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (parasole , shaltery , namioty ). Nie jest to biwakowanie , ponieważ biwakowaniem jest przebywanie w lesie lub nad wodą w celach rekreacyjnych. Powyższe wyjaśnienia dotyczą jedynie gruntów Skarbu Państwa w tym gruntów w zarządzie Lasów Państwowych. Nie ma to jednak wpływu na obowiązujący nadal przepis o zakazie wjazdu pojazdami mechanicznymi do lasu i możliwość przebywania nad wodą nie uprawnia nas do dojechania tam samochodem."

Pozdrawiam i życzę miłej lektury Sławomir Paluch

Artykuł udostępnił: Sławomir Paluch"

Źródło : stronka Carp Team Ostrów Wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wniesiemy opłatę za wędkowanie na danym zbiorniku wodnym, uzyskujemy prawo do przebywania nad nim w celach wedkarskich ( tylko na gruntach ogólnodostępnych ). Jeżeli zezwolenie przewiduje możliwość wędkowania ( czyli również przebywania nad zbiornikiem ) mamy prawo zabezpieczyć się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (parasole , shaltery , namioty ). Nie jest to biwakowanie , ponieważ biwakowaniem jest przebywanie w lesie lub nad wodą w celach rekreacyjnych. Powyższe wyjaśnienia dotyczą jedynie gruntów Skarbu Państwa w tym gruntów w zarządzie Lasów Państwowych.

Uważam że jeśli chodzi o rozłożenie parasoili budek wędkarskich oczywiście autor ma całkowitą rację ale w kwestii rozłożenie namiotu z podłogą autor nie ma racji.Jak som napisał"biwakowaniem jest przebywanie w lesie lub nad wodą w celach rekreacyjnych"a przecież wędkowanie to jest rekreacja,hobby,spędzanie wolnego czasu.Nie jest to praca,a nawet jeśli by była to co? znaczy że taki konsultant,tester jakiejś firmy ma prawo koczować nad wodą???

Idąc torem myślenia autora wystarczy że wniesiemy stosowną opłatę na wędkowanie i już możemy rozbić namiot,założyć obozowisko i koczować nad wodą całymi tygodniami??To może od razu "wozem Drzymały" zaparkujmy nad wodą na roczek cały,wtedy w ogóle mieszkania nie będziemy potrzebować?? wystarczy przecież że będziemy mieli wędki zarzucone??według mnie jest to w ogóle bez sensu.

Według mnie jet to próba "naciągnięcia/obejścia"przepisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37
Jeżeli wniesiemy opłatę za wędkowanie na danym zbiorniku wodnym, uzyskujemy prawo do przebywania nad nim w celach wedkarskich ( tylko na gruntach ogólnodostępnych ). Jeżeli zezwolenie przewiduje możliwość wędkowania ( czyli również przebywania nad zbiornikiem ) mamy prawo zabezpieczyć się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (parasole , shaltery , namioty ). Nie jest to biwakowanie , ponieważ biwakowaniem jest przebywanie w lesie lub nad wodą w celach rekreacyjnych. Powyższe wyjaśnienia dotyczą jedynie gruntów Skarbu Państwa w tym gruntów w zarządzie Lasów Państwowych.

Uważam że jeśli chodzi o rozłożenie parasoli budek wędkarskich oczywiście autor ma całkowitą rację ale w kwestii rozłożenie namiotu z podłogą autor nie ma racji.

Czyli wędkując mogę używać tzw. namiotów bez podłogi, a z podłogą nie?

Podasz mi prawo zakazujące tego niecnego procederu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg nie podam ci prawa bo takiego przepisu nie znam .Napisałem jedynie moje zdanie .

wiem natomiast że do obozowania są wyznaczone miejsca,obozowanie poza wyznaczonymi miejscami tzn"na dziko"jest nie legalne i niezdziw sie zbytnio jeśli dostaniesz mandacik.

Podasz mi prawo zakazujące tego niecnego procederu?

A ja zapytam odwrotnie ;

Podasz mi prawo zezwalające na obozowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37
greg nie podam ci prawa bo takiego przepisu nie znam .Napisałem jedynie moje zdanie .

wiem natomiast że do obozowania są wyznaczone miejsca,obozowanie poza wyznaczonymi miejscami tzn"na dziko"jest nie legalne i niezdziw sie zbytnio jeśli dostaniesz mandacik.

Podasz mi prawo zakazujące tego niecnego procederu?

A ja zapytam odwrotnie ;

Podasz mi prawo zezwalające na obozowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych??

hahaha No to mnie rozbroiłeś. Podaj w takim razie prawo zabraniające biwakowania poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam zapisy nt:obozowania w lesie.

USTAWA z dnia 28 września 1991 r. o lasach

Art. 30. 1. W lasach zabrania się:

1) zanieczyszczania gleby i wód;

2) zaśmiecania;

3) rozkopywania gruntu;

4) niszczenia grzybów oraz grzybni;

5) niszczenia lub uszkadzania drzew, krzewów lub innych roślin;

6) niszczenia urządzeń i obiektów gospodarczych, turystycznych i technicznych oraz znaków i tablic;

7) zbierania płodów runa leśnego w oznakowanych miejscach zabronionych;

8) rozgarniania i zbierania ściółki;

9) wypasu zwierząt gospodarskich;

10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego;

11) wybierania jaj i piskląt, niszczenia lęgowisk i gniazd ptasich, a także niszczenia legowisk, nor i mrowisk;

12) płoszenia, ścigania, chwytania i zabijania dziko żyjących zwierząt;

13) puszczania psów luzem;

14) hałasowania oraz używania sygnałów dźwiękowych, z wyjątkiem przypadków wymagających wszczęcia alarmu.

Jeśli taki zakaz istnieje w lesie to przypuszczam że podobne przepisy obowiązują nad jeziorami.

Zresztą gdyby było wszędzie wolno obozować to wytłumacz mi po co są pola namiotowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan, Odpuść nie ma z kim dyskutować, najwyżej narazisz się na bluzgi :twisted: Odpowiednie służby sobie poradzą na miejscu :grin: Wszystko jest zawarte w paragrafach które są do wglądu w internecie :idea:"Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności karnej" na szczęście :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.