Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakaz biwakowania


Gość greg37

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość greg37
ds-fan, Odpuść nie ma z kim dyskutować, najwyżej narazisz się na bluzgi :twisted: Odpowiednie służby sobie poradzą na miejscu :grin: Wszystko jest zawarte w paragrafach które są do wglądu w internecie :idea:"Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności karnej" na szczęście :evil:

Jarosław, jedyny argument tych, którzy nie mają żadnych argumentów to : "odpuść, nie ma z kim dyskutować".

Poza tym ja nie dyskutuję, lecz chcę poznać podstawę prawną zakazującą mi rozbijania namiotu na łące nad rzeką. A co mi serwuje ds-fan? Ustawę o lasach państwowych (sic!). Co ma piernik do wiatraka?

ds-fan, samo podejrzenie nie wystarczy. Nie jestem wszechwiedzący, dlatego zadałem pytanie na forum o podstawę prawną, a nie o podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, Wiesz lepiej być podejrzliwym i nie narażać sie na ewentualne nieprzyjemności ,niż uważać że jeśli nie ma w jakimś regulaminie tego to już zaraz jest to dozwolone.

Wiem,większość uważa że "wszystko co nie jest zabronione,jest dozwolone" ,ale to że nie znalazłeś przepisu zezwalającego na biwakowanie "na dziko"nie znaczy że tak wolno

ps; dla czego to sie nazywa na dziko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

ds-fan, ja jednak uważam, że to, co nie jest zabronione, jest dozwolone. Póki nie było odpowiedniej ustawy, można było pić piwko wszędzie, dopiero ustawa tego zabroniła.

Koledzy w robocie mówili mi, że mieli problemy z namiotami, ale na wodach położonych w lesie (cytowana przez Ciebie ustawa), jednak nikt nie wie, co będzie, gdy rozbiję się na łące nad Odrą. Myślałem, że ktoś na tym forum miał takie doświadczenia ze strażą bądź policją, dlatego rzuciłem temat, bo jakieś tam zarządzenie zarządu okręgu PZW nie może stanowić podstawy do ukarania (no, chyba że przez sąd związkowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że zakaz biwakowania na łąkach może wydać ich właściciel. Jeśli moja łąka leży nad rzeką i Ja wyrażam zgode na biwakowanie to zakazy Panowe ze związku mogą sobie......

A to co wyżej napisałem odpowiada na pytanie o pola namiotowe ( są po to aby dostarczyć biwakującym pewne wygody :twisted: np.prysznice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan,

1. W Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody Art. 15 stanowi między innymi że w parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się biwakowania, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody - przez organ uznający obszar za rezerwat przyrody. A Minister właściwy do spraw środowiska może zezwolić na odstępstwa od zakazów, jeżeli jest to uzasadnione potrzebą ochrony przyrody, wykonywaniem badań naukowych, celami edukacyjnymi, kulturowymi, turystycznymi, rekreacyjnymi i sportowymi, celami kultu religijnego lub realizacją inwestycji liniowych celu publicznego w przypadku braku rozwiązań alternatywnych, pod warunkiem przeprowadzenia przez inwestora działań kompensujących utratę wartości przyrodniczych danego obszaru.

2. W Ustawie z dnia 28 września 1991 r. o lasach art. 30 stanowi że biwakowanie poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego jest zabronione.

Ten sam artykuł precyzuje również że w lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności: rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego, korzystania z otwartego płomienia, wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.

3. Zakaz biwakowania ma prawo wydać sołtys, wójt, burmistrz i każdy urzędnik w obrębie swojego obszaru administracyjnego po uzasadnieniu i podjęciu uchwały samorządowej, a także każdy właściciel gruntów jak np. RZGW na terenach przylegających do wód, których jest właścicielem, lub scedować te uprawnienia na dzierżawce tychże. Miejsca takie maja być oznakowane w sposób jednoznaczny kto wydał takie postanowienie lub zarządzenie (przepisy administracyjne). Prawo do egzekwowania tych przepisów maja wszystkie służby państwowe (Policja , Straż Graniczna, Straż Miejska , Straż Leśna i wszystkie służby powołane do utrzymywania ładu i porządku w obszarach przez nich administrowanych). Są oczywiście wyjątki, czyli miejsca do tego przeznaczone. To kempingi oraz ośrodki w obrębie gminy. To jednak płatne pola namiotowe.

Ale są przeznaczone do tego celu, ogrodzone i strzeżone, mają ogólnodostępne sanitariaty. Poza tym polskie prawo dopuszcza biwakowanie na posesjach prywatnych, za wiedzą i zgodą właściciela oraz na terenie ogrodzonym. Miasto czy gmina zakaz ten może uzasadnić koniecznością przeciwdziałania zaśmiecaniu łąk, brzegów jezior i rzek, które w znacznym stopniu są dziełem osób biwakujących. Zakaz biwakowania oznacza się znakiem zakazu w postaci przekreślonego namiotu formatu E2 / PN nr katalogowy:1128

Za biwakowanie można uznać: przebywanie w przyczepie traktowane jest już jako biwakowanie, rozkładanie namiotów z podłogą oraz grile, ogniska i pikniki oraz "postój z rozłożeniem sprzętu obozowego NA ZEWNĄTRZ"

A to najprostszy prawny przykład:

http://bip.krzywin.pl/dir/zalacznik/wiadomosc/1316/237.pdf

Pozdrawiam dziadek okręgowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli jadąc na Jeziorka w okolicy Legnicy nie mogę spać pod namiotem z podłoga, ale jak namiot nie ma podłogi i zamiast niej leżaki to już jest wszystko OK :???:

A co do "ZAKAZU" to jest CHORY, bo jest niesprecyzowany do kogo on się odnosi ??. jeżeli tylko do nas wędkarzy to jest nie porozumienie, bo jadąc z osobą bez która nie jest wędkarzem ma prawo nie wiedzieć o tym zakazie, a co do oznakowania terenu przez koła jest śmieszne ile takie znaki postoją ?? Będą niszczone nie tylko przez złomiarzy, ale także przez nas wędkarzy którym ten przepis przeszkadza.

Czyli wędkarzowi znowu kłody pod nogi rzucają będzie trzeba spać albo w samochodzie albo pod gołym niebem (niedługo nie będzie można przyjeżdżać samochodem nad zbiornik i siedzieć na fotelu dłużej niż 10 min) (co do Jeziora kunickiego z jednej strony nie ma gdzie na weekend zaparkować samochodu na parkingach mieści sie 15 aut, a z drugiej strony jest zakaz poruszania poj. samochodowych, bo wybudowali drogę rowerową :mad: )

A może by się wzięli za kłusoli mając kartę 4 -5 lat ani razu mnie nie sprawdzali :mad: , będąc z dwoma kolegami nad zbiornikiem słup bali sie do nas podejść choć parędziesiąt metrów dalej widać było że sprawdzają (dodam że na ryby chodzę przeważnie w ubiorze sportowym, moro jeszcze nie posiadam [obiecuje że w tym roku kupie])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Jarosław,

pkt.3- właśnie o coś takiego mi chodziło, choć nie podałeś żadnej prawnej podstawy.

Z pkt.3 wynika, że dzierżawca wody (PZW) może zabronić biwakowania (co jest chore-zakaz grilla hehehe) bo to jego prawo. Pytanie brzmi, czy odpowiednie służby mogą mnie załamanie zakazu ukarać- w końcu jest to prywatna uchwała stowarzyszenia, a o ile mi wiadomo mandatami karze się na podstawie ustaw (kodeks drogowy, wykroczeń). Aha! Rozumiem, że skoro nie ma znaku, to nie ma kary.

PS. Znalazłem coś takiego w kodeksie wykroczeń:

Art. 54. Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,

podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Art. 55. Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione,

podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

To jest chyba ta furtka, która pozwala PZW zabronić palenia grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oznakowania terenu przez koła jest śmieszne ile takie znaki postoją ?? Będą niszczone nie tylko przez złomiarzy, ale także przez nas wędkarzy którym ten przepis przeszkadza.

Tym potwierdzasz, że wędkarze to hołota i jełopy :evil: którym trzeba dawać jak najwięcej zakazów, bo się nie kontrolują nawet z moczem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś żadnej prawnej podstawy.

Jeżeli dla Ciebie uchwała samorządowa nie jest podstawa prawną, czy nie respektowanie zakazu właściciela gruntów (RZGW-Państwo)to .....................zbyt dużo nas dzieli. Jeśli nie uznajesz własności Państwa, to i prywatnej swojej, to znaczy, że tyle Twego co masz w kieszeni :arrow::sad: Amen-bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Jarosław, jesli ten, kto szuka "paragrafu", jest dla Ciebie osobą nieszanującą cudzej własności, to gratuluję logicznego myślenia. Bez odbioru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

rozpalałem i bedę rozpalał malutkie ognisko :razz: tak samo namiot...bez przesady....tej trawce przez 2dni pod podłogą namiotu nic sie nie stanie. Ciekawe czy Ci służbiści z PZW tak kurczowo trzymają sie przepisów? :razz:... dostaną tacy legitke i uwazają się za strazników teksasu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpalałem i bedę rozpalał malutkie ognisko :razz: tak samo namiot...bez przesady....tej trawce przez 2dni pod podłogą namiotu nic sie nie stanie. Ciekawe czy Ci służbiści z PZW tak kurczowo trzymają sie przepisów? :razz:... dostaną tacy legitke i uwazają się za strazników teksasu :lol:

Młodzieży tego świata! budujcie się itp.itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpalałem i bedę rozpalał malutkie ognisko :razz: tak samo namiot...bez przesady....tej trawce przez 2dni pod podłogą namiotu nic sie nie stanie. Ciekawe czy Ci służbiści z PZW tak kurczowo trzymają sie przepisów? :razz:... dostaną tacy legitke i uwazają się za strazników teksasu :lol:

adam998 nie o to chodzi czy trawce sie coś stanie czy nie tylko o to że jeżeli jest zakaz wydany przez jakiśtam organ to należy go przestrzegać bo inaczej narażamy się na możliwość zapłacenia mandatu,np;na zbiorniku gdzie łowie jest w regulaminie zapis że nie wolno ani obozować(można mieć namiot bez podłogi) ani rozpalać ogniska i jak przyjdzie kontrola to mandacik minimum 50zł ,a że ludzie niestety w naszym kraju mają w D..... przepisy to cóż,a potem sie dziwią ze zapłacili.

A jeszcze ci powiem że gdyby kierujący pojazdami "trzymali się" przepisów to by było o kilkadziesiąt % wypadków mniej ,ale każdy ma gdzieś przepisy ruchu drogowego i szaleje do tego każdy jest mistrzem kierownicy ,no i potem mamy wypadki,zabitych,rannych albo stłuczki i straty finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnemu kulturalnemu wędkarzowi to robia sceny...ale biwakowiczów czytaj podchmielonych byczków z panienkami to omijają szerokim łukiem :lol: 3samochody 3 namioty, muza na maxa ,fura śmieci i nie sądzę zeby takim wystawili mandat np za ognisko :razz: ,jak w przypadku policji najlepsza jest najłatwiejasza zdobycz....wtedy dziadki mogą sie dowartościować :mrgreen::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnemu kulturalnemu wędkarzowi to robia sceny...ale biwakowiczów czytaj podchmielonych byczków z panienkami to omijają szerokim łukiem :lol: 3samochody 3 namioty, muza na maxa ,fura śmieci i nie sądzę zeby takim wystawili mandat np za ognisko :razz: ,jak w przypadku policji najlepsza jest najłatwiejasza zdobycz....wtedy dziadki mogą sie dowartościować :mrgreen::razz:

super post :grin: nic ująć, nic dodać, przynajmniej tak jest w moim okręgu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam998"]jak w przypadku policji najlepsza jest najłatwiejasza zdobycz....

Nie generalizuj, znam wielu policjantów którzy podchodzą do swojej pracy z pasją i robią dużo dobrego. Chociaż z drugiej strony takie jak Ty mam zadanie o straży miejskiej gdzie panowie zawsze unikają konfrontacji z ludźmi poniżej 60 roku życia :mrgreen: , ciekawe dlaczego :?::roll:

Zgadzam się z tym co napisał ds-fan, trzymajmy się przepisów i zarządzeń a nie będzie żadnych cyrków. Nauczono mnie żebym zwracał uwagę na to co robię a nie na innych i jakoś jeszcze nie przewiozłem się na tym.

A że czasami przepisy i zarządzenia są bzdurne, nieżyciowe czy też wręcz idiotyczne to cóż taki kraj i ludzie, zawsze można próbować to zmienić co 4 lata :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie straz miejska jest dużo lepszym przykładem :wink: ja na ryby jeżdzę motorem na dobre miejscówki :grin: jak będzie padalo to gdzie mam sie schować?? mam odciąć podłogę w namiocie? :lol: czy załatwić sobie pałatke z wojska :grin: bez kitu chory przepis :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy załatwić sobie pałatke z wojska...

Jak zależy Ci na ekonomii to dobra inwestycja, na alledrogo są za grosze :wink:

... wystarczy ci dobry wędkarski parasol...

też robię przymiarki do tego urządzenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.