Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rudawa


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

hmm ciekawe Bluzer, ja myslalem ze ta woda sie jeszcze oczyści, jak masz czas to jedziemy z kol. Tondromem do Szczyglic, w środe o 16.30 zbiórka na pętli w Bronowicach Małych, a z tamtąd pojazdem do Szczyglic :) wiec jak cos to pisz na forum, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe Bluzer, ja myslalem ze ta woda sie jeszcze oczyści, jak masz czas to jedziemy z kol. Tondromem do Szczyglic, w środe o 16.30 zbiórka na pętli w Bronowicach Małych, a z tamtąd pojazdem do Szczyglic :) wiec jak cos to pisz na forum, pozdrawiam

Byłem tam dziś z kumplem,łowiliśmy miedzy dwoma mostami,a przy jednym z nich był przystanek i zdaje się boisko Dragona.Brań było sporo,udało sie wyciągnąć pare pstrążkąw,jednak żaden nie przekroczył 20 cm,jeśli jedziecie za kropkiem to może wyżej niż na wysokości Szczyglic,bo tu ponoc o duzego,albo chociaż wymiarowego jest dość ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,sam się zastanawiałes nad przyczyną(przyneta i miejsce) łowienia wymiarowych pstrągów,więc ja podałem swoja teorie na temat Twoich(zwróć uwage na dużą litere,to oznaka szacunku dla rozmówcy) sukcesów.

skopiuje wcześniejszą moją wypowiedz z zaznaczeniem istotnych słów

"Byłem tam dziś z kumplem,łowiliśmy miedzy dwoma mostami,a przy jednym z nich był przystanek i zdaje się boisko Dragona.Brań było sporo,udało sie wyciągnąć pare pstrążkąw,jednak żaden nie przekroczył 20 cm,jeśli jedziecie za kropkiem to może wyżej niż na wysokości Szczyglic,bo tu ponoc o duzego,albo chociaż wymiarowego jest dość ciężko"

to,ze mnie nie udało sie go tam złapać nie znaczy ,ze nie ma go(wiekszego pstrąga) tam w ogóle...choć bedzie jeszcze trudniej bo czytałem Twoje posty i wiem(owszem,masz do tego prawo),że wieksze pstrągi z Rudawy zabierasz.

To co mam do Ciebie to moje prywatne zdanie i w przeciwieństwie do Ciebie nie wysyłam Ci irytujących wiadomości o płytkiej treści na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Szczupaki z natury sa dosyć agresywne :) kol. Bluzer pewnie ma racje, ale w szczyglicach ( powyzej jakiegos boiska ) zlowilem pstrąga 37 cm, a jakis prawdopodobnie wiekszy wypiał sie po zacieciu, miejsca sa naprawde głeboki i podejzewam ze najwieksze pstragi siedza w tych dolkach, schowane w korzeniach, wiec ich zlowienie to nielada wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy jestem co z tego bedzie....

Raz spotkałem wędkarza,który to opowiadał o Rudawie sprzed lat...wtedy woda była wyższa o jakies 2,5 metra! a na rzece łosoś nie był rzadkością,była tam każda ryba od płoteczki po sumy.Jego zdaniem(facet stary a widać ,że zna sie na rzeczy) dana świetność rzeki nie wróci chocby nie wiem ile ryby by wpuscili.Woda choć pozornie czysta nie ma w sobie jakis własciwości które sprzyjały by rozrostowi ryb,ponadto jest za niski stan wody...podawał też inne powody które popierał rozmową z ichtiologiem.

Ja jestem sceptyczny....moim zdaniem zbyt wiele przeszkód by reaktywować populacje łososia w Rudawie.Ja za te srodki którymi dysponują kupiłbym narybek szczupaka a między czasie pomyśleć o problemie zapory we Włocławku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja. prawdopodobnie natlenienie zbyt niskie i zawartosc azotanów i fosforanów w wodzie jest za wysoka, takie czynniki nie widoczne golym okiem ale na ikrę i ryby maja ogromny wpływ, pozatym jak te biedne łososie przejda przez robaczkarzy łowiących ponizej mydlnik ?? Ale jesli ichtiolodzy z rolniczej sie za to zabrali, musi byc jakis tego sens :) i miejmy nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze i kiedys bedzie mozna złowic łososia w Rudawie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że wszystko zależy od tego jaki narybek wpuścili bo jeśli całkiem malutki to można śmiało zapomniec o łososiach za to pstrągi będą wielkie bo nażarte :) Ja tam sie cieszę że wogle coś chcą robic z rudawą i to powinniśmy docenić a nie tylko narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od 5 minut mamy łososie :grin:

Narybek bedzie na tyle mały ,ze śmiało pstrągi mogą go wcinać,dlatego wpuszczaja 5000 sztuk,jakaś część tego przetrwa.

To nie tak,ze narzejamy,ale interesuje mnie jak obejdą problem zapory w Mydlnikach,3 stopni wodnych w Krakowie i zapory we Włocławku :neutral:

Nie sztuką jest wpuścić tyle narybku do rzeki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od 5 minut mamy łososie :grin:

Narybek bedzie na tyle mały ,ze śmiało pstrągi mogą go wcinać,dlatego wpuszczaja 5000 sztuk,jakaś część tego przetrwa.

To nie tak,ze narzejamy,ale interesuje mnie jak obejdą problem zapory w Mydlnikach,3 stopni wodnych w Krakowie i zapory we Włocławku :neutral:

Nie sztuką jest wpuścić tyle narybku do rzeki...

Co to jest 5 tyś sztuk ? przeżywalność jest na poziomie 2-3%. Fajnie że chociaż pstrągi będą miały co jeść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to dawałoby 100-150 sztuk.Jak na początek i jak na Rudawe to i tak dobrze :wink:

Wiesz podałem informacje które przeczytałem na tym forum , Pan Roman Gawlas kiedyś opisywał zarybianie i przeżywalnośc ryby to jakies 2-3 % :) Faktycznie dobre i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem dzisiaj to zarybiane łososiem, byly z WWF jakies osobistosci, prasa, TV, a po zarybieniu imprezka w karczmie ( na której nie bylem ale widzialem ze szlachta ostro sie bawila, ciekawe czy za nasze pieniądze ?? czy kosztem wiekszej ilosci narybku ?? wpadlem tez polowic, i brania byly, kilka zacieć, kilka wypięć :) ale pare małych złowilem i oczywiscie wypuscilem, ale woda dalej mętna :neutral: kaczki znowu na nerwy mi dzialaly i urwalem mepsa :( wiec jak ktos go zachaczy to prosze oddac :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maćko po niedzieli wybieram sie na cały dzień na Rudawe jak znajde to nie ma sprawy , zostawie gdzieś tego mepsa a potem na PW napisze Ci gdzie go zostawiłem. No ciekawe co tym razem siądzie na kotwicy :mrgreen: , skoro niektórzy twierdza że tylko niewymiarowe idzie złapać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwalem jakies 10 m ponizej takiej kladki na strumieniu który wpada do Rudawy :) wiec jak zachaczysz to pisz na PW :) a co do wymiarowych jest ich troche ale ciezko zlowic, wczoraj mialem chyba 45 albo lepiej, widzialem jak wyszedl do mepsika :) ale gdzie siedzi nie zdradze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macko nie zdradzaj bo co niektórzy tylko czekają na takie info......... a wiem teraz gdzie urwałes tego meppsa poszukam go specjalnie dla ciebie :razz: ja też tam łowie ale zejdz z 70 m poniżej jest fajny dołek po lewej stronie jak idziesz z nurtem żeki tam coś powinno podbic konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.