Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rudawa


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Jeśli tak to dawałoby 100-150 sztuk.Jak na początek i jak na Rudawe to i tak dobrze :wink:

Wiesz podałem informacje które przeczytałem na tym forum , Pan Roman Gawlas kiedyś opisywał zarybianie i przeżywalnośc ryby to jakies 2-3 % :) Faktycznie dobre i to

I jak złowiłeś coś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 łososi na imitacje pstrąga w 2 godziny :) wszystkie złowione łososie zostały wypuszczone

:grin: wiec pływaja dalej i czekają na kolejnego wędkarza. pozdrawiam

Dodaj że wszystkie łososie miały wymiar :)

A tak na poważnie byliśmy w okolicy zabierzowa, bardzo ładna okolica, rzeka w niektórych miejscach bardzo głeboka ale wąska. Ja złowiłem 2 pstrągi miały około 25 cm każdy, jeden mi się spiął pod nogami, a drugi po kilku sekundowym holu na oko myśle ze miał conajmniej 30cm. Smuci fakt że w górze rzeki jest pełno kłusoli łowiących na czerwone robaki... Szczerze cieszyłbym sie jakby juz ktos ten przetarg wygrał może by chociaż rzeke zaczeli kontrolować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 łososi na imitacje pstrąga w 2 godziny :) wszystkie złowione łososie zostały wypuszczone

:grin: wiec pływaja dalej i czekają na kolejnego wędkarza. pozdrawiam

Dodaj że wszystkie łososie miały wymiar :)

A tak na poważnie byliśmy w okolicy zabierzowa, bardzo ładna okolica, rzeka w niektórych miejscach bardzo głeboka ale wąska. Ja złowiłem 2 pstrągi miały około 25 cm każdy, jeden mi się spiął pod nogami, a drugi po kilku sekundowym holu na oko myśle ze miał conajmniej 30cm. Smuci fakt że w górze rzeki jest pełno kłusoli łowiących na czerwone robaki... Szczerze cieszyłbym sie jakby juz ktos ten przetarg wygrał może by chociaż rzeke zaczeli kontrolować...

Panowie,a jakbyśmy zrobili kurs na SSR i wzięli (pod tym wzgledem) sprawy Rudawy we własne ręce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl SSR ciekawy, tylko jak wyglada kwestia z iloscia osob potrzebnych do rozpoczecia kursu ?? ew. ceny ?? nie mam pojęcia jak takie cos moze wygladac ?? moze jakies zniżki wtedy bedziemy mieli na wykupienie licencji na Rudawe :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SSR pytajcie w Zarządzie Okręgu w Nowej Hucie komendanta Wiatra. Za kurs się nie płaci. Może w najbliższym czasie będzie szkolona jakaś nowa grupa to się przyłączycie. Na zniżki nie ma co liczyć, ale im nas więcej tym rybki bezpieczniejsze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a jakbyśmy zrobili kurs na SSR i wzięli (pod tym wzgledem) sprawy Rudawy we własne ręce??

Doskonały pomysł, im więcej nas aktywnych strażników tym mniej nieetycznych wędkarzy na naszych brzegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega z poznania czego tutaj szuka ?? :grin: temat o Rudawie i SSR jak najbardziej na miejscu, oczywiście piszę się na ewentualny kurs, jesli koleg rybaaa lub BLUZER macie jakiś kontakt z prowadzącym takie kursy spróbujcie się dowiedzieć czegoś więcej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janosik KRK

Mieszkam w Zabierzowie i Rudawe znam od małego ,ale to już nie ta rzeka co dawniej jest teraz zdecydowanie mniej pstrąga niż dawniej , o lipieniu już nie wspomne.Ale sa miejsca gdzie są pstrągi grubo ponad wymiarowe w tamtym tygodniu wyciągłem pstrąga na 41 cm , drugi podobny mi spadł .Natomiast niewymiarowego do 25 cm jest wiecej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janosik KRK

Bardzo chętnie :razz: we dwóch całkiem inaczej będzie , mam urlop więc możemy sie spotkać , i tak miałem zamiar wybrać sie na Rudawe wytestować woblerki własnej robótki.Szczupak podałem Ci na PW moje gg .Tam się umówimy na poniedziałek.Może ktoś jeszcze będzie na Rudawie................. :cool: zawsze to inna atmosfera.Pozdrawiam :wink: Janusz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Ja mieszkam rzut beretem od Rudawy i pamiętam ją jeszcze z lat świetności. I ryby były, i kocyka nie było gdzie rozłożyć tyle było plażowiczów i kąpiących. Na Szreniawę z Bronowic też mam kawałek i jeżdżę łowić, sprzątać, pilnować.Odległość to zła wymówka, ale cóż widocznie tak musi być. Pozdrawiam i połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dziś w Kole Zwierzyniec dowiedzieć się coś niecoś o SSR. Powiedziano mi ,że jest szansa zorganizowania kursu jeszcze w tym roku jeśli zgłosi się 10-15 chętnych.Dlatego prosze,jęsli ktoś jest chętny niech napisze do mnie na gg (2197004)podając swoje dane(imie,nazwisko,numer telefonu i nazwe koła do którego należy).

Póki co jest też możliwość umówienia się z członkami SSR i uczestnictwa w kontrolach aby zobaczyć jak to wyglada.

P.S. Przepraszam za OT,ale skorzystałem z tego,że Krakowianie tu zagladają.

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na Rudzi pstrąg 32 cm, okolo 8 mniejszych, pieknie braly, lowilem na obrotówke, od godz 17 do 19, jedena 40-stka (albo lepiej) odpiela się :( pare bran spierdzielilem, jedna rybka plynela za blaszka i przy wyciąganiu z wody pod moimi nogami zawrocila :???: no ale łowy udane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.