Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rudawa


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Jeśli już weszlismy na temat Krav Waga to dla mnie to żadny styl walki tym stylem nic sie nie wskura im .Jeśli goście są cwani to nawet ten styl nie pomoże , 1 ich konkretne uderzenie i kol. Kamilu jest po Tobie.Znam ten styl walki i dla mnie to nic specjalnego. :cool:

KRAV to SYSTEM,nie STYL -to spora różnica :wink: . Największą umiejętnością jest...unikanie konfliktu.Zresztą,uczęszczanie na treningi Bóg wie jak długo nie gwarantuje,ze zawsze damy sobie rade z każdym.Ok,koniec OT...

Łowił ktoś teraz na Rudawie odkąd woda opdała??Ja byłem wczoraj przetestować nowego woblerka i miałem branie w pierwszym rzucie,niestety dość niespodziewane bo w momencie styku przynęty z wodą i zaciąć nie zdążyłem.Chwile później dość agresywne branie i siedzi ładna sztuka,czułem ja może 1 sekunde i...luz.Szczupak poszedł wraz z woblerkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowił ktoś teraz na Rudawie odkąd woda opdała??Ja byłem wczoraj przetestować nowego woblerka i miałem branie w pierwszym rzucie,niestety dość niespodziewane bo w momencie styku przynęty z wodą i zaciąć nie zdążyłem.Chwile później dość agresywne branie i siedzi ładna sztuka,czułem ja może 1 sekunde i...luz.Szczupak poszedł wraz z woblerkiem

Kolego kiedy ustawiamy sie na wspólne wędkowanie na rudawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z toruńskiego i w naszym regionie jest zakaz nawet na okonia

do 1-szego maja a o szczupaku to wiadomo, że nie wolno

to jakim cudem taki facet pisze w czasie ochrony o łapaniu

szczupaka----- tylko kłusol.Tylko lincz. :roll:

poz.Leszek

---------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano mam zamiar się wybrac na rudawę na pstrąga kupiłem na allegro podobno killery więc pasowało by je przetestować. Jeśli ktoś chce się wybrac ze mną zapraszam. Jak coś pisac na gg, pasowało by je przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wybieram się jutro popołudniu na Rudawę, mam nadzieję że warunki będą sprzyjające.

Ja niestety nie będe miał okazji po południu tam sie wybrac, rano około 6 chce tam powrzucać troszkę blachy do wody.

Nie orientuje sie ktoś czy koło salwatora są pstrągi? :) he he bo ja raczej bede wedkował blisko pętli tramwajowej aby pozniej szybko sie ewakuuowac do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie powróciłem z nad rudawy, pierwszy wypad nad tą rzeczkę, wyglada super chociaż udało mi się złowić okonia o wymiarze chyba 7 cm niemniej jednak super wrażenia. Miałem też zacięte coś dużego ale po 30 sekundowym holu się spieło. Napewno tam wróce bo rzeka jest naprawde super. Jako niedoświadczony na tego typu łowiskach moja przynęta czesto lądowała na przeciwległym brzegu :P łowiłem na gumy oraz na obrotówki. Testowałem tez woblerki pstrągowe ale tylko chciałem zobaczyć ich pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wpadlem na sprzątanie Rudawy, nie spodziewalem sie ze sami mieszkancy okolicznych osiedli zebrali się i posprzątali rudawe od ujscia do mydlinik, trche sie spoznilem bo wlasnie konczyli sprzatac w mydlnikach, wiec pojechalem do Szczyglic na dawmy odcinek KTWS, łowilem tylko na obrotówki, sprawdzil sie jeden mepsik który w metnej wodzie wabil kropkowańce, jeden calkiem spory odhaczyl sie w wodzie, złowilem 4 pstrągi : 37 cm największy, pozostale mniejsze wrócily do wody :grin: gdyby nie kaczki które płoszyly ryby i mętna woda, przez którą pstrągi raczej siedzialy pod brzegami wyniki mogly by byc bardzo ciekawe, byl to mój pierwszy wypad w te tereny i Rudawa jest tam naprawde piękna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiedzialem :) pojechalem na rybki, tylko ze juz po sprzątaniu bylo :( łodzią plyneli strazacy od mydlinik i zbierali worki do samej wisly, łowisz moze w szczyglicach albo wyzej na Rudawie ?? piekne miejsca sa ale trzeba odczekac jak woda sie oczysci i opadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze organizatorzy na forach, w sklepach wędkarskich nie dali informacji o tym sprzątaniu, ale mysle ze jak karzdy wędkarz po lowieniu pozbieral by worek smieci i zabral znad Rudawy takie akcje nie byly by potrzebne, hmm cos mi sie przysnilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiedzialem :) pojechalem na rybki, tylko ze juz po sprzątaniu bylo :( łodzią plyneli strazacy od mydlinik i zbierali worki do samej wisly, łowisz moze w szczyglicach albo wyzej na Rudawie ?? piekne miejsca sa ale trzeba odczekac jak woda sie oczysci i opadnie

Mysle,ze woda juz raczej nie opadnie a i jest juz dość czysta-wiele się już nie zmieni,tylko trawska urosną :wink:

W Szczyglicach i wyżej nigdy nie łowiłem(tyłka sie tam ruszyć nie chce),ale kiedys zapewne się pojawie.Łowie własciwie tylko na odcinku Salwator-Mydlniki, a to ze wzgledu na pogoń za kleniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej Szczyglic to juz raczej mniejsze szanse na coś większego. Dawniej tak z 3-5 lat temu jak Rudawa była zarybiana dużym pstrągiem od Zabierzowa do Szczyglic , wtedy 50 cm pstrąga nie było problemem złowić.Teraz jeszcze idzie ładnego pstraga złowić na odcinku Szczyglice -Mydlniki w pewnych "dołkach" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.