Skocz do zawartości
tokarex pontony

Staw Ferdynandów


Przemo1

Rekomendowane odpowiedzi

Taki nieduży 4h, bardzo przyjemny stawik koła wędkarskiego nr. 17 w Pęczniewie gm. Poddębice woj. łódzkie. By na nim połowić trzeba być członkiem koła. Jeśli ktoś na forum jest z tego województwa i bywa na tej wodzie pisać będziemy się umawiać na spotkania nad wodą. Z ryby: karp, amur, lin, szczupak, leszcz, węgorz, płoć, wzdręga, trochę sandacza ale szczupak go wycina.

d88ceb42f698422fm.jpg a49a1dc83a0f711am.jpg a48c662c01efaf94m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...

Właśnie Edmund - po prostu "czeski film" - dziwi mnie że administratorzy stawu nie są zainteresowani dystrybucją zezwoleń. Toż to nic innego jak czysty pieniądz... Przecież chodzi tutaj o ryby i innych wędkarzy. :???:

Ale co tam - trzeba się uczyć przez całe życie. Na początek zawsze można zrobić bojkot w zakresie wydawanych zezwoleń łowisk w okolicach Łodzi dla sz.p. kolegów z koła z Pęczniewa... :grin:

A co tam - podsunę ten pomysł na najbliższym posiedzeniu zarządu swojego koła..

P.S.

"ŁOWIĘ - NIE zaBIORĘ"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ograniczenia w ilości członków nie ma, zebranie będzie w ostatnią niedziele ferii będzie można zrobić sobie opłaty na zebraniu. O ile się nie mylę to pełna opłata jeśli chcesz przejść do naszego koła to 193 zł umożliwiająca połów wszystkimi metodami, jeśli chcesz bez łódki o 24 mniej. Nie wiem tylko jak dokładnie jest z członkowskim i legitymacja czy byś za to musiał płacić czy nie. Zmienił się jednak zarząd i widać ze już jest robione przez nich w dobrym kierunku pod względem wędkowania i rybostanu na stawie. By łowić wogóle należy być członkiem koła, nie ma wkładek dla osób będących członkami innych kół. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolegów z Łodzi i łódzkiego którzy są/byli w Łodzi w kołach wędkarskich i nie opłacili jeszcze kart wędkarskich na ten rok zapraszam do Koła nr. 17 w Pęczniewie. Zmienił się zarząd, woda jest regularnie i konkretnie zarybiana. Na ten rok planowane są duże zmiany związane z łowiskiem. Zasady jak wyżej - by łowić trzeba być członkiem koła a z uwagi na to iż Łódź nie podpisała z nikim porozumień przepisując się do nas do koła macie prócz naszego stawu na Ferdynadowie wszystkie wody PZW Sieradz do tego PZW Kalisz (porozumienie), PZW Piotrków (porozumienie), na Konin dopłata 60 zł. Opłata bez łódki 180 zł z stawem na Ferdku lub 204 z łódką (w opłacie wliczone 10 zł na utrzymanie czystości nad łowiskiem). Zainteresowanych lub mających pytania zapraszam do dyskusji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku przenoszę się do was. Wprawdzie lepszą ofertę ma Legnica, bo bez dopłat dochodzi Łódź i Skierniewice ale przemawia do mnie Ferdynandów.

( swoją drogą do czego to doszło- żeby połowic w Łodzi i gdziekolwiek indziej w pobliżu Łodzi trzeba do Legnicy jechać wykupić zezwolenie, żenada...!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo1, To jak jest, wykupujac Sieradz nie można u Was łowić,a kupując u Was można w Sieradzu + porozumienia.

Nie łapię? wykupując Sieradz gdzie? że nie można u nas łowić? W Łodzi nie wykupisz pozwolenia na Sieradz - brak porozumienia.

W Sieradzu wykupując tzn. będąc członkiem jakiegokolwiek z kół sieradzkich masz wszystkie wody PZW Sieradz + porozumienia jakie PZW Sieradz zawarł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo1, To jak jest, wykupujac Sieradz nie można u Was łowić,a kupując u Was można w Sieradzu + porozumienia.

Nie łapię? wykupując Sieradz gdzie? że nie można u nas łowić? W Łodzi nie wykupisz pozwolenia na Sieradz - brak porozumienia.

W Sieradzu wykupując tzn. będąc członkiem jakiegokolwiek z kół sieradzkich masz wszystkie wody PZW Sieradz + porozumienia jakie PZW Sieradz zawarł. :wink:

Koledze dj.slawko z pewnością chodziło o to :" Wykupując Sieradz (składka w okręgu Sieradzkim) nie można u Was łowić (W Ferdynandowie), a kupując u Was (koło Pęczniew, PZW Sieradz) można (W Ferdynandowie) w Sieradzu +porozumienia.

Więc kolego dj.slawko wygląda to tak, że Ferdynandów to prywatna woda koła z Pęczniewa i składki w PZW Sieradz to za mało aby tam łowić. Gdybyś opłacał składki w okręgu Sieradzkim w kole w Pęczniewie (był jego członkiem) mógłbyś łowić w Ferdynandowie.

Co do porozumień które ma zawarte PZW Sieradz to oczywiście mając składkę w okręgu Sieradzkim możesz łowić w okręgach z którymi zawarte są porozumienia. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłem bo jak widać czytanie ze zrozumieniem i poprawne wysłowienie się nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolego dj.slawko wygląda to tak, że Ferdynandów to prywatna woda koła z Pęczniewa i składki w PZW Sieradz to za mało aby tam łowić. Gdybyś opłacał składki w okręgu Sieradzkim w kole w Pęczniewie (był jego członkiem) mógłbyś łowić w Ferdynandowie.

Staw jest własnością gminy, my jako koło go dzierżawimy i odrębnymi, wewnętrznymi przepisami mamy ustalone iż tylko członkowie koła mogą łowić a koło małe nie jest, w zeszłym roku o ile dobrze kojarzę ponad 380 członków zrzeszało tych co opłacili składki a ogólnie na liście członków z roku ubiegłego było 486 chyba dokładnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolego dj.slawko wygląda to tak, że Ferdynandów to prywatna woda koła z Pęczniewa i składki w PZW Sieradz to za mało aby tam łowić. Gdybyś opłacał składki w okręgu Sieradzkim w kole w Pęczniewie (był jego członkiem) mógłbyś łowić w Ferdynandowie.

Staw jest własnością gminy, my jako koło go dzierżawimy i odrębnymi, wewnętrznymi przepisami mamy ustalone iż tylko członkowie koła mogą łowić a koło małe nie jest, w zeszłym roku o ile dobrze kojarzę ponad 380 członków zrzeszało tych co opłacili składki a ogólnie na liście członków z roku ubiegłego było 486 chyba dokładnie. :wink:

No jak zwał tak zwał wiadomo o co chodzi, że wy jesteście opiekunami/dzierżawcą itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam niedaleko działkę (w Siedlątkowie) i dzisiaj zrobiłem sobie z rodzinką przejażdżkę rowerową w tę okolicę, więc po powrocie do komputera zagooglowałem i trafiłem tu.

Jakiej głębokości jest ten zbiornik? Przyznam się, że się skusiłem i kawałek w nim przepłynąłem dzisiaj (przy powierzchni woda miała chyba ponad 20 stopni) i w północnej części było bardzo płytko: wodorosty na głębokości 1-1,5m, dno parędziesiąt cm niżej.

Na usprawiedliwienie mam (jeśli pływanie tam nie jest dozwolone, bo przyznam się, że nie wiem) jedną butelkę która z dna trafiła do worka na śmieci...

A szczeżuje są rekordowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość raczej jest stała-około 2 metrów. W tym roku byłem dwa razy na Ferdynandowie, ale nie miałem szczęścia do rybek. Kolejny wypad prawdopodobnie pojutrze. Z tego co słyszałem latem woda strasznie tam zarasta na większej części zbiornika.

Kolego ptja, dużo wędkujących było tam w weekend? Ktoś coś połowił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem latem woda strasznie tam zarasta na większej części zbiornika.

Kolego ptja, dużo wędkujących było tam w weekend? Ktoś coś połowił?

Na północnym brzegu było dwóch wędkarzy, ale chyba w głębi też jakieś "kije" wystawały. Przyznam się, że nie wiem, z jakim skutkiem.

Zbiornik przepłynąłem wszerz i praktycznie wszędzie po opuszczeniu nóg natrafiałem na wodorosty, ale nie wiem, jak jest w południowej części. A to jeszcze nie lato :-)

Nie miałem maski ani okularów, więc trudno mi powiedzieć czy coś tam pływało gromadnie (nie licząc 2cm-owego narybku i stadka łysek), a poza tym widocznośc była ok. 0,5m

--

pozdrawiam,

Jarek Andrzejewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.