Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczecin - wody SUM-u, gdzie i na co?


Deuuu

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku postanowiłem olać PZW i zakupić pozwolenie na SRR i SUM. Jak o wodach Regalicy na forum dużo, to nie mogę znaleźć nic sensownego o wodach urzędu morskiego. Narazie wiem tyle że w pobliżu mostu Cłowego można ładnie połapać okonia, płotke i leszczyka. Ale co dalej? Słyszałem coś o dobrych łowiskach szczupakowych właśnie w Odrze po stronie SUM-u. Oczywiście jeśli nie jest to dla was tajemnicą to możecie dać jakieś wskazówki gdzie znajdę szczupaka, sandacza ew. bolenia czy suma. Interesuje mnie również wszystko o jeziorze Dąbie (najlepiej małe) gdyż tam mam rzut beretem i po szkole było by miło na chwilkę tam wyskoczyć.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nteresuje mnie również wszystko o jeziorze Dąbie (najlepiej małe) gdyż tam mam rzut beretem i po szkole było by miło na chwilkę tam wyskoczyć.

Witaj tez mieszkam o rzut beretem od tego jeziorka i powiem ci tak na nim nie ma co liczyć na jakieś większe aspiracje acz kolwiek znam ludzi co wyciągali tam ładne sztuki niestety nie chcą się pochwalić gdzie :sad: ale możesz na pewno liczyć na : okonia płoć leszcza kiedyś trafiał się nawet karp chyba że masz łódkę lub dobre układy to są miejsca gdzie bierze ładna ryba ostatnio sąsiad wyciągną szczupca 5,4 nie wiem jak z sumem wiem ze jest ale nie słyszałem żeby ktoś trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na betonowcu to biorą węgorze :P

Na Dąbskim z brzegu to można trafić z gruntu ładnego leszcza i płoć, okoń też potrafi przyłożyć na rosówę ale najlepsze efekty to są z łodzi na tajemniczych miejscówkach. A o tych nie chcą się chwalić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim betonowcu, czemu ja nic o tym nie wiem :mrgreen: ?

Na Dąbskim małym zlokalizowałem 2 miejsca w których można pobawić się z okonkiem i całkiem przyzwoitym białorybem ale jak mniemam w pobliżu na pewno kręci się jakiś szczupaczek bo miejsce jest wręcz idealne :wink:

Puccini myślę że kiedyś można się wybrać razem zweryfikować prawdy i mity o Dąbskim :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na betonowcu to biorą węgorze :P

Na Dąbskim z brzegu to można trafić z gruntu ładnego leszcza i płoć, okoń

a ja mam do tego 2 pytania gdzie jest ten betonowiec i gdzie z brzegu biora na gruncik

a tak poza zawodami na dabskim jest jeszcze szansa na suma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa to pewnie jest. Ale po tym co robią "Legalni kłusownicy" to pewnie taka sama jak trafienie 6 w totka :evil: Chociaż nigdy nie wiadomo, może mamy pod nosem bardzo rybne łowisko :wink:

Aż się sam nakręciłem, jeśli czas pozwoli to w weekend poświęcę chwilę czasu żeby się tam zapuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można spróbować zanęcić Pelletem rybnym. Ostatnio gdzieś widziałem coś co się nazywało bioaktywator 90% białka i do tego jakieś pierdoły przyśpieszające metabolizm, więc można by spróbować skorzystać z tego w smaku suszona krew. Ciekawe czy taka mieszanka sprowadziła by wąsate czy raczej spłynęły się węgorzyki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze masz sie normalna krew :wink: bo w ta sucha krew to nie wierze wszystko lepsze co naturalne nie wiem pierw sprubuje bez nęcenia ceglanka tamte rejony a potem bede się zastanawial nad nęceniem i innymi bajerami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jeziorze Dąbie spedziłem całą swoją młodość i z pełnym przekonaniem twierdzę, że lepszego miejsca na grubą płoć (pow 1kg) i grubego leszcza (pow 4kg) to nie ma (może nie było?). Nie wiem, czas robi swoje ale było tam tyle ryby ww gatunków, że napewno teraz tez są. Były też okonie pokażnych rozmiarów-tych nie dało mi się nigdy połowić-max 30-35cm, szczupaki-nie miałem szczęścia do większych jak 2kg,sandacze(rewelacyjne wyniki na niezbyt popularną przynętę jak tę rybe-to była dłuuuugo skrywana tajemnica łowiących), karpie(kiedyś 100m 0.18 poszło w pi.... bez jakiegokolwiek przystanku :evil: ),wzdręgi, węgorze. O złowionych sumach nie słyszałem ale są napewno i siedzą po głebszych kanałach łaczących jezioro z Regalicą bo widziałem jak się spławiały. Ogólnie woda polecenia i z pewnością uraczy rybami. Byłem w tamtym roku popatrzeć (bo glist się brzydzę teraz jakoś :wink: ) na "miejscówkach" i rybę widać, a łowiących nie! A to dobry znak. Świetny akwen dla chcących połowić w ciszy i odosbnieniu. I wcale niedaleko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to są plażyczki wędkarskie w pobliżu działek, trafia się ładna płoteczka i zdarza się że tak powiem leszczowy średniak :wink:

Drugim miejscem jest przystań żeglarska, tam niestety ale trzeba porozmawiać i ładnie się uśmiechnąć żeby wpuścili nas na swój teren, na spławiczek biorą takie płociska, okonie i leszczurki że głowa mała :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że tam łowią leszcze, rozpióry itp. Ja zawsze pod Cłowym nastawiałem się na spinning, warto spróbować malutkimi paproszkami na jigach albo BT pod mostem. A jeśli potrzebuje się więcej emocji to obrotówa ze srebrną paletką w rozmiarze 2-4. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z wąsaczem to nie wiem, pewnie jakiś jeszcze pływa w wodzie :wink:

Ja dzisiaj atakowałem płonie, straszna lipa. Wieszały się niemal same okonki o długości paczki papierosów, na palcach jednej ręki mogę zliczyć te w granicach 15-20cm a o większych nie było co marzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuuu mogę cie pocieszyć z piątku na sobotę byłem na dziewokliczu cała noc i nic jedno tylko branie na wątrubke z pijawką a tak nic na czerwonego, kuku pęczak białego nic przez cała noc tylko jedno branie skandal dosłowny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gruntu jest straszna lipa obecnie, natomiast łowiąc na spławik efekty są i to czasami bardzo fajne. Ja dzisiaj idę chyba znowu okonki potresować bo ubiegłego tygodnia nie uważam za udany jeśli chodzi o spinning. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.