Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rogoźnik I i II


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masakra, przez 4 h na w sumie 7 wędek 1 branie na grunt i parę leszczyków po 14cm + jaź na spławik. poza zawodami nie ma tam po co jeździć. zresztą na całym zalewie byliśmy tylko ja z kumplami i jacyś goście na molo. w niedzielę byłem sam na całym zalewie i spiningujący pisaq z ojcem :D tam nie ma ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne zawody, totalna żenada

żeby wyciągnąć 2kg ryb trzeba wrzucić do wody 10kg zanęty :D

przez 10h tylko 13 osób miało miarowe ryby, część się zwinęła w nocy bo ryba kompletnie nie żerowała. ten zbiornik się niestety kończy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zmokliście fest? :D Kurcze, w taką pogodę to tylko dwie-trzy godzinki ze spinem. Żadna siła nie zaciągnęłaby mnie nad wodę, na nocną zasiadkę w taką pogodę :D

Nie sądzę, aby ktoś był na tyle głupi, aby wrzucać takie ilości zanęty do wody. 10kg to przecież dwa wiadra o_O

Jeżeli zbiornik się kończy to tylko z winy nas, wędkarzy. Lata trzebienia wody bez opamiętania i zarybiania karpiem handlowym robią swoje.

Te zawody nocne są robione pod... starszych członków koła i nie ma się co spodziewać szału. Ot posiedzieć, wypić, złowić leszcza, wygrać teleskop i tyle.

Moim zdaniem zawodów powinno być mniej, ale bardziej różnorodnych. Nocne zawody gruntowe, dzienne spławikowe, zawody SPINNINGOWE itp

W naszym kole ograniczono minimalny rozmiar ryby punktowanej na 15cm, w innych zaś... zakazano używać długich wędek. To bzdura, jawna niesprawiedliwość. I przede wszystkim... zawody spławikowe o tytuł Mistrza Koła czy Puchar Prezesa powinny się odbywać na INNYM ŁOWISKU. Na jakimś kanale, na wale na Kozłowej bądź głupim Przetoku. Tam wszyscy mają w miarę równe szanse, a u nas? Wylosujesz molo i łowisz, wylosujesz płyciznę i możesz jechać do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolego dokładnie

dziś też poruszyłem ten temat. wiesz gdzie siedziałem? na samym końcu na płytkim od strony glinianek. 7m od brzegu jest grunt 0.8m - przez noc 14 wzdręg, 1 okoń i 1 jazgarz. miałem z 7 przynęt różnych. 14 ryb na bata 7m (w takim miejscu!) przy gigantycznej fali i tylko 2 na grunt w tym jazgarz.

a wracając - masz molo i bata - masz 90% szans na podium

tam na kozę z nosa rzucić na bat i ryba wejdzie - chyba, że ktoś ewidentnie nie zna tematu to rybę wygoni

powiem Ci tyle, że cały ten obszar po mojej stronie tj. od słupa do końca złowił może w sumie z 10 ryb. od 3-6 rano ani jednego cyknięcia u mnie np.

mówiłem, że przy zawodach w równych warunkach decyduje przede wszystkim zanęta i umiejętności, a tu wylosujesz krzaczory i lepiej iść spać niż zarywać nockę w oczekiwaniu brania Wielkiej Żarłocznej Wzdręgi rozmiar 9.5cm. dzisiaj Darek Pacia I miejsce - bat pod słupem, II miejsce Samuel bat na molo, 3 miejsce Dawid z gruntu ale on łowi z tego co wiem na jakąś wielką hakówkę i feederka - co tydzień na dobry wynik i 4 dętka bat na płytkim prawie na samym początku. także bat bat bat i zanęta - cała filozofia łowienia na ilość na rogoźniku. gdzie te czasy gdy leszcze bombką obijały lakier z wędek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tydzień temu na 2 i kilkanaście ładnych płoci,3 piękne złote karasie i kilka leszczy największy 36cm,to wszystko od 5 do 13,tak że nie moge powiedziec że jest tam totalna kicha......

Fakt ,faktem że pamiętam ten zbiornik jaki był 20,10 i kilka lat temu.Powinni zarybic tam leszczem z innego zbiornika,żeby nie karłowaciał,troche tez inna rybką oprócz karpia zarybiac......przez te zarybienia tylko karpiem ,większąsc naszych łowisk robi miejscem w stylu tesco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogoźnik2 na obrotówkę 3 szczupaki 30 39 i 52 cm, oczywiście małe dalej pływają, ale to tak rzuciłem po zakończeniu wędkowania spławikiem, wiec dłużej bawiąc sie można miec coś fajnego, chyba ze to ja miałem szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siedziałem z kumplem trzy nocki na "Jedynce". Nęciliśmy spodem na odległości rzutu gruntówką. Pierwszej nocy ja miałem odjazd, niestety zestaw przelotowy i... zaspałem.

Drugiej nocy kumpel miał konkretne brania, ale też nie zacięte. Trzecia zasiadka to pogoda typowo sumowa. Dookoła błyski, grzmoty, do tego duszno i parno. Niestety, żaden z tych legendarnych sumów się nie skusił ;)

Z soboty na niedzielę znowu były zawody nocne, nie wiem jak efekty, może Kuba coś napisze.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jutro skoro świt zjawię się tam z castingiem.

Sobota i niedziela to nie najlepszy czas na wędkowanie - ludzi dużo, pływają wpław, pontonami, kajakami, rowerkami wodnymi, drą ryje, chleją i śmiecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie na tych zawodach bo byłem na weselu:D

ale na tamtych było ciekawie

1 miejsce prawie 5kg w tym leszcze po 60cm tuż przy tarlisku - gościowi też zerwał się karp ok. 10kg

kolejne miejsca to 4 kg i 3kg także nieźle.

a na ostatnich wygrał bat prawie 9kg na molo, następny miał 2,5kg. jakieś ryby duże tam są tylko jak je skusić żeby przyszły do nas skoro żarcia mają w brud...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też popiłeś :)

1 miejsce miał Dawid. Siedział na płyciźnie, tam połowił karpi, ale w tego 10kg to nie wierzę. Stare karpie trzeba umieć nęcić i to nie zanętą sypką czy kuku z puszki. Wiadomo, zerwany zawsze największy.

Druga rzecz - wszyscy tak narzekali na płyciznę, a tu proszę ;)

Ja tam wolę zasiąść pod płycizną z feederem niż moczyć gruntówkę na głębokim... po zarybieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z paprochówką na molo, spotkałem kolegę, bladego jak ściana!

"Zerwałem suma!", usłyszałem. Sumec velky poradził sobie z lżejszym castingiem, cienką plecionką i mocarnym przyponem!

Tego samego dnia, a raczej nocy, ktoś złowił suma ponad 160cm! Ponoć leżakuje sobie w stawiku u Jacka (tam koło parasoli) i czeka na mały pokaz i... śmierć.

Okazało się, że kilka dni temu ktoś też wyciągnął suma 140 albo 150cm (różne wersje, jedna twierdzi, że miał 150cm i padł pod napięciem, druga, że miał 140cm i złowiony został z molo).

Szkoda, że wędkarze nie potrafią uszanować takich okazów i wypuścić ich choćby do innego jeziora :( Jeżeli dalej tak pójdzie to za drapieżnikiem będziemy jeździć do Szwecji i Kanady...

Smacznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest emeryci siedzą odławiają ryby wszystko do nyca :/

ostatnio słyszałem jak dwóch emerytów gada "wiesz bo ja juz nie mam miejsca w zamrażalce, ale szkoda wypuszczać leszczyka" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie do znających rogol.Zazwyczaj łowie na dwójce od strony ulicyi i zjeżdżam w pierwszy zajazd nad wode.Tam jest kilka miejsc .Zchodzi sie na dół z tobołami i łowi.miejsca bardzo fajne ale.....nie powiem płoc podchodzi,czasami złoty karaś i leszcze - największy mój okaz 34 cm-a złowiłem ich dziesiątki tam.Łowie z gruntu,odległościówką a czasami na federka. Żeby złapac coś konkretniejszego tam musze zmienic miejsce,lub ogólnie można zapomniec....Jak nie tajemnica prosze o rade---może byc na priva.Jedynke znam bardzo dobrze.Na dwójce wiem że dobre miejsce ,to od przeciwnej strony,tam gdzie jest taka mała polanka -tam leszcz ma tarło i ładne sztuki można złowic,karpia ,oraz lina--chodzi mi tylko o strone od ulicy--wiem że dalej jest głeboka woda--może tam jakies efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.