Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wilga- podkrakowska rzeczka.


szczupak28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dobrze że powstał taki temat, bo jak bywam nad Wilgą wydaje się być ona zupełnie zapomniana. Najczęściej wędkuje na odcinku juz wód nizinnych PZW(od mostu na ul.Kąpielowej do tzw. białych mórz). Zaraz za samym mostem jest kilka ciekawych miejscówek gdzie na błystkę lub woblera często biorą małe pstrągi(15-20 cm), ale myślę że gdzieś tam może się ukrywać naprawdę ładna ryba :grin: Skuteczny jest też czerwony robak, ale łowiąc na niego warto założyć większy haczyk, żeby nie kaleczyć małych strzebli, których na tym odcinku jest mnóstwo. Tą metodą udało mi się złowić też kilka kleni, lecz w 90% dominowały pstrągi. Niestety w zdecydowanej większości bardzo małe. W tym roku podczas kilku wypadów trafiłem tylko na jednego pow. 30 cm, co ciekawe w spokojnym nurcie na wysokości białych mórz. Jakkolwiek sama rzeka prezentuje się bardzo ciekawie, jednak spływające do niej ścieki(swoszowice wroblowice) i całkiem sporo "miesiarzy" powoduje że ryb nie ma za wiele lub nie zdążają dorosnąć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

PePe., "Wzdłuż torów kolejowych (trasa w kierunku na Zakopane) przepływa pod ulicą Podmokłą w stronę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na tym odcinku do rzeki przedostają się odcieki z tzw. „Białych Mórz” eksploatowanych uprzednio przez byłe Zakłady Sodowe." Znalazłem gdzieś w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Ostatnio całkiem dużo osób tam spotykam. Trafiają się klenie, okonie. Wiem, że jeden wędkarz łowi ładne jazie, tyle że on wędkuje na spławiczek

No właśnie ja nie , dlatego pytam , tą osobę tam widziałem dwukrotnie , teraz to tm koparka coś robi gdzie ten koleś łowił. Czyli coś się poprawia na tej Wildze bo było marnie może w następnym roku przejdę się tam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, kolega Pepe pisał w innym wątku, że wkrótce ma ruszyć melioracja Wilgi od mostu na Kąpielowej w dół rzeki. Ktoś wie co na ten temat? Przecież tam może 2 domy są w okolicy. Bardzo szkoda by było stracić taki dziki odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobiorą się do tego odcinka - dramat. Miałem przyjemność go odwiedzić od mostu na Ulicy Kąpielowej aż do Łagiewnik i tam nie ma co ingerować w koryto. Nie wiem co im nie pasuje.

No chyba ze chodzi tu o wydanie kasy która została, a nie wypada aby wróciła - to niestety czarno to widzę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

To może odświeżę wątek :)

Chodzi ktoś w tym sezonie na górski odcinek Wilgi?

Od jakiegoś czasu myślałem, żeby zbadać tę rzeczkę. Dziś udało mi się w końcu wybrać nad Wilgę po raz pierwszy. Wybrałem odcinek niedaleko Lusiny. Zameldowałem się nad wodą w okolicach wschodu słońca. Długiego odcinak nie przemierzyłem - widać było wyraźne ślady po wysokiej wodzie (jakieś 2 metry wyższe od obecnego poziomu), rzeka płynie w wyżłobionym wąwozie i bardzo ciężko się tam poruszać. Było stromo i ślisko.

Woda jeszcze trochę brudna, choć dramatu nie było.

3 godziny biczowania wody uraczyło mnie jednym wyciągniętym kropkiem długości ok. 15 cm oraz jednym spadem w podobnym rozmiarze.

Rzeczka wygląda tam obiecująco: dużo meandrów, podmytych brzegów, zwalonych drzew, podwodnych przeszkód - mnóstwo potencjalnych stanowisk potokowca. Będę musiał tam spróbować swych sił za jakiś czas jak woda się wyklaruje - może wpadnie coś większego.

Jeśli ktoś ma większe doświadczenie z górską Wilgą, proszę o info. Ciekawy jestem czy można się tam spodziewać lepszych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pulaas, Od czasu do czasu odwiedzam Wilgę. Uwielbiam tą rzekę, jest naprawdę urokliwa, ale jeśli chodzi o wyniki, to ciężko o pstrąga wymiarowego. Mój największy kropek z Wilgi miał 37 cm. Ale 95% ryb złowionych przeze mnie nie przekroczyła 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę zawiodłem ;) Szczególnie tą statystyką 95% poniżej 20cm. Często chodzę nad Prądnik bo mam blisko i tam też wymiar trafić, to ciężka sprawa ;) ale te 20-25cm to standard. No i do tego dużo ich jest. Zawsze jakiś kontakt z rybą tam mam.

Nic to. Pewnie jeszcze popróbuję. Dojazd w miarę dobry mam obwodnicą, więc czasem przed pracą uda mi się wyskoczyć na 3 godz. czy coś koło tego.

Pozdrawiam i dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.