Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj udany wypad ze spławikiem, 3 godziny łowienia, złowione 10 wzdręg 10 płotek i kilka okonków. Miłym zaskoczeniem był ładny linek, 35 cm i 0.7 kg, najwiekszy jak do tej pory w mojej karierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 4 na nogach :) Do 10 miłem 106 płotek. Brały na wszystko, pózniej łapałem na 8 białych robaków,żeby trafić leszcza... ale dalej brały płotkowzdręgi.

Wszystkie w granicach żywca i dużego żywca :mrgreen: Może z 8 między 23-28.

Zdjęć brak, robiłem filmiki telefonem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było świetnie.Najpierw 10 km rowerkiem w jedną stronę , na jezioro Zatorek . Zapowiada się fajny dzień , wrzucam zanętę , rozkładam wędkę , i czekam . Siedziałem ok. 3 godz. , skracając sobie czas podglądaniem ropuch , mających okres godowy . Kompletne zero , jeśli nie liczyc wzdręgi 5 cm która mi się spięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po obiedzie godzinka[spieszyłem się na mecz] nad rzeka [Mozą] łowy ale bez krwawe :wink::razz: i nawet mi się udało "upolować "rybkę ,troć to czy łosoś powiem szczerze nie wiem w wodzie trudno rozpoznać ,ale woda już się oczyszcza na rzece i klaruje ,kurcze następnym razem zabieram sprzęt :cry: .

Rzeka niby taki sobie kanał.

c51ef7fee3100f88m.jpg04ba59a3a4c95f7em.jpg

Na jednym z setek małych slipów

696b53fd56787ad3m.jpg

Stala i odpoczywała sobie taka rybka ,jak ją zauważyłem myślałem ze to sandacz :shock:

ad6b4f69564897f8m.jpg

31932d0a80f37111m.jpg

87fb186ee95f0430m.jpg

Z góry wyglądała na ok 60cm ,strasznie pokiereszowana i pokaleczona

005273649f5c723em.jpg

Prośba do chłopaków ze Szczecina-jak myślicie co to morze być za rybka ,co byście obstawiali

Mnie się wydaje ze to trotka ale mogę się mylić ,po niżej fotka w powiększeniu

eccdc6fc315de31fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek 307h

witam ja dzisiaj 6 godzin na jez piotrowskim i na grunt 4 wzdręgi 28 najwięszka a na bata 73 płotki ukleje wzdręgi razem 77 ryb na tym jeziorku dzisiaj ale potem pojechałem na jez strzyżewskie i tam na spina machałem ale nic ale kumpel 2 okonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpoczęcie sezonu, :grin: tylko kilkoma malutkimi płotkami/krasnopiórkami i niewymiarowym jaziem ale i tak dobrze bo byłem nie całe 2 godziny w niezbyt lubianym miejscu . Dziś już o wiele lepiej wybrałem się już w swoją miejscówkę co prawda drobnica brała jak wczoraj ale i trafił się karp wiec dobry znak :grin:

f2a0da7001b56752m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś popołudniu wypad na starorzecze Wisły w poszukiwaniu karasia i okonia,niestety bez jakichkolwiek efektów, ani na pinkę, ani na czerwonego robaka. Wysoka woda i wiatr, który utrudniał łowienie. Jadę tam ponownie w piątek lub w sobotę , a po świętach rozpoczynam sezon karpiowy na żwirowni. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po obiedzie godzinka[spieszyłem się na mecz] nad rzeka [Mozą] łowy ale bez krwawe :wink::razz: i nawet mi się udało "upolować "rybkę ,troć to czy łosoś powiem szczerze nie wiem w wodzie trudno rozpoznać ,ale woda już się oczyszcza na rzece i klaruje ,kurcze następnym razem zabieram sprzęt :cry: .

Rzeka niby taki sobie kanał.

ObrazekObrazek

Na jednym z setek małych slipów

Obrazek

Stala i odpoczywała sobie taka rybka ,jak ją zauważyłem myślałem ze to sandacz :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry wyglądała na ok 60cm ,strasznie pokiereszowana i pokaleczona

Obrazek

Prośba do chłopaków ze Szczecina-jak myślicie co to morze być za rybka ,co byście obstawiali

Mnie się wydaje ze to trotka ale mogę się mylić ,po niżej fotka w powiększeniu

Obrazek

Mańku na moje oko ta ryba wg mnie pstrąg jest chory na grzybicę skóry z tego co widać niewiele życia mu pozostało. W tym stadium ryba już nie je i czeka na swój koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mańku na moje oko ta ryba wg mnie pstrąg
Może i masz racje ale ten łeb kanciasty .
W tym stadium ryba już nie je i czeka na swój koniec
Tu niestety masz racje ,oprócz skaleczeń zauawrzlem jakieś plamy co fakt nie wróży jej długiego życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek w końcu udało się i z kumplem wyskoczyliśmy na cały weekend nad pewne jezioro w naszym województwie. Od samego rana w sobotę do niedzieli wieczór z przerwą na sen łowiliśmy rybska w takim uroczym miejscu:

b0cc26d68ad83571m.jpg

A tak poniżej wygląda zapracowany haczykowiec czyli ja :mrgreen:

0d1d7a3e233e5326m.jpg

A to nasze efekty z niedzieli:

77e6b705803ba881m.jpg

Sobotnich płoci i wzdręg nawet nie wrzucaliśmy do siaty tylko od razu wracały do wody.

I tutaj ważna informacja dla nie kilających itp.: Wszystkie rybska przeżyły i wróciły do wody w dobrej kondycji.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo w końcu wypaliło to co planowałem, przetestowałem nowy zestaw match'a czyli nowego kija, kołowrotek, żyłkę i spławiki. Wszystko zagrało jak należy ;) Kumpel pierwszy raz w życiu miał do czynienia z odległościówą i już się zaraził :mrgreen: Drapieżnika nie było nigdzie widać ale to już czas na sex więc zaszyły się :razz: Na czerwonego i białego brały płocie i płoteczki oraz wzdręgi. Przyłowem były ukleje biorące na głębokości 3 m. Szkoda że nie było leszcza ale jak wiadomo na to towarzystwo jeszcze za wcześnie jest w tym jeziorze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero współpracy ze strony jakichkolwiek ryb, ni to na grunt, ni to na spławik.

Jedynymi stworzeniami chętnymi nawiązać kontakt z Kol. Wędkarzami były takie jak ta Księżniczka :lol:

zdjcie0066.th.jpg

Z całej wyprawy najbardziej zadowolony był jednak Kamil - młody wymiatacz, który twierdził, że ostro łowi ryby, a tu na zdjęciu rzekomo ..... węgorz :roll::mrgreen:

zdjcie0068c.th.jpg

Z grilla też nic nie wyszło, zaskoczyła nas wiosenna burza, więc trzeba było się ewakuować :evil:

I tyle z niedzieli......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Jackiem (sabat69) i Edmundem wybralismy się na nocną zasiadke nad starorzecze Wisły "Grochale". Niestety, wysoki poziom wody i porozlewana Wisła uniemożliwiały jakiekolwiek wędkowanie. Musieliśmy sie przenieść nad Bzurę, która jak się okazało, równiez wylała. Efektem wędkowania na Bzurze były dwie płotki i kleń.

9624a493f9d43f41med.jpg

a2bd6433fc022541med.jpg

Dlatego w niedzielny poranek postanowiliśmy wracać do Łodzi i spróbować swoich sił na sprawdzonym starorzeczu Neru. Starorzecze nie zawiodło i połowiliśmy jazie...

22c885309f53de31med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedzielny popołudniowy/wieczorny wypad ze spławikiem na pobliskie dzikie oczko, wk...e smieci z trzcin plywaly we wodzie i wciaz znosily zylke, tworzyly nadliczbowe stopery i klinowaly sie w przelotkach, a takze zaby plywajace po zylce nie przeszkodzily zlapac kilkunastu plotek. fotki kilku z nich:a778645b357afdbfm.jpg 27c0e6a1666ae8bbm.jpg 06dcd835fee7b323m.jpg 5011d93218c1d475m.jpg 8c7f9f2ad2a5b40em.jpg 6b6a2a6ffd378da1m.jpg+2 zaby za noge przy zwijaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj bylem na Stańkowie wędkarzy dużo brały przeważnie plotki wielkości dłoni i mikro okonki przynęta: białe lub czerwone robaki grunt ok 30cm żyłka 0.14 , przypon 0.12 złowiłem w sumie kilkanaście ryb w ciągu kilku godz. (całość oczywiście wróciła do wody)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.