Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zwiedzałem jez. Długie w Krągu (środkowe wybrzeże). No i zaliczyłem dość mistyczny kontakt z rybą ;-) Rzucałem z pomostu woblerkiem nurkującym, żółto-pomarańczowym ok. 4cm, szorując po podwodnej łące. Za którymś razem w trakcie ściągania miałem trzy delikatne przystopowania - po szarpnieciu wobek szedł dalej ładnie pracując - ot, roślinki, sobie pomyślałem. Przy wyjści wobka z wody w ślad za nim wynurzył się pysk :shock: i pod moimi stopami (pomost 20cm nad wodą) stanął szczupak około 60cm i tak sobie stał :lol: zamarłem, nogi mi się mientkie zrobili :razz: , po chwili podsunąłem mu wobka pod pysk - stoi dalej. Rozochocił mnie tym, puknąłem go w nos - stoi. zacząłem mu jeździć 10cm przed pyskiem - dalej nic. dałem krok do tyłu i poprowadziłem wobka tak żeby zaczął pracować - ruszył za nim powoli... zataczałem koło a on sunął za wobkiem jakieś 5 cm. zasięg kija mi się skończył, wyjąlem - znowu postój :lol: Poprzyglądałem mu się tak z minutę, zastanawiałem się czy robić zdjęcia, ale bałem się że szuranie plecakiem go wypłoszy. W końcu myślę sobie - wyrzucę wobka trochę dalej i przejdę mu z pełną prędkością przed nosem :twisted: , zobaczę co zrobi. No ale kiedy wziąłem zamach w końcu wystrzelił w ciemną toń jeziora :lol:

Mam oczywiście pełną świadomość okresu ochronnego, na okonie i pstrągi z Wieprzy mam sprzęt skrojony i w ogóle szczupaki mnie jakoś nie pociągają na razie. No ale tak mnie prowokował, że trochę mnie poniosło z pomysłem tego ostatniego rzutu :oops: no ale chyba przewidział że sesja foto mu grozi i dał drapaka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość jarek 307h

a ja dzisiaj jedna ppłoteczka przez 3 minuty hehe tylko przelotnie byłem zobaczyć i machłem

mój 200 post pozdrawiam haczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, gratuluje połowu, czy to przypadkiem nie jest odcinek Widawy niedaleko ujścia do Odry? Ja jutro jadę trochę porzucać spinningiem nad Odrę, jak coś sie złapie to też sie pochwale :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Dzisiaj,było idealnie...zarówno pod względem pogody(ciśnionko)jak i praktycznym....przełożyło się to na żerowanie karpi.

Efekt 11 szt. w przedziale 34-39cm. :wink:

I tak generalnie małe,ale co tam przetestowałem nowy sprzęt...jak pracuje matchówka przy cieżarze -Dragon Destiny Match 5-20g, 4.20m do tego koł.DestinyRD930i. Miejsce z puntku widzenia technicznego b.trudne można powiedzieć,że karpiki były holowane przez 4-5m trzciny przy brzegu z tym,że w jednym miejscu był tunel z nieco rzadszej trzciny. Uratował sytuacje.Jakieś 3 poszły...(to i tak w tym miejscu sukces)jeden większy,z którym troche powalczyłem....niestety zerwał się.

Pare fotek-te co lepiej wyszły

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0a670c1a3e9e1b8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd26094cd7723a28.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff0001e8162bb121.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86cf8648814e137c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie spowodowanej zima. Dzisiejszy wieczorny pierwszy wypad na kanaly cedrowskie w okolicach gdanska zakonczony... awarią sprzęgła i odholowaniem samochodu do serwisu. Napalony bylem niesamowicie - to ewidentna kara za niepohamowaną chęć :>

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem nad jeziorkiem w Kunowicach.

Na starcie poplątanie 8m bata, rzut pickerkiem z spręzyną i batem 4M.

Grunt ani na chwilę nie miał kontaktu z rybą, za to na bacika wytargałem 3 płocie w tym jedna gruba, 10cm okonek i 15cm dwa leszczyki.

Oczywiście wszystkie dalej pływają w jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.