Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Shimano Nexave match 390FA


Damian21

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano Nexave match 390FA

803b6011f4511ec3m.jpg 0c133bb61a6698dfm.jpg

Specyfikacja techniczna:

Producent - Shimano

Model - Nexave

Długość - 13ft/3.9m

Cw. 20g (wersja "FA" ma trochę extra mocy w porównaniu do standardowej 15g)

Akcja - chyba med-fast, raczej typowa( na kiju pisze fast action lecz niema się co sugerować, kij nie należy do najszybszych)

Waga - ~220g

Ilość składów - 3

Liczba przelotek - 16 (sic na wysokiej stopce, bardzo drobne)

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

pokrowiec z jakiegoś syntetycznego materiału, dość gruby.

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

od zimy 08/09, używana dość intensywnie jeden pełny sezon.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

trochę wiosennej płoci i innej drobnicy, karasie, liny do kilograma a także sporo karpików 1-3kg.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

+średnio szybka akcja, można nią płynnie zaciąć rybę (nie wyrywając rybie haka z pyska), podczas holu dobrze amortyzuje odjazdy(miałem kongera o szybkiej akcji który był jednak dla mnie za sztywny), przy czym nie można powiedzieć że jest za miękka. nie jestem pewien co do tego fachowego/technicznego bełkotu na temat akcji/ugięcia ale myślę że jest raczej typowe angielskie,

+ miękksza akcja pozwala na swobodny płynny wyrzut zestawu, dobrze ładuje się już od 2-3g zestawu, przeważnie moje zestawy nie przekraczają łącznie 6 gramów,

+ łączenia czopowe - zapobiegające przesztywnieniom,

+ końcówki składów zabezpieczone metalowymi "skówkami",

+ solidne i estetyczne wykonanie, przelotki prosto rozmieszczone, starannie zalane omotki bez nadmiaru lakieru,

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

- jeszcze nie znalazłem,

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Tak.

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie, samodzielnie wymieniałem jedną przelotkę która uległa uszkodzeniu z mojej winy(pęknięta ramka), udało się znaleźć identyczną z połamanych patyków shimano.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Nie.

Koszt sprzętu:

400zł.

Używam w komplecie z:

na początku roku Jaxon Penax PXL300 match, później Dragon Destiny RD820i żyłki 0.12 - 0.16.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

kij już troszkę pracuje przy dwudzuesto centymetrowej rybce, przy 0,5 - 1kg linie, karasiu już jest niezła zabawa(minutowy hol), taka akcja moim zdaniem łatwiej wymęcza rybę która aż tak nie szaleje jak na sztywnym patyku. przyjmując że np. najsłabszy el. zestawu to przypon z czternastki, hol karpika nawet 2-3kg trwa 1.5 - góra 2 minuty(oczywiście łowisko raczej bez zawad i nadmiaru rolinności, charakterystyka łowiska czasem wymusza wybór kija o innej akcji czy też mocniejszego).

jedna z fotek poniżej ukazuje przynajmniej szczątkowe ugięcie kija.

4ec9b10770877e86m.jpgedfbf698c1af1c58m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.