Skocz do zawartości
tokarex pontony

Plącząca żyłka przyprawiająca o niechęć do połowów:(


krasio-k1

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie osobiście nie ma "jedynego poprawnego",
Oczywiście każdy robi tak jak uważa. Dla mnie jest tylko jeden poprawny sposób. Zadaniem rurki antysplątaniowej jest usztywnienie odcinka żyłki i skierowanie przyponu możliwie jak najdalej od koszyczka. Rurka lepiej spełnia tę rolę gdy jest założona dłuższym końcem w stronę haczyka. To tyle jeśli chodzi o rzeczowe argumenty. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Rurka antyspalinowa jest zbędna wystarczy dobry węzeł i problem ze splątaniem zestawów mamy z głowy. Bierzemy żyłkę główną nawlekamy na nią koszyk, następnie robimy dość sporą pętlę około 20 cm(koszyk powinien wisieć na końcu pętli), następnie koszyczek przesuwamy do węzła i wiążemy następną pętlę na dole długości około 5 cm. Do małej pętelki doczepiamy dowolnym węzłem przepon i gotowe. Otrzymujemy węzeł z dwoma pętlami, na większej przesuwa się koszyczek a do mniejszej przywiązany jest przypon.. Tak zestaw pląta się bardzo rzadko lub wcale, nawet przy długim przeponie. Często zdarza mi się że przez 6-7 godzin łowienia i oddaniu 50 rzutów ani razu zestaw mi się nie plącze. Jeśli coś jest niejasne proszę pytać postaram się zamieścić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełnia tę rolę gdy jest założona dłuższym końcem w stronę haczyka.

To karpiarze się nie znają i swoje półmetrowe dają za ciężarek :mrgreen:

Skoro całą masę(ciężarek czy koszyczek) damy za dłuższą rurkę to i tak się to odwróci w powietrzu na żyłkę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.