Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Cieszanowice


madry_bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Akwen otoczony lasami, podobno jest dużo karpia, podobno jest karaś, lin i sum, ale...no właśnie łowi ktos tam ?? Z tego co wiem karpiarze ustawiają się zaraz przy zaporze i sobie ponoć nieźle (przynajmniej w zeszłym roku) połowili. Ma ktos jakieś sprawdzone miejscówki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Spory zbiornik obfitujący w karpia jazia lina suma. Najwięcej jednak jest płoci. Fakt karpiarzy najwięcej okupuje miejsca przy zaporze lina i jazia od strony lasu (na wysokiej skarpie) problem jest tam z dojazdem. Na karpia z doskoku raczej nie ma co liczyć ci co tam wędkują jadą raczej na kilkudniowe zasiadki.

Z tego co wiem karpiarze ustawiają się zaraz przy zaporze i sobie ponoć nieźle (przynajmniej w zeszłym roku) połowili
Po tygodniowych zasiadkach a na te już nie każdy ma tyle czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak byłem w tym roku na cieszanowicach jeśli chodzi o rybę to z brzegu jak zwykle płoć górą. Natomiast ja karpiuję i powiem ze udało się nam 10 karpika złapać.

Oczywiście pływa nadal w cieszanowicach :). Niestety żeby łapać na cieszanowicach trzeba wywozić daleko od brzegu.

Pozdrawiam.

NO KILL!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

prosiłbym o informacje na temat tego zbiornika

1. od której strony, gdzie warto się tam zastawić tak na weekendowe wędkowanie - na gruncik matchówka itd.

2. Czy jest tam dużo szczupaka i suma , słyszałem że tak ale wiecie jak to jest....

3. jak z karpiem ?? jest szansa złapania go z gruntu z brzegu ??

4. na jakie ryby można się jeszcze tam nastwić w lipcu sierpniu, oprócz płotki karpia

jak tam można dojechać??

za odpowiedzi z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karpia to z gruntu mozna go złapać praktycznie tylko w korycie tak mniej więcej na 200m od brzegu. Byłem ostatnio i połapaliśmy kilka dużych karpi . Innych gatunków nie poławiam więc nie mogę odpowiedzieć .Jeśli chodzi w weekend jest tam dużo ludzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...

Witam

Wczorajszy wypad na zalew dosc udany,jak na nasze warunki,polowilismy kilka wzdrek,pare leszczyków,bez jakis super okazow.co do karpi ,amórów i drapieżnika to podobno dopiero ryba zaczyna sie ruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
Lubie tam jeżdzić , bylem w lipcu upał nie miłosierny, łowiliśmy leszczyki od 25-35cmi i sumiki po 25 cm, płotki też się trafiły .Łowiliśmy ja wszyscy na sprężynę.

https://plus.google.com/photos/111995889326375761134/albums/5901493839613873921

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Fajne zdjęcia. Chyba czas dopisać to miejsce do kalendarza w 2014 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Widać, że nikt z forumowiczów tam nie łowi a wędkarzy pełno, szczególnie w niedzielę. Złowiliśmy tam w ostatni wekeend po kilkanaście mikropłotek i takiż samych wzdręg. Brały też nieustannie sumiki karłowate, co zarzut to rybka. największy był jak butelka od piwa, z reguły brały jednak mniejsze. Nic innego nie złowiliśmy. (Swoja drogą te sumiki, to całkiem smaczne rybki, szkoda że nie były większe.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.