Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłki i plecionki przyponowe


maju

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ja używam kamatsu do głównej dowiązuje kretlik z agrafka i wymieniam sobie jak mi się podoba, szkoda że nie maja krótszych niż 50cm czy mają? ja się spotykałem tylko z 50cm przyponami, są dość dobre nie trzeba się męczyć z wiązaniem haczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie rwały się bez powodu w połowie długości czesto :???:

Bo wiele zależy też od świeżości. Niestety wielu sprzedawców ma zalegający towar, i po prostu żyłki stają się zleżałe, kruszeją i się rwą.

Powinno się kupować w dużych sklepach, bo tam jest duży przerób klientów, i towar szybko schodzi - większa gwarancja, że towar będzie świeży.

Mogą być też małe sklepy, ale np. jedyny lub najlepszy w okolicy, tam gdzie dużo klientów, tam lepszy towar. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam jest duży przerób klientów

no nie.... :twisted: po kim jak po kim ale po tobie trini, nie spodziewałem się takich kwiatów :twisted:

co do gotowych przyponów to nie wiem na czym ma polegać rzekome "męczenie się" z wiązaniem haczyków, chyba że haki mniejsze niż 16... a wiążąc samemu masz odpowiednią długość, świerzą żyłkę o właściwej średnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo, raz mi się zdarzyło no :mrgreen:

Ja Ci nie wytykam, a kilka błędów widzę już na tej stronie, i co? Cicho siedzę :razz::twisted:

[ Komentarz dodany przez: sinus: 07-08-08, 20:11 ]

nigdy nie twierdziłem że ich nie robię :wink:

rozbawił mnie jedynie taaaki błąd pierwszej wojowniczki o czystość pisowni :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej spinningistą ale czasami sięgam po inne metody wtedy używam gotowych przyponów kamatsu. Mam z nimi raczej dobre doświadczenia, chociaż trzeba zawsze sprawdzić czy haczyk jest dobrze zawiązany. To że mają 50 cm to raczej zaleta bo przecież często potrzebne są różne długości przyponów i zawsze można sobie skrócić.

Co do zleżałego sprzętu to słyszałem że trzeba uważać przy kupowaniu żyłek nawijanych z dużych szpul. W małych sklepach często długo leżą i można się niemiło naciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju, mam do Ciebie taką radę: wylecz sie z gotowców jak najszybciej :!:

nie ma to jak swoje, swojutkie :grin: i kasy wtedy więcej w kieszonce, a jaka radość jak się złowi rybkę na swojaka :grin: tego uczucia nie doznasz nawet w "ERZE" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego uczucia nie doznasz nawet w "ERZE"
:grin::grin:
wylecz sie z gotowców jak najszybciej

Chyba tak zrobię, może lepiej poświęcić trochę czasu na wiązanie i mieć wtedy pewne przypony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja używałem gotowych przypnów Kamatsu.

Co do jakości, to dobre, ale niewygodne, bo wszystkie musiałem skracać.

Mi nie pękały. Co więcej, swoje mi się po 2 godzianch odkształcają (żyłka 0,12 float master cupido). Te kamatsu używałem od zerwania przyponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja osobiście używam gotowców ale nie Kamatsu tylko Owner

Są droższa ale i lepsze a co do długości to nie wiem w czym problem owner daje 50cm żyłki i wiążemy jak chcemy długość dowolna od 5 do 50 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Zamierzam kupić żyłkę Daiwa Infinity (polecana przez Mańka na tym forum) i mam pytanie jaką plecionkę przyponową wybrać do tej żyłki chodzi o średnice i firmę. Przekrój żyłki głównej to 0.27 mm. Łowię na jeziorze na kulki proteinowe i czasem na spławik.

P.S. Witam na forum jestem tu nowy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam pytanie jaką plecionkę przyponową wybrać do tej żyłki chodzi o średnice
Plecionkę przeponową dobierz do wielkości poławianych ryb ,a także do warunków na łowisku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie z wyborem plecionki mam problem ponieważ nie wiem jaką wybrać i dlatego też napisałem tego posta ogólnie łowię ryby w granicach 2-6kg łowisko to jezioro i nie mam pojęcia jak się przekłada średnica żyłki głównej do średnicy plecionki przyponowej.

Może by wybrać tę co polecił Warszawa_24 ? czekam na inne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie do MODA, czy to dobry dział?
W sumie masz racje ale w wolnej chwili zedytuje.
i nie mam pojęcia jak się przekłada średnica żyłki głównej do średnicy plecionki przyponowej.

Ni jak i nie przejmuj się tym :wink: ,większość moich plecionek przeponowych jest grubsza od żyłki ,nie zdarzyło mi się aby pękła żyłka w innym miejscu niż na węźle na krętliku. kalina2405, wystarczy ci plecionka 15lbs ,firma Sufix ,wybierz bardzo miękka i bardzo twardą na sztywne przypony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie w internetowym sklepie wędkarskim znalazłem 12 rodzajów plecionek przyponowych firmy sufix i nie były one opisane i nie wiem którą wybrać do mojej metody połowu oraz dlaczego mam wybrać jedna miękka i jedna twardą jakie to maniek ma znaczenie? I kiedy mam stosować miękką, a kiedy twardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowicie w internetowym sklepie wędkarskim znalazłem 12 rodzajów plecionek przyponowych firmy sufix i nie były one opisane i
W dobrym sklepie sa opisane plecionki sufix

.

oraz dlaczego mam wybrać jedna miękka i jedna twardą jakie to maniek ma znaczenie?
Ano ma ,jak nie ma brań to trza kombinować z całymi zestawami ,zaczynając od przyponów ,całe te karpiarstwo to kombinowanie ,oczywiście jak nie bierze ,bo jak masz brania to bez znaczenia na czym sa przynęty . :wink:

Karp z natury [ten większy] jest rybą płochliwą i podejrzliwą i aby dobrać dobrze plecionkę przypon ową zacznij od zlustrowania dna w swoim łowisku ,ja stosuję starą zasadę od bardzo wielu lat ,dno ciemne przypon ciemny ,dno jasne to przypon jasny .Choć lubię czasami łamać stare prawdy i kanony w wędkarstwie to tej zasady nie odważył bym sie złamać .

Teraz do plecionek ,jak już ustaliłeś kolor ,a to na prawdę ważny szczegół ,kupujesz plecionkę miękka ,moim zdaniem to podstawa ,aby zacząć robić przypony ,ja stosuje Sufix Heavy to plecionka miękka i jasna ,dobrze się wiąże i jest mocna.

Nieco sztywniejsza jest Stealth Skin ,ale lepiej pasuje mi plecionka Anakondy typ Sling ,jest pół sztywna .

W szczególnych przypadkach stosuje Fluoro-Carbon .

Nie stosuje wymyślnych i bardzo drogich plecionek firm z top-listy ,bo uważam ze w moim przypadku jest to zbyteczne,być może bym stosował jak bym łowił na typowych komercja kach tzw łowiskach burdelach.

Pewnie zdziwieniem będzie to że oprócz sufixa używam plecionek Jaxona ,a tak używam bo z kat bym wiedział ze to szajs ,trza po testować na własnej skórze aby mieć własne zdanie .

Tyle odemnie ,chcesz to skorzystaj nie to twoja wola :wink:

ad6d76462bcf0cb6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.