Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłki i plecionki przyponowe


maju

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest korzyść ze stosowania plecionki na przypon do żyłki głównej i to bardziej wytrzymałej od naszej linki głównej?
Korzyści jest sporo ale nie w tym rzecz ,pamiętaj ten przypon wiążesz do żyłki ,a każdy węzeł osłabia każdą linkę ,żyłkę i to jest bezpiecznikiem w każdym zestawie .Gdyby warszawa_24, zastosował plecionkę bez przyponu ,czyli linkę na całej długości jednorodną to wtedy bym się zastanowił czy to racjonalne rozwiązanie.
osaczyliśmy Cię, wiesz to przez zazdrość za tą plecionkę
Chyba tak . :wink::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dobra ,dobra ,jak zanęcę z 50kg to zobaczymy jaki nurt sie zrobi

:shock: "Nas, bohaterów- prądem ?" :mrgreen::wink:

Ja wnioski wyciągam z awatara i z postów

Nie sięgałem do poprzednich postów. Pickerek i 20 g nie kojarzy mi się jakoś z wielką rzeką :wink:

zestaw[przypon+haczyk] musi być odsunięty od żyłki w czasie lotu zestawu

I to jest podstawowa odpowiedź. Pamiętam moją irytację podczas pierwszych prób z rurkami i koszykami. No i "eurekę" jak wyczaiłem, że na krzywej rurce się nie plącze :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podumując.

Sprężyna od strony wędki, rurką antysplątaniową do haczyka, po wymachu natychmaist wedkę przechylam na dół. Tak?

Spróbuje to narysować ,choć nie wiem jak wyjdzie :roll:
a pozatym napisałem, że to mój bład, że mam przypon wytrzymalszy od głownej o 4kg
Wytrzymałością się nie przejmuj ,bo to psu na budę to co podają ,patrz na miękkość plecionki i jej grubość .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

znalazlem gdzies w szafce zylke Browning Cenitan0.07mm/30m ponoc 0.69kg/1.3lbs jak to wziolem w palce to mi szczena opadla, dane na szpulce sa mocno przesadzone, sfrustrowany donosze, ze zacisniecie wezla na haczyku zeby jej nie zerwac jest wrecz niewykonalne. a podniesienie na niej 10cm rybki moze byc nie lada wyczynem.

az sproboje zrobic prymitywny test wytrzymalosciowy zawieszając stopniowo ołów na poczwornej pętli zeby uscislic wyniki.

edit: o dziwo udało się podnieść 600g :!: , o 40g wiecej pekla na wezle - pozytywne zaskoczenie bo w rękach strzela jak wlos.

mimo to, osobiscie nie widze sensu w stosowaniu cienszej zylki niz markowa dziesiątka nawet na najmniejsze rybki typu ploc/ukleja, bo jest to jawny masochizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem gdzies w szafce zylke Browning Cenitan0.07mm/30m ponoc 0.69kg/1.3lbs

świerzością ta żyłka pewnie nie grzeszy...

sam nie uzywam tak cienkich żyłek, ale widziałem jak z powodzeniem jest stosowana 0,06 na przyponie przy feederze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co uszlo twojej uwadze.

nie martw się nie uszło, czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Browning ogolnie robi dobre żyłki, sam używam i do feedera i na spławik.

Przy żyłce przyponowej np. 0,06 niektorzy używają amortyzatora, coś jak przy skrocie, jest montowany między głowną żyłką ,a przyponem.

mimo to, osobiscie nie widze sensu w stosowaniu cienszej zylki niz markowa dziesiątka nawet na najmniejsze rybki typu ploc/ukleja, bo jest to jawny masochizm.

tu się zgadzam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzutu najcięższa cześć zestawu leci pierwsza i ciągnie resztę zestawu ta reszta to albo rurka od sprężyny albo rurka antysplątaniowa ,która ciągnie przypon ,jeśli założysz odwrotnie masz splatane na bank

Odnawiam problem, te słowna mańka, podsunęły mi nowy pomysł.

Racja, tak jest, teraz już mi się mniej plącze ale zdaża się, wiec wpadłem na taki pomysł.

Żyłka - Sprężyna z rurką do haczyku - stoper - krętlik - plecionka 5 Cm - haczyk.

W tedy przyneta jest podana blsko zanęty w sprężynie oraz przypon jest wystarczająco krótki, aby się nie oplątał z żyłką lub sprężyną.

I jeszcze jedna wielka prośba.

Jakiej plecionki przyponowej używacie?

Dragona już u mnie niema, a na Allegro są za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, a probowałeś założyć wygiętą rurkę z koszykiem zamiast sprężyny? koszyk powinien zwisając nie dotykać żyłki tylko rurki :wink:

Co do przyponu z plecionki, przy Twoich zestawach zastosowałbym jednak żyłkę na przypon, np 0,14 0,16 da Ci odpowiedni zapas mocy do walki nawet z kilku kilowym leszczem :smile: Przypon 5cm to wg mnie bardzo krotko na Odre, ale kto nie probuje ten nie wie :wink: Możesz też wkleić hak z przynętą w koszyk lub sprężyne, ogranicza to plątanie. Probuj, na pewno znajdziesz swoj sposob :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka 5 Cm - haczyk.
Teraz się sprawdza ,nawet taki 3cm ,warto spróbować ,kombinuj z robakami ,teraz w modzie w wodzie "hamburgery" czyli przekładańce ,dołóż na haczyk też kulkę styropianu ,może brania nie są powalające ale sa ,do zanęty dodaj płatków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy któryś z kolegów używa elastycznej plecionki w zestawach feederowych?

Łowiąc na dużych rzekach o sporym uciągu(Delaware,Hudson) na ciężki feeder (150 )stosuję następujący zestaw:Zyłka główna 0.25,krętlik,stoper gumowy,40-60 cm elastycznej plecionki Nasha Triggalink na której mocuję rurkę oczywiście dłuższym końcem do przyponu,kolejny stoper i krętlik z szybkozłączką i na końcu przypon , najczęściej z powlekanej plecionki karpiowej,np: Fox Coretex lub Nash Skinup.Triggalink po zanurzeniu w wodzie kurczy się o 30% i od tej pory działa jak amortyzator.Sprawdza się doskonale w walce np z dużym karpiem czy np węgorzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.