Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłki i plecionki przyponowe


maju

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam problem z plecionką przyponową.

Łowie na pickerka, zesatw wygląda tak:

Cormoran Bull Fighter 0,25 mm/ 5,20 Kg/ 110 M

Sprężyna Zanętowa: Z Rurką, 20 G

Stoper: York M

Krętlik: Colmic 14

Dragon Millenium Boillie Braid 0,15 mm/ 9,20 Kg/ 15 M (Innej nie było)

Haczyki: Mustad 406 - 8

Długość przyponu 20-25 cm.

Co drugi rzut to zestaw poplątany (plecionka obwija się o sprężynę).

Dałem 2 śrucinki i minimalnie mniej się plącze.

"Co robić"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci przypon z plecionki?

No właśnie. Ja przypony z plecionki jedynie mam na karpiówkach.

warszawa_24, może spróbuj nie na sprężynę, tylko na rurkę z koszykiem.

Tylko pamiętaj, że jak będziesz zakładał rurkę, to dłuższym końcem w stronę haczyka.

Ja jak ostatnio łowiłem karpie i miałem sprężynę, to też co drugi rzut miałem poplątany zestaw.

Obecnie przy połowie karpi metodą włosową używam takich jakby koszyków do methody:

4263dfe7139ea4a0m.jpg

Zero splątań.

Polecam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuję dać dłuższą stroną rurki do haczyka. Oby pomogło.

po co Ci przypon z plecionki?

Plecionka ma większą wytrzymałość przy mniejszej średnicy, jest bardziej miękkka, napewno wiesz o tym a pozatym znam paru ludzi zajmującymi się łowieniem okazów na grunt, używają tylko plecionki (to akurat podaję jako kolejny dowód, gdy już łowiłem na nią się o tym dowiedziałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka ma większą wytrzymałość przy mniejszej średnicy

I co ci z tej wytrzymałości?

Cormoran Bull Fighter 0,25 mm/ 5,20 Kg/ 110 M
Dragon Millenium Boillie Braid 0,15 mm/ 9,20 Kg/ 15 M

Już widzisz?

Plecionka ma większą wytrzymałość przy mniejszej średnicy, jest bardziej miękkka

Mniej haseł z folderów i forum a więcej samodzielnego myślenia. Połóż obok siebie żyłkę 0,20 (czyli naprawdę konkret żyłkę jak na przypon) i tą plecionkę. Której mniej byś się wystraszył gdybyś był rybą? :wink:

Łowie na pickerka
pozatym znam paru ludzi zajmującymi się łowieniem okazów na grunt, używają tylko plecionki

Jeżeli łowisz na pickerka, czyli wędkę z definicji przeznaczoną do delikatnego łowienia, to nastawiasz się na okazy przynależne tej metodzie, czyli zakładam leszcze, płocie, karasie itd. Jeżeli odpowiedź brzmi "tak", to bilans bezpieczeństwo łowienia- ilość brań wskazuje na zastosowanie przyponu 0,16 mm. Na tej żyłce poradzisz sobie z każdą rybą w okolicach 2 kg a jeżeli woda jest w miarę czysta, bez zawad to spokojnie przy odpowiednim holu wyciągniesz nawet większe ryby.

Powiem Ci dla przykładu, że na wiosenne karpiki do 3 kg stosowałem z powodzeniem na feederze żyłkę 0,12. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej haseł z folderów i forum a więcej samodzielnego myślenia. Połóż obok siebie żyłkę 0,20 (czyli naprawdę konkret żyłkę jak na przypon) i tą plecionkę. Której mniej byś się wystraszył gdybyś był rybą?

otóż to, zresztą przypon powinien być mniej wytrzymały od żyłki głównej żeby mniej tracić zestawów jeśli jest dużo zaczepów, a jeśli woda czysta to

zastosowanie przyponu 0,16 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już, skończyliście się śmiać?

Myślę, że nikt nie odpowiada Ci złośliwie. :wink:

Byłem przekonany, że wyjaśniłem Ci w miarę przejrzyście jak to jest z tą plecionką. Pomijając sprawę niefortunnych wytrzymałości linki głównej i przyponu, to zasygnalizowałem też błędne upieranie się na stosowanie plecionki tam, gdzie absolutnie nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Lord Konrad I, Spytam tak pro forma ile lat wędkujecie na Odrze? ,rzeka a staw to dwa inne światy,na stawie leszcz 2kg to olbrzym na Odrze to "malizna",na rzece nie przewidzisz wszystkiego tzn że nie zawsze biorą leszcze tylko małe często wchodzi ten duży 3-4kg a zdarza się i 5kg i to nie rzadko ,po za tym jest wiele innych ryb i nie chodzi mi tu o karpie czy amury ,ale lubi walnąć kleń czy jaż a nawet sum .

zresztą przypon powinien być mniej wytrzymały od żyłki głównej żeby mniej tracić zestawów jeśli jest dużo zaczepów,
Jak chcesz to sobie trać i zestawy i ryby ja nie muszę bo używam przyponów z plecionki od lat ,ale to tak stara teoria że nie da się jej wykorzenić .
Połóż obok siebie żyłkę 0,20 (czyli naprawdę konkret żyłkę jak na przypon) i tą plecionkę. Której mniej byś się wystraszył gdybyś był rybą? :wink:

Wybacz ale to taki stereotyp z wody stojącej ,na rzece się nie sprawdza ,ryba w rzece nie ma na to czasu oglądać czy jest to żyłeczka czy plecionka

Powiem Ci dla przykładu, że na wiosenne karpiki do 3 kg stosowałem z powodzeniem na feederze żyłkę 0,12
No na zlocie ja cię przypilnuje ,wezmę sobie mikrometr i sprawdzę jak ci się sprawdza na Wiśle . :wink::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, zwróć uwagę na poprzednie posty kolegi warszawa_24. Ja tam nie widzę ani słowa o łowieniu w dużej rzece. Oczywiście wszystkie Twoje argumenty są słuszne i szczerze podziwiam wędkarzy z dużych rzek, bo sam pewnie błądziłbym na takiej wodzie jak dziecko we mgle :mrgreen:

Ja odpisałem patrząc uważnie na pytanie:

Łowie na pickerka, zesatw wygląda tak:

Cormoran Bull Fighter 0,25 mm/ 5,20 Kg/ 110 M

Sprężyna Zanętowa: Z Rurką, 20 G

Stoper: York M

Krętlik: Colmic 14

Dragon Millenium Boillie Braid 0,15 mm/ 9,20 Kg/ 15 M (Innej nie było)

Haczyki: Mustad 406 - 8

Długość przyponu 20-25 cm.

Jak widzisz domniemać można po pogrubionych zapisach, że kolega nie łowi na dużej rzece, tylko na wodzie stojącej i to niezbyt dużej. :wink:

No na zlocie ja cię przypilnuje ,wezmę sobie mikrometr i sprawdzę jak ci się sprawdza na Wiśle . :wink::mrgreen:

Jaka tam Wisła, toć to prawie stoi :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może jakiś pomysł jak zaradzić plątaniu?
Po pierwsze dlaczego sprężyna a nie koszyk ,po drugie przyjrzyj się w czasie zarzucania jak układa się zestaw ,cobyś nie założył na żyłkę sprężynę czy koszyk to ,zestaw[przypon+haczyk] musi być odsunięty od żyłki w czasie lotu zestawu ,jak to zrobić ? to proste w czasie zarzutu najcięższa cześć zestawu leci pierwsza i ciągnie resztę zestawu ta reszta to albo rurka od sprężyny albo rurka antysplątaniowa ,która ciągnie przypon ,jeśli założysz odwrotnie masz splatane na bank ,nie bez znaczenia jest trzymanie wędki po rzucie zestawu nigdy w górze ,zawsze na dole .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam Wisła, toć to prawie stoi
Dobra ,dobra ,jak zanęcę z 50kg to zobaczymy jaki nurt sie zrobi :wink::mrgreen:
Ja tam nie widzę ani słowa o łowieniu w dużej rzece.
Ja wnioski wyciągam z awatara i z postów ,choć nie jest powiedziane że i ja mogę się mylić. :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam tak pro forma ile lat wędkujecie na Odrze?

Odry na oczy nie widziałem ;) Ale ta sprężyna i pickerek :smile: Oczywiście nie podważam Twojego autorytetu, a wręcz podziwiam jak można tak dobrze znać rzekę :wink: Ja dopiero się uczę tych zwyczajów, choć mamy trochę inne rzeki u siebie :smile:

Jaka jest korzyść ze stosowania plecionki na przypon do żyłki głównej i to bardziej wytrzymałej od naszej linki głównej? Mi się nie sprawdzała plecionka jako przypon do żyłki, też miałem problemy z plątaniem się[dragon czy jaxon]

Dzięki maniek, za obronę, masz może jakiś pomysł jak zaradzić plątaniu?

osaczyliśmy Cię, wiesz to przez zazdrość za tą plecionkę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przez zazdrość za tą plecionkę

Kurde chłopaki nie wygłupiajcie się :wink: , a pozatym napisałem, że to mój bład, że mam przypon wytrzymalszy od głownej o 4kg, ale dostałem ją gratis i niemiałem innej do wyboru, będe szukał teraz jakiejś dobrej do nowej żyłki:

Trabucco T-Force Special Feeder 0,20 mm/ 5,50 Kg/ 150M

Rozglądam się za jakąś plecionką 4,50 a może 5? Doradzicie mi?

Podumując.

Sprężyna od strony wędki, rurką antysplątaniową do haczyka, po wymachu natychmaist wedkę przechylam na dół. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.