Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja już w zasadzie gotowa, zrobiłam ostatnie zakupy - tylko myślę, czy by pałatki i parasola jednak dodatkowo nie wziąć, choć pogoda w sumie już całkiem nieźle wygląda...

Kto na grunt, kto na spławik a kto na spina? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal odpowiedzi z serwisu :/ , ale koleś zapewniał mnie, że jak tylko dostanie części, nawet i w piątek to go poskłada. Więc do popołudnia późnego nie wiem na czym stoję.

trini, U mnie tak samo grunt, może spławik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten kto trafi na stanowisko obok mnie to spławik postawi :mrgreen:

To jest akurat to miejsce którego nie cierpię, nie da się gruntu porządnie zarzucić, bo to jest akurat prawie na zakręcie, i kurde zestawy się przerzucają wzajemnie... :evil: Chociaż 21 to już nie taka tragedia... No zobaczymy.

Aczkolwiek na spławik to nawet niezłe miejsce, ładne jazie tam stoją... :)

No i j oczywiście gruncik, inaczej się nie da - jeszcze kombinuję nad jakimś zestawem na bat, aczkolwiek tu będę pomocy chyba potrzebować w razie "W" bo na 5 metrowego bata jeszcze ryby nie holowałam... :P

Ale spróbuję - choć hol bez kołowrotka jakoś do mnie nie przemawia :mrgreen:

Kurde - deszcz pada! :evil: Kombinuję jak tu poustawiać jakiś namiocik z pałatek, a mi wszystkie maszty poginęły... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie z rana przynajmniej padać, chciałbym suchy dotrzeć :)

Aha trini, jedno miejsce (24) się u mnie zwolniło , jeżeli chcesz mogę zatrzymać je dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie , spakowany zapakowany, przygotowany tylko brak miejsca :P . już nic nie wsadzę do swojego skuterka. Prośba niech ktoś nie zapomni zabrać aparatu.

Do zobaczenia rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co się nie odzywacie? ;)

Dzięki wielkie za sobotni wypad, chociaż nie połowiliśmy, to było baaardzo fajnie :)

I wiem dlaczego nie połowiliśmy.

Pyłki sosny.

Pełno tego w wodzie, rybom się skrzela posklejały, dzień przed naszym przyjazdem właściciele wrzucili leki i wapno do wody, i podobno od tego weekendu co będzie - ma być zdecydowanie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak również o tym usłyszeliśmy że pyli.

No teraz będę 20 czerwca na okoniu na zawodach na które jeszcze raz zapraszam :)

Ps. jak to nie połowiliśmy a kolega 33cm okonia ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Witam

Wędkowałem w tym miejscu kilka razy. Czasami nie można było się odpędzić od karpi, karasi, brały nawet jesiotry, a nie raz nawet nie było brania...

Zbliża się nam sezon podlodowy, chciałbym się dowiedzieć coś o tej metodzie na łowisku Okoń. Słyszałem, że najlepsze efekty można uzyskać łowiąc na krewetki (pstrąg) lub na żywca (szczupak). Podobna na miejscu można kupić żywce, słonecznice. Jednak to są tylko wielokrotnie powtarzane historyjki od starszych wędkarzy więc mogą być przedawnione.

Wybieram się tam w tą sobotę 9 stycznia i chciałbym wiedzieć na co mam się nastawiać.

Nocami szykują się nam ostre mrozy więc lód powinien być bezpieczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie byłem, chyba każdy widział co się za oknem działo :mad:

Ale dzwoniłem do nich aby się jakoś dowiedzieć na co wogule mam łowić. Odpowiedzieli, że główną rybą o tej porze roku to pstrąg (prawdopodobnie tęczak ale to mój domysł), łowią tam także szczupaki na żywce, są jesiotry (tu duża niespodzianka ponieważ te ryby biorą także spod lodu), okonie i płocie, a przy odrobinie szczęścia możemy trafić sandacza lub suma. Tak ogólnie to trzeba ze sobą zabrać jedną mocniejszą wędkę...

Za tydzień zapowiadają mrozik, mam nadzieją, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje mi planów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konriz w praktyce należy się nastawiać na tęczaka (żywczyk, krewetki, śledzik w oleju). Tylko jego łowi się tam spod lodu, reszta ryb to przypadki. W tym roku jeszcze tam nie byłem więc nie wiem czy jeszcze zostało trochę go w wodzie, szybko po zarybieniach zostaje z niej wyciągany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem pod koniec listopada pierwszy raz na pstrągach, jak zwykle w weekend prawie pełna obsada nawet o tej porze i jak zwykle trafiłem na dzień w którym nie brały :), już mam teorię spisku, że nigdy nie biorą bo jak jestem to całe łowisko ma słabe wyniki :) wynik 3 tęczaki, inni obok po jednym i to tylko dlatego, że miałem cynk od kolesia ze sklepu wędkarskiego, że jak nie bierze na nic to próbować na małe woblerki i tak go prowadzić żeby ledwo co pracował no i to dało wyniki, 1,5cm woblerek okoń kolor hot perch, brały tylko jak ledwo krecilem kolowrotkiem, kumpel jak zmienil na podobnego ale jednak wiekszego złapał jednego tęczaka. Porównując do tego co sie nasłuchałem i oto od kilku osób to była to żenada, potwierdzali iż spokojnie w 3-4 godz mozna było złapac 7-10kg tej ryby.

Generalnie bardzo lubię okonia z dwóch powodów, po b.długiej przerwie w łowieniu, poprzedni okres to było ok 25 lat temu czyli wtedy miałem z 10lat :) i łapałem tylko ukleje i małe płotki, spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa i zacząłem tam łapać wymarzone "duże" ryby w tym jesiotra :), a drugie bardziej prozaiczne jest tam super klimat, czysto , spokojnie, miła obsługa i dużo ryby trudnej do złapania :) czyli fajny odpoczynek. Najczęściej łapie na Wiśle i jak mi sie juz znudzi tramwaj "nad głową" i choragiewka na żyłce po 15min w wodzie właśnie tam jeżdże. Z opini które słyszałem są tam bardzo duże sumy "wielkości łódki", jesiotry (złapałem), karpie do 15kg (sam widziałem i małe łapałem) :), szczupaki 3-5kg ?(też widziałem) oraz wiele innych, ale tak jak pisała trini łowisko raczej trudne, jeżeli ktoś się nastawia na większą rybę to nie jest łatwo, natomiast jak ktoś lubi się pobawić z karasiami lub małymi karpiami to można prawie zawsze liczyć na dobrą zabawę. Dla mnie to był już drugi sezon tam i myślę, że potrzeba jeszcze z 2 aby w miarę poznać to łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramik bardzo dobrze opisał to łowisko. Ja od siebie jeszcze dodam:

1. Można trafić na czas kiedy pstrągi się skończą i wtedy albo biała ryba albo brak wyników.

2. Jak ktoś się nastawi na te duże szczupaki i sumy to raczej poniesie klęskę, o tych rybach to bardziej krążą plotki niż ktoś je w praktyce łowi.

3. Obsługa dla mnie super, zawsze się bardzo dobrze dogadywałem ale znajomy narzeka mimo że moim zdaniem jest bardzo ugodowy.

4. W listopadzie przejeżdżałem obok i tam wstąpiłem bez sprzętu zobaczyć co się dzieje. Widziałem gościa który schodził z około 6 kg. pstrągów. Niestety były nieduże (takie ok. 35 do 40 cm.), nie wiem czy akurat łowił mniejsze czy tylko takimi łowisko było zarybiane. Z dwa lata temu połowiłem takich ok. 50 cm.

5. Minusem jest duża presja i mała odległość między stanowiskami. W lato zdarza się że nie ma wolnych stanowisk. Czasami trudno się łowi jak odległość między wędkarzami jest ok. czterech metrów, większość osób łowi na dwie wędki.

6. Minusem jest także to że pstrągi, które się tam łowi to są pstrągi hodowlane, które chwilę wcześniej zostały wpuszczone do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację.

Opisujecie głównie sezon letni i zimowy, chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie (realne) wyniki można tam osiągnąć łowiąc na lodzie.

Byłem tam kilka razy w sezonie letnim, na brania karpi nie narzekałem, trafiały się też karasie, płocie oraz sporadycznie leszcze i jesiotry. Jednak nic nie wiem o drapieżnikach łowionych w sezonie zimowym. Przeczytałem cały temat i nikt się o tym jeszcze nie wypowiadał.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto był opisał jak tam jest o tej porze roku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

mam pytanie do osób często odwiedzających okonia.

Jak wygląda stan pokrywy lodowej?

Na połów jakiej ryby nastawić się zaraz po zejściu lodu - przede wszystkim spławik.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.