Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sygnalizatory brań


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich używacie sygnalizatorów brań do gruntu, proszę pominąć sygnalizatory elektroniczne i DS, czy są jakieś skuteczne oprucz nich?

Jak do tej pory urzywałem takiego podwieszanego do przelotki, przekładało się rzyłkę i opuszczało się go. Niestety przy dłurzszym rzucie lub przy fali żyłki nie da się odpowiednio naciągnąć i brań nie widać, za to po obciążeniu taśmą ołowianą taki wsaźnik lepiej naciąga żyłkę, za to plącze ją przy zarzucaniu. Drugi typ jaki stosuję to taka styropianowa bąbka z dwoma ,,czułkami'' na końcu których są dwie kulki, żyłkę wsadza się pomiędzy te dwie kulki a całe urządzonko przywiązuje się do okraczki blisko ziemi. gdy ryba bierze to ,,teoretycznie'' powinna wyciągnąć żyłkę z pomiędzy kulek i wsaźnik powinien spaść na ziemię, ale ostatnio to wskaźnik spadł dopiero jak okonek zaczął mi majtać całą wędką a haczyk miał już w skrzelach.

Proszę o pomoc w wyborze dobrego sygnalizatora, może jakieś własne patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poszukałem popatrzyłem i się dziwię dlaczego wcześniej na to nie wpadłem?!

Swietny patent, przerobie sobie te swoje bąbki i będzie git.

Nexus, dzięki za wyjaśnienie, faktycznie coś mi nie pasowało z tą bąbką i teraz już wiem co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swinger dobra rzecz. Korzystam w połączeniu z sygnalizatorem elektronicznym i jeszcze mnie nie zawiódł. Przydatny też jest ten ciężarek na nim umieszczony. Jak masz dużą fale to przesuwasz w stronę tego kolorowego, żeby ci nie pokazywało fałszywych brań. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem jest swinger

A jakie są wasze doświadczenia odnośne czułości swingerów? Posiadam jeden z tańszych modeli (ok. 30zł) i moim zdaniem nie ma porównania do łowienia na DS. Delikatnych brań po prostu nie widać (oczywiście używam zestawu swinger+ sygnalizator elektroniczny) Jak sprawa ma się w przypadku drogich swnigerów np. FOX? Napiszcie tak z ręką na sercu, czułość porównywalna do DS czy jednak trochę słabsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnych brań po prostu nie widać (oczywiście używam zestawu swinger+ sygnalizator elektroniczny)

A od kiedy swinger jest do delikatnych brań? :shock: On ma napinać żyłkę i wskazać, że karp zaraz zacznie wybierać linkę z wolnej szpuli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy swinger jest do delikatnych brań? On ma napinać żyłkę i wskazać, że karp zaraz zacznie wybierać linkę z wolnej szpuli

Tego nie wiedziałem. Wychodziłem z założenia że ma takie zastosowanie jak podwieszane bombki itp. No to już teraz wiem o co biega. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich używacie sygnalizatorów brań do gruntu
Wszystkich które sa dostępne i co najważniejsza sprawdzają sie u mnie .Tz:

1]-boczna szczytówka

2]-bombka czy "małpka"

3]-swingery

Nie przypadkowo ustawiłem kolejności ,bo najczulsza jest boczna szczytówka [sandacz],następnie wszelkie podwieszane bombki ,tu trzeba wiedzieć jak zastosować ,np na rzece to juz extrim mało kto wie jak ustawić wędzisko i dociążyć bombkę prawidłowo aby nurt nie ściągał.

swingery to tylko przy dużych rybach i zdecydowanych braniach [nie polecam nowości swinger jaxona z podświetleniem za 45pln świetną podróba foxa połamał sie po pierwszym razie]

Dodam ze każdy z ww sygnalizatorów używam w innej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobiniarz Swing tip to jest taka "zwisająca"szczytówka,jak ryba bierze to ona sie prostuje.tutaj możesz o tym poczytać >>>KLIKNIJ<<< polecam przeczytać całą książeczkę o ds (z lewej zmieniasz artykuły.

Pisze "złamana"bo ilekroć w poprzednich sezonach byłem ze swing tipem nad wodą to zawsze ktoś mnie zaczepiał pytaniem :ooooo widzę że szczytówka sie złamała????

W moim rejonie wędkarze są raczej tradycionalistami (w większości) łowiącymi na sprężynkę,chodziarz od 2-3 sezonów coraz więcej feederowców widuję nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zastanawiam się czy to właśnie miał na myśli maniek pisząc o bocznej szczytówce.
Nie ,nie chodzi mi o "złamana szczytówkę">[w/g ds-fan, :wink: ] boczna szczytówka to jak byś najczulszą szczytówkę z DS przymocował z boku wędziska tuż po wyżej kołowrotka ,mam takie wędzisko do żywca 3m cw 50 sztywne jak kij od szczotki ,kupione na drawskie szczupaki ,a teraz dokładam boczną szczytówkę i mam wędzisko na odrzańskie sandacze ,dodam że bardzo czule ,no i po za tym przy mocnym szarpnięciu drapieżnika żyłka się sama wypina ,dodatkowym plusem jest mały dzwoneczek na końcu bocznej szczytówki .Ja to ustrojstwo używam na drapieżnika ale na wodzie stojącej można i na białą rybę.A tak to wygląda na fotce

f7cec47d2bc57a67m.jpg01f4e97634c05a77m.jpg

244fd163f016f968m.jpg3e270f6930b9c1a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Widziałem podobny patent na Rybniku, tylko koleś używał "kawałka blaszki", działało to na podobnej zasadzie, ale byloo krótsze i przylegało bliżej blanku. Tylko on łowił płotki i leszczyki.

Tylko pytanie:

Nie wiem czy moje obawy są słuszne, ale wiatr, fala, deszcz a nawet nietoperki i tym podobne stworki zrzucają często żyłke?

Mam nadzieje, ze jakiś zlot haczykowców będzie, bo miło mi bedzie z tobą maniek połapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiatr, fala, deszcz a nawet nietoperki i tym podobne stworki zrzucają często żyłke?

Szczytówka jest bardzo elastyczna ,a w zasadzie to 3 szczytówki w komplecie ,wiatr czy fala ani tym bardziej deszcz nie zrzuci żyłki ,co do nietoperza to może się tak zdarzyć jak wędzisko będzie stało wysoko ,ale takie ustawienie wyklucza skuteczne branie sandacza ,wiec jeszcze mi sie nie zdarzyło zrzucenie przez nietoperza.zobacz jak jest ustawione wędzisko :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protein_boy masz jak byk :wink: pokazane jak to zrobić i zamontować ze zdjęc manka, wystarczy taśma klejąca, rurka termo kurczliwa, opaska gumowa, kawałek drutu i szczytowka(może też być "włos" z miotły z tych długich z tworzywa :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Maniek o ile dobrze kombinuje to mocowanie do wędki jest na „sztywno” a elementem czynnym podczas brania jest sama „boczna szczytówka” zaczyna się wyginać i dzwonić ??

Czy przy mocniejszym pociągnięciu żyłka spada z zaczepu i luźno leci z kołowrotka ??

Z czego jest wykonany ten sygnalizator /cienka szczytówka/??

Co stosujesz przy "pionowym ustawieniu kija" jaki sygnalizator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prościej się nie da!
I o to chodzi ma być konst. prosta i nie zawodna . :wink:piotr chorzów, Tak do wędziska przypinasz za pomocą gumki taki gumowy element [na fot nr1] ,w czasie holu ryby można jedną ręką szybko odpiąć jak przeszkadza .Same szczytówki sa z włókna węglowego lub szklanego tyle tylko że bardzo cienkie i miękkie .W czasie brania szczytówka sie wygina i żyłka spada z tego drucika ,a kabłąk kołowrotka jest otwarty .
Co stosujesz przy "pionowym ustawieniu kija" jaki sygnalizator ??
Zwykłą bombkę ,tyle tylko że doczepiam obciążenie zależne od siły nurtu bo łowie na rzece .Obciążenie nie może być za małe ,bo nurt napiera na żyłkę a i nie za duże bo ryba wyczuje opór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę otwierał nowego tematu, więc może tutaj zapytam, może proste pytanie, ale kupiłem taki sygnalizator i nie wiem jak to założyć, po prostu wcześniej tego nie używałem, może mi ktoś podpowiedzieć?

9eaf192380821de6m.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.