Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sygnalizatory brań


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie DS - jak to juz kupuje sie oddzielnie DS i zaklada zamiast normalnej szczytowki wedziska
Wędziska DS posiadają w komplecie wymienne szczytówki ,są różne ilości w kompletach nie raz 3 nie raz 4 szt wszystko zalezy od firmy wydaje sie z praktyki że 3szt jest wystarczającą ilością.wszystkie szczytówki powinny mieć różną giętkość to tzw czułość szczytówki ,w komplecie najlepiej jak jest 2 szczytówki węglowe i jedna tzw szklana .Ale od biedy można dokupić zamienne szczytówki ,nie są drogie ale największy wybór ma Jaxon.

Co do sygnalizatorów podwieszanych wy linkowanych to najlepsze sa te

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1233575323.jpg

masz możliwość zamontowania świetlika i mini regulacji zacisku zyłki .

Czy sygnalizatory bran wszystkie sa mega drogie
Chodzi ci o elektroniczne sygnalizatory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do sandacza,to tutaj można zastosować jako sygnalizator kawałek styropianu na ,żyłce za ostatnią przelotką i kabłąk otwarty.W momencie brania styropian będzie Ci pokazywał odjazd ryby i ilość wyciągniętej żyłki ze szpuli przez rybę.Kilka postów wstecz Maniek zaprezentował bardzo fajny sygnalizator w postaci bocznej drgającej szczytówki na wodach z małym uciągiem więc w Twoim wypadku bardzo dobrze by się nadawał.

Jeśli chodzi o szczupaka to myślę,że tak jak przy sandaczu tego typy sygnalizator też spełni swoją rolę według mnie.

W temacie "Pierwszy raz na żywca"był również opisany typ sygnalizator wg.Tomek1 przy połowie sandacza.Cytat poniżej

"Zarzucam zestaw kabłąk otwarty, sygnalizator włączony, na żyłce mały sztywny papierek w razie wiatru można go nawet docisnąć małym kamykiem- sandacz go bez problemu wyszarpnie w momencie brania. Nie polecam wolnej szpuli bo mimo wszystko daje spory opór.....

W momencie brania zdejmujemy papierek i czuwamy nad prawidłowym wyciąganiem żyłki z kołowrotka............."

Polecam temat w kontekście sandała :smile::smile::smile:

Pozdrawiam Adi86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o elektryki oczywiscie ;)

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Aha chce raczej uzywac kolowrotka z wolnym biegiem.

No właśnie, tu trzeba mocno uważać, bo ktoś kto kupi sygnalizatory za grube setki złotych może się bardzo zdziwić, że nie sprawdzają się na sandacza. Będzie super działał z "półkilowym" swingerem, ale nawet nie piśnie podczas sandaczowej jazdy. :lol:

Nie czarujmy się, w 90% przypadków w sygnalizacji karpiowego brania nie ma żadnej filozofii i pokaże to każdy sygnalizator, nawet ten za 20 zł i nie potrzeba do tego nawet żadnego sygnalizatora "mechanicznego". Co innego jeżeli mówimy o braniu sandacza i żyłce leżącej luźno na rolce sygnalizatora, czy o sygnalizatorze przy łowieniu na DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej podchodzę do połowu sandacza z tzw "dziupli" .dziupla to dołek na szczycie główki od strony za pływowej,główka najczęściej zalana i można tylko ciężkim zestawem gruntowym próbować ,tu wędzisko bardzo wysoko ustawione i bombka na żyłce ,bombka dociążona .

Maniek a bombka i jej odpowiednie dociążenie względem uciągu ma na celu tylko nie ściąganie żyłki przez przez rzekę i łowiąc tak kabłąk kołowrotka jest otwarty bądź masz włączony wolny bieg?Nasuwa mi się pytanie w jaki sposób widoczne będzie branie skoro kabłąk otwarty a bombka wisząca na żyłce w celu jej nie ściągania w momencie brania się nie podniesie ? No chyba ,że czegoś nie rozumiem w tym :???: Będę wdzięczny za wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi86, Przy bombce kabłąk jest zamknięty zawsze ,bo mija się to z celem bombki [naprężenie żyłki] jeśli siedzę koło wędki to nawet nie włączam wolnego biegu [na branie reaguje natychmiast],jeśli natomiast wędkę mam nie co dalej od krzesła to wolny bieg załączam zawsze ,szczupak ale częściej sandacz jest gruby i opór wolnego biegu mu nie przeszkadza .

Natomiast kabłąk otwieram jedynie przy bocznej szczytówce .

Wszystko to dotyczy rzeki bo nie wspomniałem o tym wcześniej .Natomiast woda stojąca to jak opisał Tomek .

Mam przekroczony limit fotek na fotosiku więc zdjęci nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek to wrzuc na imageshacka - ja od lat uzywam - swietny serw do fot.

Powiedzcie mi , czy sygnalizatory elektryczne Jaxona sa cos warte czy tani chinski shit. Jesli juz to ktory pasowalby do tego co chce i jak lowic?

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/elektroniczne-sygnalizatory-bran-jaxon-g3-a93-p302.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sygnalizatory elektryczne Jaxona sa cos warte czy tani chinski shit. Jesli juz to ktory pasowalby do tego co chce i jak lowic?

Jasne. Szczególnie Jaxony z serii Sonix są godne uwagi. To po prostu videotronic pod szyldem jaxona. Z ekonomicznej półki szczerze polecam Cormoran Pro Carp S-2000. W wypadku sandaczowych odjazdów dużo lepiej sprawują się te Cormorany od choćby sporo droższych Koneserów KV2 Videotronica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o To właśnie mi chodziło:)Sam łąpiąc na rzece nigdy nie używam otwartych kabłonków,wolnych biegów będąc przy kiju.Kiedy następuje branie jak wspomniałeś reaguje natychmiast.Czyli w przypadku rzeki "wypuszczanie" na otwartym kabłąku czy na wolnym biegu jest nieuzasadnione i nie konieczne.Dużo się słyszy o tym wyczuwaniu oporu itd. stąd zacząłem się zgłębiać w tym temacie pod kątem rzeki,dlatego też tak "męczę"

Byłem ciekaw jakie to przełożenie u innych wędkarzy bo u mnie znikome na ilośc brań,które miałem a przy tym "odpuszczonych"bądź nie przyciętych było niewiele jeśli chodzi właśnie o rzekę.

Ja nawet nie stosuję bombki tylko patrzę na szczytówkę jest branie to działam i właśnie się tak zastanawiam czy w takim razie przy Twoim sposobie właśnie bombka ma na celu tylko sygnalizację brania aby nie wpatrywać się cały czas w górę czy kwestia tego kawałka luzu na żyłce gdzie wisi bombka ma powodować tylko w pierwszy uderzeniu ryby nie wyczucie oporu czy to nie ma nic wspólnego?

Sory Mańku ,że tak drożę ale jest ciekaw.Nie gniewaj się:)

W sumie na dobrą sprawę skąd taka różnica między sandałem z jeziora a rzeki?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak to powiedział pewnien stary filozof "wszystko płynie". To można odnieść do rzeki :mrgreen::mrgreen:

U mnie w jeziorkach za wyjątkiem różnego radzaju śmieci i zakwitów w lato, to nic nie płynie.

Jeśli kupujesz hotdoga na dworcu i biegniesz na pociąg, to nie będziesz się przyglądał, czy w środku nie ma włosa.

Ps. Sandacz to paskuda i gnojek. Poświęciłem im czas od pazdziernika do końca grudnia. ( ponad 40 wypadów, głownie nocki ), łowiłem z kolegą, który sandacze łowi ponad 30 lat ( zdjęcia jego ryb wklejałem w innym temacie) i muszę przyznać, że z braniami nie było kolorowo.

Choć widziałem branie i hol jednej metrówki, którego branie ja bym odczytał jako " ruszanie się żywca ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zastanawiam czy w takim razie przy Twoim sposobie właśnie bombka ma na celu tylko sygnalizację brania aby nie wpatrywać się cały czas w górę czy kwestia tego kawałka luzu na żyłce gdzie wisi bombka ma powodować tylko w pierwszy uderzeniu ryby nie wyczucie oporu czy to nie ma nic wspólnego?
Dobrze kombinujesz :lol:
.Czyli w przypadku rzeki "wypuszczanie" na otwartym kabłąku czy na wolnym biegu jest nieuzasadnione i nie konieczne.Dużo się słyszy o tym wyczuwaniu oporu
Nie jest to tak do końca prawdą ,pisałem ci już wcześniej że sandacz z rzeki nie zna reguł z książek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz

No tak też myślałem ,że ten luz żyłki i wisząca bombka ma coś więcej na celu niż tylko samą sygnalizację brania :grin: Choć też jest to na dłuższą metę wygodniejsze :mrgreen:

Nie jest to tak do końca prawdą ,pisałem ci już wcześniej że sandacz z rzeki nie zna reguł z książek .

Tak też sam zawsze łowiłem na rzece wbrew książką (nauki starszych kolegów:):) ) ale dużo słyszałem właśnie na temat tych teorii ....stąd mnie to zaciekawiło tym bardziej ,że na innych forach czy w artykułach odnalzałem wiele przypadków,że są one powielane na rzece a nie tylko na wodzie stojącej.No ale już mi rozjaśniłeś sprawę i nie ma co kombinować z wolnym biegiem,otwartym kabłąkiem przy rzekach itp....

Bardzo dziękuję za pomoc :wink:

P.S. Maniek ale na pewno nie omieszkam zadać pytania czy masz jakąś teorię na tą różnice miedzy stojącą a płynnącą ale to już w innym temacie aby za bardzo nie odbiegać od powyższego :grin::grin:

Pozdrawiam Adi86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale już mi rozjaśniłeś sprawę i nie ma co kombinować z wolnym biegiem,otwartym kabłąkiem przy rzekach itp....

Jest jedno "ale", które ma na imię SUM. :mrgreen: Jak znajdzie Twojego żywca to możesz nie zdążyć wstać z fotela :wink: Pozostanie pożegnalny rzut oka na odpływającą wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno "ale", które ma na imię SUM. Jak znajdzie Twojego żywca to możesz nie zdążyć wstać z fotela Pozostanie pożegnalny rzut oka na odpływającą wędkę.

No i tu może być mały problem jak kolega słusznie zauważył :sad: Odchodząc od kija wiadomo nie ma co wolny bieg w góre bo inaczej możemy później lekko mówiąc zgrzytać zębami z rozpaczy bądź złości:mrgreen: :mrgreen::mrgreen:

No ale będąc przy kiju to niczym pojedynek 2 rewolwerowców w westernie :mrgreen: Kto pierwszy ten lepszy :grin: a wygrany tylko jeden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zebym juz nie mial wiecej pytan musze jeszcze pomeczyc troche temat, bo nasunelo mi sie jeszcze kilka pytan.

Do czego dokladnie sluzy swinger - on jest dodatkiem do innych sygnalizatorow do napinania zylki czy indywidualnym sygnalizatorem? Jak sie go montuje, bo jak patrze na nie to nie kumam o co biega. Uzywa sie ich tylko do elektrycznych sygnalizatorow czy tez do podwieszanych bomb?

Jakiej firmy sa w miare przyjazne cenonowo i w miare dobrej jakosci?

Czy przy kolowrotku z wolnym biegiem podwieszana bombka ma sens czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swinger napręża żyłkę, by sygnalizator elektroniczny parwidłowo funkcjonował.

Wskauzje brania do(opuszczanie) i od (unoszenie) brzegu.

Tak, WB + swinger i elektroniczny to bardzo dobre połączenie. Bombka? Myślę, że swinger lepiej się sprawdzi, bo jak pisałem lepiej napręży żyłkę a bobka bd tylko wskazywać branie. Swingery mają ciężarek ruchomy, ustawia się zależnie od np. warunków atmosferycznych czy czułości brań.

Montuje się prosto. Jak masz gwint od podpórki/buzz bara czy rod poda nakładasz swinger a nad nim nakrecasz elektroniczny.

Gdy zacinasz żyłka wyskakuje z tych trzymadełek, które są na tyle mocno ściśnięte by utrzymać żyłkę i jednocześnie na tyle słabo, by przy podnoszeniu wędki uwolnić się od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , a jakie polecacie swingery bez przegiec cenowych ?
Na pewno nie kupuj swingerów Jaxona ,kupiłem i prawie stówka w plecy.
Swinger napręża żyłkę, by sygnalizator elektroniczny parwidłowo funkcjonował.

A czy będzie działał sygnalizator bez swingera ? będzie i też prawidłowo :wink: tylko będziesz miał tyle fałszywych sygnałów że ci sie odechce wędkować ,po to wymyślono swingery aby zminimalizować te fałszywe brania a że brać karpiowa ,myśli o sobie że to "elita" :wink: to bombki są "fe"ale jak założysz bombke to będzie to samo ino prestiż ci spadnie u innych :mrgreen: .

Jak zakładać to ci kolega Warszawa opisał ,można też nie co inaczej ale nie będę ci mieszał w głowie.

Co do innych firm polecam Foxa ale to zbytnia rozrzutność.Sanger ma nie co inne tez godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj swingerów Jaxona ,kupiłem i prawie stówka w plecy.

A to ciekawe, wujek używa i chwali :roll: Porównywałem je z foxami innego kolegi i nie widziałem róznic. Zresztą z tego co kojarzę to Fox mocno wojował z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą z tego co kojarzę to Fox mocno wojował z tego powodu.
:mrgreen: I wcale się nie dziwie ,jest łudząco podobny Jaxon do Foxa ,feler jest w jednym ,Jaxony odchudziły plastikowe ramiączko które z jednej strony jest mocowane do stojaka ,jak będziesz przewoził w pudełku z gabką to może dłużej przeżyje. U mnie pękło na pierwszej zasiadce ,jedno w czasie transportu ,drugie w czasie demontażu z podpórki ,fotki były na forum ale wykasowałem :oops: najdziwniejsze że wielu kupli miało to samo ,a rzucili się na te swingery jak głodne psy na kości ,przyznaje i mnie poniosło.Reklamacji nie uznali ,i nie dało sie wymienić nawet po znajomości. :???: Sprzedam na części , :lol: Foxy też się psują. :mrgreen:

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/6EkqmJNWOixOXtvx64IOQg?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje nowy "sprzęt" do wrzucania fotek jeśli przeginam to powiedzieć .

A tu fotka na której fajnie widać podpięcie naprężaczy żyłek czyli swingerów .

Zestawy karpiowe na odrze ,uciąg wody ok 100g .

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/ONfDq5MpdGJxJcJ3VFdcDg?feat=directlink

A tu zestaw na sandacza widac ze naprężaczem jest bombka.

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/FONwE-kEpD0zu4gKREY4LA?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Maniek

Chciałem się zapytać o twoje 2 zdjęcie.

Polowałeś na sandacza.

Jeśli zastosuje się żywca to czy ów żywiec nie będzie wybierał nam żyłki i nie sygnalizował fałszywego brania? (no chyba, że to był filecik/trupek).

Jak zrobić zestaw gruntowy na sandacza z żywcem, żeby nie było fałszywych brań na elektronicznym sygnalizatorze ?

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.