Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sygnalizatory brań


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zastosuje się żywca to czy ów żywiec nie będzie wybierał nam żyłki i nie sygnalizował fałszywego brania
Przyjrzyj sie fotce ,naprężacz żyłki czyli bombka niweluje ruchy żywca ,bombka może delikatnie sie unosić i nic po za tym ,branie sandacza powoduje ze albo bombka spadnie i żyłka swobodnie bez najmniejszego oporu spada z kołowrotka albo tez szczególnie późną jesienią sa brania ze bombka dojedzie do wędziska i stoi jak dasz duży zwis [luz] to w zasadzie tnie się od razu.Sztuka natomiast jest dociążenie bombki ,nie może być za małe ale tez i za duże ,na rzece kombinowanie to podstawa. :wink:

łowienie w okolicach brzegowych do 20-30m nie nastręcza problemów .Mistrzostwo świata to łowienie na 80m z żyłki robi sie balon bo nurt na prężą a sygnał brania przychodzi z opóźnieniem a najczęściej jest to pojedyncze pierdyknięcie az wędka cała lata , nie wielu tego próbuje bo tu potrzeba szóstego zmysłu. :wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do swingerów to ja zrobiłem swój z: zacisku śrubowego, kawałka dętki, szprychy rowerowej, obciążenie z nawiniętej taśmy ołowianej i bomba bardzo popularnej firmy wędkarskiej :wink:

zdjęcie z telefonu niestety nie za wyraźne:

376cde2b97c87679med.jpg

i schemat trochę dokładniejszy:

721f05c273f0ec8dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu na spacerku z psem, widziałem gościa który na wędce gruntowej uzywał jako sygnalizatora bran takiego jakby hmm "kiwoka" który był umieszczony w okolicach 1st przelotki liczac od rękojęsci, sygnalizator był wykonany w pęlni jakby z sylikonu czy tez jakiejś gumy z miejscem na zyłke.

Do wędki przyczepiało sie to za pomoca takiego gumowego paska przypominającego ten który jest przy ochraaniaczach na przelotki dodawanych do teleskopowych wędkach.

Rozmawiąjąc z właścicielem tego gaddzetu, opowiadał ze posiada kilka takich o różnej sprężystości, dodam że bardzo wyraźnie było na tym widac wszelkie skubniecia :) postaram sie zedytowac posta i wkleic rysunek jak to mniej wiecej wyglądało

beztytuuoft.th.png

Coś takiego :) czerwona kreska to własnie ten sylikonowo-gumowo-platsikowy sygnalizator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Oto bardzo prosty sposób na bardzo dobry sygnalizator, uzupełniający działanie sygnalizatora elektronicznego.

Jest to bardzo prosty i tani wskaźnik dostępny w każdym sklepie wędkarskim, zakładany na przelotkę.

Aby nadawał się nad Odrę nawinąłem na każdy 1 tasiemkę ołowianą i owinąłem "na raz" czarną taśmą izolacyjną, żeby ołów nie brudził rąk.

Taśma daje się łatwo przesuwać . Taśmę można skontrować dodatkowo kawałkiem wentylka rowerowego.

Sposób tańszy od swingera... u mnie się sprawdza :) - nie plącze żyłki przy zarzucaniu :)

10796085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty, Tylko przy holowaniu ryby to COŚ cały czas obija się nam o kij. Jeśli już stosować bombki, to takie, które same się wypinają.

dodam ze jest realna szansa na zaplątanie się żyłki wokół tego,wiem bo straciłem kiedyś rybkę zaraz po rzuceniu odplątywałem i akurat wzieła przyponik zrobił trach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Hello!

Oto bardzo prosty sposób na bardzo dobry sygnalizator, uzupełniający działanie sygnalizatora elektronicznego.

Jest to bardzo prosty i tani wskaźnik dostępny w każdym sklepie wędkarskim, zakładany na przelotkę.

Aby nadawał się nad Odrę nawinąłem na każdy 1 tasiemkę ołowianą i owinąłem "na raz" czarną taśmą izolacyjną, żeby ołów nie brudził rąk.

Taśma daje się łatwo przesuwać . Taśmę można skontrować dodatkowo kawałkiem wentylka rowerowego.

Sposób tańszy od swingera... u mnie się sprawdza :) - nie plącze żyłki przy zarzucaniu :)

Obrazek

raz kupiłam i wywaliłam. Prawidłowo założony, tak mi się wydaje, ale przy zacięciu plątał. Co się nerwów przez to ustrojstwo najadłam to moje. Wróciłam do metody wzrokowo-słuchowej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hello!

Oto bardzo prosty sposób na bardzo dobry sygnalizator, uzupełniający działanie sygnalizatora elektronicznego.

Jest to bardzo prosty i tani wskaźnik dostępny w każdym sklepie wędkarskim, zakładany na przelotkę.

Aby nadawał się nad Odrę nawinąłem na każdy 1 tasiemkę ołowianą i owinąłem "na raz" czarną taśmą izolacyjną, żeby ołów nie brudził rąk.

Taśma daje się łatwo przesuwać . Taśmę można skontrować dodatkowo kawałkiem wentylka rowerowego.

Sposób tańszy od swingera... u mnie się sprawdza :) - nie plącze żyłki przy zarzucaniu :)

Obrazek

Te wskaźniki to masakra....

Ja stosuje wyłącznie takie które po zacięciu same sie odpinają i moge polecić ze spokojnym sumieniem-100% staysfakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Oto bardzo prosty sposób na bardzo dobry sygnalizator, uzupełniający działanie sygnalizatora elektronicznego.

Jest to bardzo prosty i tani wskaźnik dostępny w każdym sklepie wędkarskim, zakładany na przelotkę.

Aby nadawał się nad Odrę nawinąłem na każdy 1 tasiemkę ołowianą i owinąłem "na raz" czarną taśmą izolacyjną, żeby ołów nie brudził rąk.

Taśma daje się łatwo przesuwać . Taśmę można skontrować dodatkowo kawałkiem wentylka rowerowego.

Sposób tańszy od swingera... u mnie się sprawdza :) - nie plącze żyłki przy zarzucaniu :)

Obrazek

Te wskaźniki to masakra....

Ja stosuje wyłącznie takie które po zacięciu same sie odpinają i moge polecić ze spokojnym sumieniem-100% staysfakcji

witaj :)

mógłbyś dać linka, jak on wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś dać linka, jak on wygląda?

zwykła bombka którą wiążesz jednym końcem sznurka do podpórki, następnie podczepiasz pod żyłka jak zatniesz /podniesiesz kij sznurek się kończy i wypina bombkę z żyłki ..ot cała filozofia

Ja ma takie coś

http://www.allegro.pl/item1060067891_sygnalizator_samowypinajacy_malowany_sredni_kostal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do lekkich zestawow uzywam tych swingerow http://www.allegro.pl/sho...item=1073421608 sa napewno lepsze od bombek

Nie zawsze, bo do czułych zestawów przelotowych bombki i inne hangery zawsze będą lepsze od swingera.

w razie jak trzeba to mozna czyms dociazyc,
niektóre hangery też mają możliwość dokładania kolejnych mini odważników.
ale chociaz nie ma falszywych sygnalow jak dmuchnie wiatr itp,
Są takie bombki które mają centryczny otwór wzdłuż osi, zwane małpkami wieszasz to na żyłce a przez ten otwór nakładasz na pręt pionowo wbity w ziemię,pod kijem, wtedy ma ona tylko jedną oś swobody góra-dół taka konstrukcja jest dalej prawie tak samo czuła jak swobodnie wisząca bombka ale podmuchy wiatru już jej nie straszne.

Swinger owszem fajna rzecz na zestawy z ciężarkiem stałym, można żyłkę naprężyć gdy jest fala, lub duża odległość i sporo zielska po drodze, wtedy lepiej liczyć, że ryba będzie dobrze żerować nastąpi samozacięcie a swinger pokaże nam przesuniecie po dnie cieżarka. Lecz gdy brania są chimeryczne pogoda w miarę przyzwoita odległość niewielka lub średnia po drodze nie ma wiele zielska lepiej stosować zestaw przelotowy i własnie bomkę, hanger, małpkę itd.. a gdy już jest naprawdę żle i brania są bardzo delikatne np. wczesna wiosna najlepiej od razu wziaść na ryby Qivera albo cieższego DS z czułą szczytówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, jak wspominalem uzywam dwoch rodzai swingerow,karpiowych-jak wybieram sie na zasiadke i takich co pokazalem.Oczywiscie kidys tez stosowalem bombki lecz okazaly sie zawodne i to nie raz stracilem rybe,a te swingery ktore wlasnie celowo pokazalem sa ok.bo oczywiscie jest masa roznych swingerow w ofertach i kilka z nich juz mialem i wyladowaly w koszu :mrgreen: te akurat dopasowaly mi w rzutach do 50m i nawet branie ploteczki 10cm pokazuja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te akurat dopasowaly mi w rzutach do 50m i nawet branie ploteczki 10cm pokazuja
no własnie do tego zmierzałem - nie ma jedynego sygnalizatora dobrego do wszystkiego, a i płotka nie jest jakimś tam super wyznacznikiem bo często potrafi przywalić tak, że kij zatrzeszczy w podpórkach, wg mnie np. duży lin - malkontent :cool: jest o wiele lepszym testerem czułości sygnalizatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie np. duży lin - malkontent
hehe nigdy mi sie nie zdarzylo na naszych wodach zlapac lina z gruntu,jak juz to na splawik :wink:A co do plotki 10cm to bez powodu nie pisalem,chodzi mi wlasnie o delikatne branie,a pro po czy wogole stosowales te swingery?jak nie to naprawde warto,moze sie przekonasz :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nigdy mi sie nie zdarzylo na naszych wodach zlapac lina z gruntu,jak juz to na splawik
a zastanawiałeś się dłużej nad przyczyną takiego stanu rzeczy ? :wink:
chodzi mi wlasnie o delikatne branie,a pro po czy wogole stosowales te swingery?jak nie to naprawde warto,moze sie przekonasz

mam swingery [ale nie takie jak Twoje] zwykle stosowałem je gdy łowiłem na zestaw samo zacinający, nocka itp. ale ostatnie 3 sezony łowie na pół przelotowy z opóźnionym samo zacięciem wtedy jak jest spokojnie na małym zwisie mam bombki styropianki kostala , albo jak jest lekka fala daje nieco cieższe hangery (no name) i podciągam prawie pod kij. Z Swingerami jestem przeproszony :mrgreen: jedynie gdy mam fale jak na bałtyku, ale u mnie o to cieżko bo bajora są osłonięte lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod ten temat, gdyż z tym mam problem. Nie mam feedera ani innej gruntówki - mam normalną wędkę i chciałem zacząć przygodę z połowem gruntowym jednak napotkałem problem. Widząc kiedyś osobę łowiącą na technikę zauważyłem jak położony jest sygnalizator brań itp. Mianowicie - dziś ustawiłem wędkę jak tu:

grunt.gif

Żyłka i wędka były równoległe do siebie, no po wrzuceniu zestawu ( zestaw ze sprężyną ) poczekałem chwile i napiąłem żyłkę a następnie założyłem sygnalizator brań i tu się zaczął problem.. mój sygnalizator wyglądał jak na rysunku:

beznazwy1nne.jpg .

Ten pierwszy rysunek widziałem u wędkarza kiedyś i bez problemu były widoczne brania, a u mnie niestety po naprężeniu itp. sygnalizator układa się w położeniu widocznym na rysunku - a co za tym idzie trudniej o zauważenie brań, jaki błąd popełniam?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.