Skocz do zawartości
tokarex pontony

Starorzecze w Secyminie


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

A ja spinu jeszcze tam nie używałem, ale ostatnio chłopaki z naszego koła wyciągneli tam 30 m sieci. Pułapka była pusta, więc albo znaleźli ją tuż po zastawieniu, albo już ryby brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłem tam dopiero dwa razy, więc jeszcze za mało żeby poznać i ocenić łowisko.

W tą sobotę oprócz mnie było sporo wędkarzy nad wodą, choć oni nie połowili w ogóle (przynajmniej ci w zasięgu wzroku), ale sama ilość łowiących wskazuje na to że jeszcze coś się łowi, inaczej by nie przyjerzdzali.

Z rozmowy z tubylcami dowiedziałem się że kilka lat wstecz przyjerzdzała mocna ekipa karpiarzy i mieli dobre (karpie po kilkanaście kilo) wyniki. Kilku kilowe leszcze też nie były żadkością.

Jak wiemy karp samoistnie się nie odradza, więc możliwe że faktycznie już go nie ma lub zostało kilka sztuk, ale co z leszczem?

Myślę że ta woda ma jeszcze jakiś potencjał, zwłaszcza że jest kanał ze śluzą prowadzący do Wisły skąd może napływać ryba wraz z wodą gdy rzeka wyleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koryto Wisły jest zaraz obok, śluza też jest wiec ryby napływają.

Ja mogę tylko powiedzieć, że ja wyłowiłem tam mojego życiowego zupaka, wujo złowił wtedy chyba 2? i był rozczarowany, bo wcześniej łowił więcej, a i okoni mówił, ze nawet nie liczył bo wpadało tam bardzo wiele. Musze sie tam wybrać w te wakacje... mam nadzieje, że mi sie uda. Spławik tez zarzucę, zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.