Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wilanów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ostatniej zimy powróciłem po kilku latach na stawy w Wilanowie. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania - śliczne okonie na błystkę, kilka obcinek szczupaczkowych... w związku z tym moje pytanie: czy ktoś z Was tam łowi? konkretniej czy łowi na spinning? za chwilę otwarcie sezonu - kilka nowych sliderków w pudełku... parę nowych gumek do drop shotka również... nie warto siedzieć przecież w biurze kiedy za oknem coraz cieplej i jakiś spacerek trzeba zorganizować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Jak obiecałem zdaje relację z dzisiejszego wypadu nad jezioro powsinowskie(obok wilanowskiego), generalnie żerowała ryba biała głównie karp, którego jest tam sporo. Zaczałem łowić ok godziny 17 i na dzień dobry wyciągnąłem jednego sumika karłowatego, byl nie3wielki wiec nei robilem mu zdjecia, wypuścilem od razu do wody, zmieniłem też miejsce, na zdecydowanie lepsze, dookola byly lilie a łowiłem w takiej zatoczce lilie zaczynały się ok 10 m od brzegu wiec bylo gdzie połowić, nęciłem traperem na lina i karasia z płatkami owsianymi i sezamem, i szczerze powiedziawszy to był dosyć trafny wybór. Woda momentami cała sie gotowała, aż chcialem zrobic zdjecie ale juz było słabo widać a mialem tylko aparat w komórce...:/ miałem przez ok 3,5 h jakieś 15-16 brań w tym zerwały mi sie dwa spooore karpie... zdecydowane brania, zaciecie i dzida w lilie tak poszly mi 2 zestawy, wędka calkiem wygięta, myśle ze okazy miały po ok 4-5 kg, z jednym powalczylem dłużej ale przypon chyba 0.14 nie wytrzymał. łowiłem na kukurydze na haczyk po dwie-trzy spore sztuki udało mi sie wyciągnąc 3 sumiki karłowate których tam jest od groma oto zdjecie:

sumikkarowaty1.jpg

Generalnie polecam jeziorko, łowi sporo osob ale mozna znaleźć ciekawe miejsce. Ja będe tam jutro od godziny ok 14. Nastawiam sie na wzdręgi i karasie wiec będe gdzieś przy trzcinkach kampił zapewne:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dobry wyciągnąłem jednego sumika karłowatego, byl nie3wielki wiec nei robilem mu zdjecia, wypuścilem od razu do wody

Akurat sumików karłowatych nie wpuszcza się do wody, z której zostały złowione......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sumików karłowatych nie wpuszcza się do wody, z której zostały złowione......

Dlaczego?? :oops:

Bo to szkodnik jakich mało :!:

RAPR:

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka,

czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie należy wypuszczać do

łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.

ciekawy artykuł o sumiku karłowatym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodnik nie szkodnik, ja mordercą nie jestem. Ciekawe co miałbym z nim zrobić O.o twoim zdaniem pewnie wyrzucić na ulice albo trawnik, niech sie ryba męczy, gratuluję głupoty, czyli z ludźmi też tak sie powinno robić? fajne rozumowanie madi... n/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja też tam łowiłem. Na spining ale tylko okonki. Wogule są tam jakieś szczupaki bo ja niespotkałem sie z nimi. Może niewiem gdzie ich szukać. A wiem ze biała ryba tam jest bo widzialem jak starszy pan holował coś duzego wydawalo mi sie ze karp taki z 5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

co tydzien jestem tam na zywca i efekty sa super okonie kilogramowe srednie szczupaki i ladne sandacze, na poczatku jeziorka jak jest tak duzo lilii wodnych to miedzy nimi trzeba sobie znalesc oczko i dobrze tam trafic grunt mniej wiecej 2 metry i gitara;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Szkodnik nie szkodnik, ja mordercą nie jestem. Ciekawe co miałbym z nim zrobić O.o twoim zdaniem pewnie wyrzucić na ulice albo trawnik, niech sie ryba męczy, gratuluję głupoty, czyli z ludźmi też tak sie powinno robić? fajne rozumowanie madi... n/c

Jeżeli już idziesz na ryby, to miej pomysł co zrobić ze złowionymi sztukami. Ryba męczy się zwłaszcza podczas łowienia. Gadanie o mordowaniu trąci głupotą.

A co z rybami, ktore zerwały się z Twojej cienkiej żyłki i zostały im w pyskach haczyki? Pewnie chwalą się innym rybom swoim piercingiem i trzymają w tajemnicy miejscówke, gdzie można takie kolczyki za friko załapać.

Sumik karłowaty akurat jest bardzo smaczny i rzeczywiście trzeba przed nim chronić nasze wody.

Podsumowując - sam jesteś szkodnik, niestety w pospolitym gatunku. Lepiej zrobisz nie chodząc na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

sumik karłowaty nie dość że jest szkodnikiem to jeszcze wyrządza ogromne szkody w zbiorniku.trzeba go tępić z pełną determinacją poczytajcie tematy na forum z innych regionów kraju.w niektórych miejscach tak się rozplenił że wytępił inne gatunki ryb.jeżeli chcecie za kilka lat łowić coś innego niż sumika pozbądźcie się litości dla tej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jakos wszyscy pisza o jez. Powsinowskim. Bylem tam dwa dni temu i w kilka godzin nacialem ok 30 szt sumikow karlowatych... Akurat lubie je z patelni wiec nie usypialy w krzakach.

A co sie dzieje na sasiednim jeziorku Wilanowskim?

Czy tam jest tez dostep od ul. Vogla? Czy trzeba wchodzic przez prark i placic za wstep?

Jakie tam rybki sa jesli ktos z Was tam bywa?

Zamierzam sie tam jutro rano wybrac.

Powsinowskie jest dosc plytkie a jak jest na Wilanowskim?

Czy sa tam jakies fajne dojscia z brzegu tego nieparkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos wszyscy pisza o jez. Powsinowskim. Bylem tam dwa dni temu i w kilka godzin nacialem ok 30 szt sumikow karlowatych... Akurat lubie je z patelni wiec nie usypialy w krzakach.(...)

Korzystając z okazji chciałbym zapytać o to jezioro Powsinowskie. Gdzie ono leży dokładnie i jak się tam dostać? Jaką techniką łowiłeś sumiki? Wybiorę się tam na rowerze, a mam kawał drogi, więc chciałbym zabrac tylko jedną wedkę. Mam ochotę na sumika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bywam czesto na tym jeziorku...

Jak trafic? Najlepiej w googlach wpisz sobie zawe jeziorka... Jak jedziesz w kierunku Powsina to na pierwszych swiatlach za Wilanowem skrecasz w lewo i jedziesz jakies 500m i masz po prawej stronie Powsinowskie a po lewej stronie Wilanowskie...

Sumik lowiony na splawik a bierze na wszystko niezaleznie od wielkosci przynenty dlatego tak go nie lubia wedkarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 years later...

Witajcie

Jezioro Wilanowskie znam bardzo dobrze bo łowię na nim od dziecka sposób na dużę ryby jest jeden trzeba nęcić  grubo kuku kartofelki makaron wszystko to okraszone dobrą zanętą najlepiej tydzień lub dłużej na haczyk to czym nęcę lub jakaś rosóweczka albo pęczek czerwonych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.