Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Berkley Cherrywood 2,44m 8-25g
jestem w momencie poszukiwania wędki na szczupaka na przyszłoroczny wyjazd do Szwecji.
Z taką witką na szczupaka do Szwecji :shock:
Będę łowił na gumy i błyski w przedziale właśnie 7-25g i okazyjnie woblerek do 20g (żyłka i plecionka)
Do tego potrzebujesz kija z cw minimum 40-50 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś artykule Grzegorz Siciński polecał wędkę do Szwecji do 27g chyba Team Dragona, więc zasugerowałem się tym. A tak poza tym jaki jest sens brac wędkę 50g na parunasto gramowe gumy i błystki? Co w takim razie polecicie mi na Szwecję (do ok. 350-400zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr20, gdzie będziesz łowił (jezioro czy szkiery) ? Z ręki czy trolling ?

parunasto gramowe gumy i błystki?
Ponieważ nastawiasz się na porządne ryby a nie na 60 cm śledzie, ponieważ niedługo przekonasz się że kilkunasto gramowe gumy i blach to możesz na okonia tam stosować a na szczupłego będziesz używał przynęt w okolicach właśnie 50 g, ponieważ 20 g wobler, szczególnie głęboko schodzący kijka do 25g wygnie po samą rękojeść. W Szwecji będziesz potrzebował woblerów od 10 cm w górę, a wydaje mi się że nawet od 15 cm.

Poszukaj trochę w necie opisów wypraw do Szwecji i popatrz na co ludzie tam łowią, sponsorowanymi filmami się nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszm z gory ale przekopiuje swój post z innego tematu bowiem tam od kilku dni bezruch a tu widze aktywnosc w tym temacie a ja potrzebuje szybkiej rady. Otóż jestem długi stażem ale początkującym doswiadczeniem wedkarzem. Na dnaich zakupiłem taki oto spinning abu garcia diamond crest. Wydawał mi sie fajny zareklamował go sprzedawca i kupiłem bo jestem zielony w temacie chociaz poczatkowo chciałem kupić shimano catana. Napaliłem sie na nowy kij pojechałem i kupiłem jak dziecko kąpane w goracej wodzie. Tyle że z tego co czytam w internecie kij abu którego jestem wlascicielem jest kijowy żeby od "ch" nie zacząc słowa. Kija nie używalem bo nei było okazji i zawsze mogę go oddac (wymienić na inny nawet doplacając). Dodatkowo przyznam że nieźle za ten kij abu przepłaciem bo dałem 130zl a na allegro można kupić taki za 80-90zł. Pytanie jest takei czy juz zostawić ta wedeczkę i z nią stawiać pierwsze kroki w powazneijszym spiningu? Dla mnie to i tak przesaidka z Germiny szklanej 1,7m jak z malucha na audi :oops: . Czy moze wymienić ta wedeczke na catanę dodam że dopłacilbym około 15zł.

Jeszcze jedno pytanie dotyczy cw tyle o tym czytałem a niewiele pojąlem bo kazdy ma inna teorię. Wędkuje głównie nad wisłą w starożeczach czasem jeżdze nad jeziora i lapei z brzegu czasem z łódki czyli wedeczkę chcialbym możliwie uniwersalną (wiem ze uniwersalnych nie ma) póki co lapie głównie okonie i male szczupaki ale nie wykluczone ze i sum przyatakuje na wiśle. Czy wędka o ciężarze wyrzutu 5-20 g byłaby odpowiednia? Abu garcia ma ciezar wyrzutu dośc spory 12-32!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grego155, jest to kij o klase nizszy od catany, jak masz mozliwosc to wymieniaj, a taki cw. na okonie sie nie nadaje.

jesli masz zamiar lapac okonie to max te 5-20g, szczupaki na te same przyety tez wyciagniesz, czy inne rzeczne ryby. oczywiscie sum to jest inna bajka, watpie zebys nawet zapiol ktoregos(jak nie spiningujesz 4 razy w tygodniu, a z tego co piszesz wnioskuje ze nie) na przynety prowadzone na tym kiju - odpusc sobie sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Damian za odpowiedź. No byłem u Pana w Wędkarskim bez problemu mi wymieni i teraz czekam co zamówi dla mnie. Do wyboru będe miał któryś z modeli dragona mysle o serii mystery (moze impulse będzie w dobrej cenie 5-25cw), trabucco i yorka eagle mi również poleca ale ceny nie wysokie okolo 100zł więc chyba jakosc też nie najlepsza. A jak nei będzie dragona w dobrej cenie to wezmę ta catankę. Czy dragony z serii mystery to dobre wedki w tych realiach cenowych?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dragony z serii mystery to dobre wedki w tych realiach cenowych?

Pozdrawiam

oczywiscie że tak, jak poszukasz to nawet jest sporo tematow o wedkach z tej serii szukaj .

jesli kupisz mystery 5-25g to bedzie bardziej na szczupaki niz okonie, oczywiscie na srednie przynety ale okonie tez powinno dac sie tym polowic(probowalem daiwą PM 5-25 obrotowka nr 1 i z trokiem 5g oliwka i bylo znośnie).

Jak cie wciagnie to sobie kupisz jakas okoniowke czy to jednolita czy wklejke do max 15g i bedziesz ja mial do okoni i innych niewielkich ryb na male przynety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze jest odzew z Twojej strony. A konger tiger taki do 23 gram? muszę coś kupić na szybko bo chce mi sie wyjazd na ryby. Więc wchodzi w grę catana, konger tiger i dragon mystery nie che wklejanki raczej taka wedeczka w dolno-średnim pulapie cw ale raczej uniwersalna bardziej. Na okonie i wszystko inne co weźmie to będe ciągną.

Pozdro :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grego155, Ja podobnie jak ty łowię na Wiśle na starorzeczach (pewnie łowimy w tych samych okolicach :-)) Ja posiadałem kijek Abu Garcia 12-32g ale tego kija nawet za darmo bym nie chciał i od razu go sprzedałem, musze przyznać że nieźle się na niego naciąłeś 130zł :shock: Też potrzebowałem kija na okonie,klenie i na nie duże szczupaczki zmieniłem Abu na Mikado Lexus Sapphire spin d0 13 g a teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Team Dragona 275, 3-14g i ten kijek polecam no ale do niego musiałbyś dołożyć sporo kasy :wink: Ogólnie polecam Ci coś wybrać z oferty Mikado bo są to nie drogie wędki a na prawdę są spoko jak za tą kasę. Jeżeli nie będziesz miał możliwości wybrać czegoś z Mikado to bierz dragona Mystery ewentualnie Catanę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o konger tiger? W fajnych pieniądzach można tą wędke kupić a podobno dobra.

A o jaką Ci dokładnie chodzi Tiger CrossMaxx? Czy Tiger Black spin?

Jeżeli chodzi o CrossMaxxa to mój kolega takiego posiadał podkreślam posiadał ponieważ nie dawno mu się to drewno połamało :mrgreen: (bez obrazy dla posiadaczy tego kija :wink: ) Miał tego kija w długości 2,7 cw do 25g ale trochę miekki ten kijek. Dołóż trochę więcej kasy i kup coś solidniejszego.

Mogę Ci polecić te kije jeżeli chcesz taki kij do ok 25 g:

Mikado Sensual Spin 280/25

http://www.allegro.pl/item617988375_mikado_sensual_spin_280_25_przesylka_gratis.html

Mikado Archer 250/20g

http://www.allegro.pl/item618730800_mikado_archer_top_spin_250_20g_nowosc.html

MIKADO Competition Sensitive Spin 270/23g

http://www.allegro.pl/item618733707_mikado_competition_sensitive_spin_270_23g_wegiel.html

MIKADO TAURUS LIGHT L SPIN 2,7_25gr

http://www.allegro.pl/item621447514_mikado_taurus_light_l_spin_2_7_25gr_gratis_od_ss.html

Ja ze swojej strony najbardziej polecam Ci ten kijek:

MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260/13

http://www.allegro.pl/item624325448_mikado_lexus_sapphire_spin_260_13.html

Jeżeli chcesz łowić okonie i nie duże szczupaczki to ten kijek daje rade i nie patrz że ma wyrzut tylko do 13 gr ja na niego wyholowałem szczupaczka ok 1,5kg i dał sobie rade bez problemów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tomek popytam w sklepie za ile coś takeigo mi sprowadzi niestety na necie nie kupie bo oddałem poprzedni kij i czekam na sprowadzenie czegoś w zamian.

Może uda mi sie też cos poradzić Patrykowi 13. Ten spiningi alivio to nic specjalnego rzekłbym że catana mimo, że 40- 50zł droższa to poziom tego kija jest to jest 2 klasy wyżej. chyab sobie odpuśc alivio i neich chłopaki z forum polecą Ci coś konkretniejszego np to co mnie polecają uwzględnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson Diaflex 2,45m 8-32g na szwedzkie szczupaki
Moim zdaniem to ciągle za delikatnie. Używałem kiedyś Robinsona do 30 g, to nie był kij na duże ryby. Moim zdaniem minimum na łowienie w Szwecji to Millenium Zander 2,05m 18-42g http://www.kogutomania.pl/millenium-zander-205m-1842g-p-4365.html , który teraz kosztuje dosyć sporo, a swojego czasu można je było dostać za stówkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad kupnem kija na Bolenia a za razem żeby mozna z nim było wyskoczyć na szczupaka ale głównie na bolka. Znalazłem 3 fajne kijaszki ale mam dylemat który wybrać :roll:

NOWY SPINNING TEAM DRAGON 2,60 7-21

http://www.allegro.pl/item627973947_nowy_spinning_team_dragon_2_60_7_21.html

Dragon Millenium HD Super Fast 2,85 5-25 gr

http://www.allegro.pl/item619212258_dragon_millenium_hd_super_fast_2_85_5_25_gr.html

Dragon Infinity 2.90m 5-25

http://www.allegro.pl/item621763323_dragon_infinity_2_90m_5_25.html

Najbardziej pasowałby mi Team Dragon ale obawiam się że jest to trochę za krótki kij na bolka :sad:

Może wy mi coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idealny, wg mnie, byłby Team Dragon 2,95m 10-28g http://www.kogutomania.pl...28g-p-3952.html

Tak wiem artech, że ten kij byłby idealny na bolenie ale on kosztuje ok 450 zł tak więc dużo w tej chwili mogę wydać max 300zł na kija, jednak przemyślałem sprawę i w tym sezonie jeszcze połapie starym sprawdzonym Silstarem a dopiero na jesień bądź jeszcze w wakacje kupię tego Team Dragona bo mam na niego chrapkę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie zastanów nad Infninty, jak dla mnie super kijek pod bolka jak i pod inne ryby (szczupak, sandacz) i chyba nie zamieniłbym go na żaden inny seryjny.

Łowie modelem 7-28g 2,6m

Homegeon, Wybrałem Dragona Destiny czyli to samo co Infinity tylko ja wybrałem dłuższy kij, pod bolenia myślę że dłuższy kij lepiej się sprawdzi 2.9m i cw 5-25 będę łowił woblerami do max 15 gram więc powinien dać radę :wink: Zimą i tak pewnie zmienię ją na Team Dragona (w zależności jak ta się spisze) ale póki co do Zimy jeszcze daleko :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli chodzi o CrossMaxxa to mój kolega takiego posiadał podkreślam posiadał ponieważ nie dawno mu się to drewno połamało :mrgreen:

Jak sie wozi wedke w bagazniku bez pokrowca i kładzie na nia rozne rzeczy to dziwne żeby sie nie połamało.

Kij 5-25 jest do wszystkiego i do niczego.

Jak już to coś 10-30 ewentualnie 7-28g

będę łowił woblerami do max 15 gram

A mowiels ze moj 7-21 jest na miekki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.