Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Moja wina bo kto widział zostawiać auto na biegu a ona tylko odpaliła to że zamiast swojego chciała zabrać moje bez mojej wiedzy to ina sprawa na szczęście tylko wędki i zderzak potrzebuję. :evil::evil::evil:

Auto na biegu ? Kto zostawia ? Ja zostawiam... a jak pracowałem w salonie sprzedaży samochodów to wszystkie auta stały na biegu.Mało tego tak mnie nauczono i w pracy i kiedyś na kursie.To chyba podstawowa sprawa przed przekręceniem kluczyka sprawdzić położenie lewarka.Pomijam fakt, że zgodnie z prawidłową techniką samochód uruchamiamy z wciśniętym pedałem sprzęgła zawsze...

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów, ja bym chyba nie wytrzymał nerwowo po takiej akcji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne że auto się zostawia na biegu! Jak również to że teraz masz dobry pretekst do zakupu nowego sprzętu. Zapewne większość żonatych wędkarzy na tym forum boryka się z tym problemem jak przemycić nowe wędzisko do domu pod bacznym okiem kochającej małżonki? Ja mam z tym spokój- moja żoneczka już dawno chyba straciła rachubę :mrgreen: Ale dla pewności i tak wyjeżdżam z domu na rybki z pustym pokrowcem a wracam (po wizycie w wędkarskim oczywiście) do domu już z nowym nabytkiem :mrgreen:

Ps: ... i wcale nie odbiegam od tematu ,,wybór spiningu" bo to są również cenne rady jak należy zmylić czujną straż graniczną w progach własnego domu co też bywa nieraz nie lada problemem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to nie temat wyczynów samochodowych mojej żony- bo jakbym zaczął opisywać to miejsca na serwerze by brakło.

Pomóżcie dobrać wędzisko tak jak wyżej opisałem.

Ja znalazłem kilka na necie no mnie zainteresowały może je znacie i macie jakieś opinie o nich.

1. WĘDKA MIKADO SILVER EAGLE SPIN 300cm cw.20-40gr.

2. WĘDKA ROBINSON DIPLOMAT TOP SPIN 2.95m 15-45g

3. Shimano BEAST MASTER SPINNING BX 300 M

4. SPINING JAXON ETERNUM 330-60g.

5. Wędka Robinson Xenon Spinner 3,0m / 10-30 g lub 15-45g

6. WĘDKA Daiwa SWEEPFIRE SPINNING 3,0m 10-40g - nie wiem jaką ma akcję i długi dolnik a mnie zainteresowała bardziej od pozostałych.

7. DAIWA EXCELER SINNING 3,0M 10-40g- i druga jak dla mnie ciekawa.

8. DAIWA SAM FISHER TRIFORCE SPIN 3,0M 10-40g

9. CORMORAN BULL FIGHTER X SPINNING 3,0M 10-40g

Jak macie jakieś opinie na temat tych wędzisk to piszcie a może jaszcze coś innego zaproponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o same serie to najlepszy jest BeastMaster a potem Exceler tylko trzeba obejrzeć bo wiem, że Exceler nie są zbyt sztywne a BeastMastery w zależności od CW posiadają inne akcje i ugięcia jednak jest to kij nie do zdarcia - blank to klasa sama w sobie (bardzo wytrzymały, idę o zakład, że podczas testu wytrzymałości ''takie samo CW taka sama długość'' bije wszystkie wymienione i to boleśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy w wyborze spinningu... Chciał bym kijek z którym mógł bym się udać na pstrągi jak i szczupaki :). Coś takiego czym można by połowić w rzece jak i w jeziorze ( z brzegu ). To że spinning idealny nie istnieje to wiem... Ale może koledzy mi doradzą w tej kwestii.

Znalazłem coś takiego, łowił któryś z kolegów tym, że kijem ?? Dragon wedka express spinn 245 ( 5-25 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pstrągi z "rzeczki pstrągowej" a szczupaki do 70 cm to stosując ten kijek będziesz zadowolony , oczywiście pod warunkiem stosowania mniejszych przynęt na szczupaka bo obrotówką nr4 nie pociągniesz ale da się :wink:. Weż też pod uwagę długość , dla siebie wybrałbym dłuższy kij. Jeżeli rzeka pstągowa to klasyczny siurek którego można przeskoczyć to brałbym nawet kija o cw do 40g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad większą długością i cw max 30g :) znasz coś ciekawego do 200zł. W mojej okolicy jest jeden siurek kropkowy, ale i tak w tym roku na białą przemsze będę jeździł. Do tego odra od chałupek do K-K. I pobliskie jeziora ale to już za esiem i okoniem.

Czy akcja kija którego podałem nadaje się na takie łowienie ??

Czym się różni zwykły spinn od wklejanki ?? :neutral:

Dzięki za odpowiedź i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś wiecie na temat takiej serii wędzisk SPRO TFX4 Precision Hot Spin albo przynajmniej na temat firmy produkującej.

Miałem to wedzisko w ręku i mnie zainteresowało ładnie wykonane wygodne ale nic nie wiem po za tym że sprzedawca powiedział że to ta sama firma co Gamakatsu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymałem dzis w reku Mistrall Shogun spin 260 cm cw bodajze 15-45 g mocna sztywna wedeczka była by idealna na odrzańskie sandałki ... swietny cieniutki blank a przy tym taki sztywny i mocny ... tak bynajmniej sie wydaje ... Jak ktoś tym łowi niech opisze swoje wrażenia o tym kiju , byłbym wdzieczny ! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś wiecie na temat takiej serii wędzisk SPRO TFX4 Precision Hot Spin albo przynajmniej na temat firmy produkującej.

Miałem to wedzisko w ręku i mnie zainteresowało ładnie wykonane wygodne ale nic nie wiem po za tym że sprzedawca powiedział że to ta sama firma co Gamakatsu .

Witam posiadam to wedzisko od roku powiem tak ten kij za ta kase to naprawde wielka okazja

kij sprawuje sie wysmienicie ma zdecydowanie szybka akcjie jest bardzo wystrzymaly bardzo porzadne wykonanie cw 5-25g daje mozliwosc lowienia na rozmaite przynety jest bardzo czula nawet na delikatne musniecia ryb wszystko naprwade dobrze czuc spokojnie mozna stosowac 30 g 35 g przynety takze zapac mocy jest wystarczalny naprawde szczerze polecam ten kij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie. Planuję kompletować sprzęt na nowy sezon. Nigdy nie miałem sukcesów w tej metodzie, gdyż mało kiedy biczowałem wodę. Ot raptem pare boleni, szczupaków i okoni. Kij ma głównie służyć do łowienia boleni na Warcie. Wędkował będę w okolicach Gorzowa Wlkp. Jeżeli są osoby z tych okolic to może by coś doradziły jaki kij najlepiej się będzie nadawał. Budżet jakim dysponuję jest dość skromny, na kij planuję wydać powiedzmy 120zł. Co byście mi doradzili? Pozdrawiam serdecznie, Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za 120 zł to nie poszalejesz. Ale doradzę Ci jedno:

Nie kupuj takich marek jak jaxon,mikado,konger,robinson.

W tej cenie są robione na tych samych blankach tylko różnią się designem.

Dołóż 50 zł i kup coś z półki kormorana czy dragona.

Z własnego doświadczenia wiem, że mają dobre mocne blanki i nie tak kruche jak w/w .

50 zł to nie dużo, a do wiosny masz jeszcze trochę czasu więc naskładaj i kup z głową.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.