Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Konger Carbomaxx Spin, masz duży wybór, ja posiadam 40 G/ 270 i służy mi już drugi sezon. Wygodna, lekka - polecam. Tylko uważaj, bo Tele to teleskop. Ja mam 2 częściowy, jak dla mnie takie są najlepsze.

Aha no i cena bardzo dobra (50 Zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź do sklepu i popytaj o tanie węglówki, chyba że chcesz z włókna szklanego, musisz obmacać który będzie Ci leżał w ręku. Ja mam Konger Aviator 2.70 ale do 20g, wyholowałem metrowego suma, polecam Ci go, ale szczytówka mi poszła to skróciłem do 2 przelotki. Tobie polecałbym długość 2.70m, choć z łódki nie będzie wygodna, ewentualnie 2.40 jak nie musisz daleko rzucać z brzegu. Zbadaj oferty tych:

Abu Garcia

Mikado Golden

York Safari

Shimano Hyperloop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starcie podaruj sobie takie kije jak:

abu garcia, kiepska jakosc

mikado te tanie wedki to nic godnego uwagi

wszystkie wędki yorka, lepiej juz wystrugac cos z leszczyny :mrgreen:

shimano hyperloop - straszna klucha, nie polecam

za okolo 100zl to jedynym slusznym wyborem bedzie Konger Tiger Corss Max L 7-25g albo M 10-30g.

jak za taka kase to kije dobrze zrobione, nie są kluchowate i pozwalaja na komfortowe łowienie. kupisz je juz za 120 - 130zł i bedziesz zadowolony.

dlugosc wybierz 2.70, dobrze sie lowi z brzegu i z lodki tez wielkiego dyskomfortu nie odczujesz.

połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shimano hyperloop - straszna klucha, nie polecam

za okolo 100zl to jedynym slusznym wyborem bedzie Konger Tiger Corss Max L 7-25g albo M 10-30g.

No bracie :shock: Toś pojechał :shock: Jak porównujesz Cross Maxx i Hyperloopa o tym samym wyrzucie 10-30 gr i twierdzisz, że ten drugi to klucha to ja nie mam pytań. :roll: Gdybyś odwrócił porównanie to pewnie przyznałbym rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyperloop w dlugosci 2,40 jest ok a w dlugosci 2,70 jest strasznie kluskowaty, jak masz okazje to porownaj sobie te kije w tych dlugosciach. poza tym czucie bran na obu jest calkiem inne, hyperloop ma jakby akcje gdzies po srodku kija, nie podoba mi sie po prostu ten kij, lepiej czulem na kongerze.

moja subiektywna opinia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyperloop w dlugosci 2,40 jest ok a w dlugosci 2,70 jest strasznie kluskowaty, jak masz okazje to porownaj sobie te kije w tych dlugosciach

No jak Cię pociągnąć za język to zaczynasz być bliżej prawdy :wink:

nie podoba mi sie po prostu ten kij, lepiej czulem na kongerze.

moja subiektywna opinia :mrgreen:

To tak jak mnie Cross Maxx. Oczywiście to też subiektywna opinia :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pod koniec roku miałem też taki dylemat i naprawdę przejrzałem kilkanaście kijów, chyba wszystkie wędkarskie na mazowszu objeździłem. I tu właśnie też nie zgodzę się z wcześniejszym wpisem. Właśnie w tej cenie Mikado wypada najlepiej. Wcześniej kupiłem ich kijek na feedera teraz wybrałem spining. Polecam model taurus lub Archer. Z tym Hyperlopem to też lekka przesada. Zgodzę się tylko do Abu że te najtańsze bardzo skromne ale jakość wykonania możliwa. Co do Yorka nie każda wędka tej firmy jest kiepska. Znajomy posiada spina tej firmy już chyba 5 sezon i nadal śmiga.

Fajne są też mistrale w tej grupie cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyperloop w dlugosci 2,40 jest ok a w dlugosci 2,70 jest strasznie kluskowaty, jak masz okazje to porownaj sobie te kije w tych dlugosciach

No jak Cię pociągnąć za język to zaczynasz być bliżej prawdy :wink:

nie podoba mi sie po prostu ten kij, lepiej czulem na kongerze.

moja subiektywna opinia :mrgreen:

To tak jak mnie Cross Maxx. Oczywiście to też subiektywna opinia :mrgreen::wink:

morał z tego taki, ze przed wyborem wedki trzeba ją pomacac i pomachac, bo kazdemu lezy cos innego :cool:

i zeby pozniej nie bylo, ze: "moja racja jest bardziej mojsza niz twojsza" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kij abu garcia to kompozyt, polecalbym Ci raczej cos z wegla np. Mistrall Tiger RS Spin, kolo 110zl bedzie kosztowal, na pierwszy rzut oka wyglada sensownie.

kij pod takie slidery musi byc odpowiednio sztywny, inaczej łowienie bedzie malo komfortowe, najlepiej idz do sklepu i pomacaj rozne kije w swoich widełkach cenowych i wybierz to co najlepiej ci spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pod slidery i korbe to przede wszystkim wędki tego typu, Team Dragon 1.95m 25-60g

KLIK

to tak, tylko cena chyba nie dla kolegi.

na allegro hyba ktos sprzedawal jakas palke hyba millenium nowa za mniej niz 100zl, teraz zajrzalem nowy Dragon Millenium HD Kogut 1.90m 20-60g 120zl http://www.allegro.pl/item553940837_dragon_millenium_hd_kogut1_90m_20_60gchd_23_35_190.html

a Team Dragon 1.95m 60-120g 150zl wiec nie taki diabel straszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam takie pytanko czy spiningi Robinsona są dobre bo nie oriętuje sie mam zamiar sobie jakiś kupić w cenie tak około 200 zł Będę łowił głównie szczupaki

z góry dzięki

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum.

Chciałbym zapytać, jaki kij na początek polecacie? albo kije? Na szczupaka, sandacza i okonia? Taki do 300 zł??chciałbym łowic na woblery i gumy.

z góry dzieki za odp.

bylo juz sporo o tym radze troche poszukac we wczesniejszych postach a napewno znajdziecie odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pod slidery i korbe to przede wszystkim wędki tego typu, Team Dragon 1.95m 25-60g

KLIK

to tak, tylko cena chyba nie dla kolegi.

na allegro hyba ktos sprzedawal jakas palke hyba millenium nowa za mniej niz 100zl, teraz zajrzalem nowy Dragon Millenium HD Kogut 1.90m 20-60g 120zl http://www.allegro.pl/item553940837_dragon_millenium_hd_kogut1_90m_20_60gchd_23_35_190.html

a Team Dragon 1.95m 60-120g 150zl wiec nie taki diabel straszny...

team dragon o którym mówisz to chyba wersja castingowa.

Wczoraj nie znalazłem tego Milleniuma w tej cenie tak więc o nim nie wspominałem :)

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum.

Chciałbym zapytać, jaki kij na początek polecacie? albo kije? Na szczupaka, sandacza i okonia? Taki do 300 zł??chciałbym łowic na woblery i gumy.

z góry dzieki za odp.

Robinson wydał baaardzo udaną serie Diaflex - bardzo mi odpowiadają te kije, niezła alternatywa dla Team Dragonów - cena zbliżona ale nie jak jak maja w Fishing-Marcie prawie 500pln :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to najnizsza weglowa seria jaxona, nizsze serie to juz tylko te z kompozytu, nie mialem tego w rece, ale cudow bym po tym raczej nie oczekiwal.

z jaxonow podoba mi sie tylko Genesis który byl moim pierwszym kijem, mam go 8 lat i nic mu nie jest, oraz perseus ktory zrobil na mnie spore wrazenie jak na kija w swoim przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie proszę o w miarę szybką odpowiedź. Otóż mam zamiar kupić shimano catane tele 210cm (uwielbiam krótkie wędki i teleskopowy kij jest mi niezbędny) i mam do wyboru 5-20g i 10-30g, łowię głównie blaszkami nr.2 około 5g w rzekach - najczęściej okonie. Wiem że jest to kij miękki, i jeśli dodać do tego siłę prądu rzeki obawiam się, że 5-20g będzie zbyt miękki - czy w tym wypadku uzasadniony będzie wybór wędki o CW 10-30g?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.