Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

CATANA BX 270 MH
...jest hyba do 40g wiec troche za duza przepasc dzieli te wedki, tymbardziej ze jedna to wklejka a druga dosc gleboko uginajaca sie.

biorąc pod uwagę że to dopiero twój pierwszy post, wnioskuje ze sporo czytania na tym forum jest jescze przed toba i mysle ze znajdziesz jus istniejące odpowiedzi na temat ww. kijow. http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=454&postdays=0&postorder=asc&highlight=catana&start=30 szukaj mystery contact jig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Miał ktoś może taką wędkęmistral spin (Mistral VEXUS SPIN 3m/30g)

Co sądzicie w ogóle o tej firmie bo sam za wiele o niej słyszałem :razz:

Czy jest ona godna polecenia bo mam jeszcze do wyboru Robinson diplomat zander i nie wiem na którą się zdecydować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzisko Daiwa INFINITY-Q Jiggerspin 2,7m 8-35g
Będziesz zadowolony ,testuje od jakiegoś czasu :cool:
.

Możesz napisać więcej o tym kiju Daiwa INFINITY-Q Jiggerspin 2,7m 8-35g , bardzo mnie zainteresował , łowię gumami na główkach 7-15g obrotówki nr 2 nr 3 trochę średnie wobki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow mam male zapytanko wplanach mam zakup weteczki :

SHIMANO Speedmaster Spinning WSH-SPMSP270E 15-40 g 2,70 m 9przelotek 159g 2czesciowa 139 cm SSM270MH glównie ma mi posluzyc do spiningu na szczupaczka z brzegu badz z ludeczki do tego kolowroteczek tej samej marki Kołowrotek SHIMANO Twin Power XT-RB KTSH-TXRB2500 przełozenie5,0:1 łozyska6 A-RB+1 poj.szpuli0,25/160 m waga280 kosztowny sprzet dlatego interesuje mnie czy wart swej ceny ? badz podajcie swoje propozycje dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wędkę to rewelacja blank i uzbrojenie. Mimo dużego CW wędka bardzo uniwersalna. Miałem przyjemność łowienia tą wędką przez jeden dzień i bardzo mi się spodobała. Minus to fatalny (!!!) korek na rękojeści. Za tą cenę mogli się bardziej postarać. Jeżeli chodzi o kołowrotek to po pierwsze do tej wędki wybrał bym w rozmiarze 4000, a nie 2500, a po drugie za można znaleźć równie dobre kołowrotki w dużo niższej cenie. Poszperaj na forum, a znajdziesz wiele innych propozycji. Jak dla mnie wędka tak. Kołowrotek, jak nie liczysz się z pieniądzem to również na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, jestem nowym urzytkownikiem tego forum

Mam do wybrania 3 kijki do spiningu

1. York 2,4 10-20g

2. Jaxon 2,7 10-30g

3. Mistral 2,7 5-20g

Sory, że nie podałem dokładnych dany ale chodzi mi bardziej o wykonanie i czy zda test.

Ryby jakie nim będę łowił to: szczupaki,okonie

Wszystkie te węki są do 100zl

Czy będę mógł łowic nimi na spławik np płoć?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kija do średniego spinningu o długości 3 metrów i ciężarze wyrzutowym w granicach 30-35 gramów. Kij jak juz napisałem przeznaczony będzie do średniego spinningu, głównie na szczupaki, bolenie i sandacze. Przeważnie łowię na wszelkiej maści kopyta obrotówki i woblery. Od paru miesięcy posiadam Daiwę Powermesh 2.7 do 25g i szukam czegoś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może użytkownicy w/w spiningów by się wypowiedzieli na ich temat.
sa juz odpowiednie tematy, wystarczy poszukac, jescze dostales nawet link - nie sadze zeby sie ktos tu jeszcze powtarzał.

daiwe PM mam akurat ta sama co ty, wiec niema co pisac, poza tym jest juz temat o niej i troche staryych postow o tej do 35g tez pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Co byście kupili

1. wędka spinningowa (spining, żywiec, spławik)

2. wędka teleskopowa (-||-)

Chodzi o to żebym mógł w każdej chwili zmienić zestaw

Wiem że żadna z metod nie będzie miała odpowiedniej wędki ale która była by najwygodniejsza i najodpowiedniejsza

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Power Mesh 3,00m 35g na forum wyczytałem tylko ze ma długi dolnik.
bo tym sie z grubsza rozni od tej 2.7/5-25 - wystaje 20cm z przodu i 10 z tylu :smile: pozatym ma laczenie czopowe i oczywiscie sluzy do troche ciezszych przynet - hyba wiesz czego sie spodziewac.

okonek, kwestja preferencji,jak ci nie przeszkadza 1,4m po zlozeniu to bierz dwusklad(ma same plusy i jest latwiejszy w utrzymaniu) choc wygodniejszy bedzie telespin co najmniej 2.7 do 30g(hyba zalapie wszystko), tylko z zywcem to raczej niewielkim max 5-7cm rybka na 10g zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-25g jest to wyrzut dość uniwersalny. Bo od biedy będziesz mógł podłubać sobie te większe okonie a także będziesz w stanie łapać szczupaki, sandacze itp. Choć wędką nie łapałem to słyszałem o niej wiele opinii. Wydaję mi się, że jak za taką cenę to mogła by być chociaż nie wiem bo nigdy nie łapałem wędkami za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Mam zamiar zakupić (może nie w najbliższym czasie) nowy sprzęt spinningowy ale zbytnio nie orientuje się w sprzęcie lepszej jakości jak np. Dragon czy Shimano. dotychczas łowiłem na zwykłą wędkę oraz kołowrotek z bazaru, które długo nie wytrzymują. Chodzę na ryby na stawy i ten sprzęt mi wystarczał ale kilka wiekszych szczupaków się zerwało z racji na ten zestaw. Chcę zakupić coś lepszego ponieważ na przyszły sezon zamierzam wybrać sie nad jakieś jezioro i upolować jakiegoś ładnego szczupaczka ;)

Dużo czasu spędziłem na tym forum i wydaje mi się ze kołowrotek już jeden mam na oku i będzie to Spro Red ARC , bardzo wychwalany przez wiele osób z forum i nie tylko ale nie wiem czy warto dac tyle kasy bo nie znam wogóle tej firmy.

Mam większy problem z wędą ;/ chciałbym żeby nie byla zbyt droga, góra 150zl , cw 10-30g . Będę jej używał głównie do łowienia szczupaków na woblery około 15-20g. Czytałem też na tym forum że Konger Tiger Cross Maxx jest dobra i w przestępnej cenie.

Mógł by mi ktoś coś doradzić w tej kwestii, byłbym bardzo wdzieczny za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że już mam spining odpowiedni na szczupaki postanowiłem dokupić trochę sprzętu na okonie i tym podobne. Wybór padł na wędki shimano z serii CATANA i NEXAVE . Interesują mnie te kije :

Catana 2,7m 5-20

Nexave 2,7m 5-20

Nexave 2,7m 3-15

Miał ktoś styczność z tymi kijami?:) Jeśli tak proszę o opinię.

Druga sprawa dotyczy wędek firmy SilStar. Jak teraz wygląda sytuacja z tą firmą/spiningami. Miałem od nich Carbon Glass Light Spin 240 , trochę stary, ale uważam że był to najlepszy jak dla mnie spining jaki trzymałem w ręku. Pasował po prostu jak ulał. Aż nie mogłem oderwać od niego ręki. No ale nadepnąłem na niego i jest złamany. Czy jest możliwość kupienie tego spinna? Czekam na odp z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsz sprawa jeśli szukasz spinna na okonie z serii shimano catana to spokojnie kup nie 5-20 a 3-15 ponieważ mają one troche" zaniżone cw ja naprzykład na catanke właśnie 3-15 wyciągnołem spokojnie szczupaka 6kg+ i nie wiele mniejsze oraz kilka ładnych boleni.

Druga sprawa czy lubisz wędziska giętkie o prawierze akcji parabolicznej jeśli tak bierz catane jeśli nie bierz nexave albo raczej cos innej firmy bo aż tak dużej różnicy nie ma między tymi dwoma modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.