Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam dobrej wędki dla początkującego do połowu szczupaka i okonia.Długość 2,7 cw 5-25. Przeglądałem forum i wiem już jakie wędki polecacie. Ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaka jest różnica między wędką Dragon Mystery, a Mystery Camou. I który model Kongera jest lepszy Aviator czy Tiger Cross Maxx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
między wędką Dragon Mystery, a Mystery Camou. I który model Kongera jest lepszy Aviator czy Tiger Cross Maxx?
camou jest trochę inaczej pomalowana, to tyle o różnicach.

Tiger Cross Maxx jest nieco droższy, ze starego dobrego IM6 dość lekki. Aviator też jest z węgla, nieopisanego gatunkowo, porównując modele o zbliżonych parametrach z ww. sporo cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, poszukałem i jak na razie mam kilka typów, które jednak chciałbym zweryfikować.

Pod uwagę biorę takie modele :

DRAGON MILLENIUM SUPER FAST 5-25g

http://sklep.insel.pl/product_info.php/cPath/26_34_50/products_id/1475?topSsid=095e5d07e24971fc249f7c8e24856b3c

SHIMANO CATANA BX SUPER SENSITIVE MHS 7-28g

http://sklep.insel.pl/product_info.php/cPath/26_34_50/products_id/2921

SHIMANO NEXAVE BX SPINNING ML 5-20g

http://sklep.insel.pl/product_info.php/cPath/26_34_49/products_id/2934

Ten sklep najbardziej mi odpowiada, gdyż mam do niego bardzo blisko i nie ma problemu z pomacaniem wybranych kijaszków. Możecie doradzić którąś z wybranych wędek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki spinning wybrac na wisle martwa no i czasami smialą slyszalem ze najlpiej jakis mocny bo moze sie zdazyc sum przeznaczyc chce na niego z 150 zl

za tą kwotę uderz w Dragon Mystery Turbo Spin 2,70 cw 10-40 g. trochę ciżeki, ale będzie się sprawdzał dobrze (jest sztywny co pozwoli Ci na łowienie w nurcie), do tego plecionka (pomoże lepiej czuć przynęte) i kołowrót wielkości 3000 lub 4000 (Shimano Catana na początek wystarczy) ale z sumem to raczej nie powalczysz takim zestawem.....

Trochę późno to zauważyłem ale kilka rzeczy do sprostowania, cw jest 10-35g, ciężki jest faktycznie ale to wina mocarnego blanku. Osobiście używam kołowrotka York Trend 2000 jeśli dobrze pamiętam i przy takim zestawieniu walka z sumem jest ciężka bo ciężka ale napewno do wygrania. Ciągnąłem na przy tym zestawie sporego (dla mnie spory to w granicach 10-20kg) suma, kij się spisywał świetnie. Pełne ugięcie aż czuć było że dolnik się wygina a kij dał radę, kołowrotek dał radę (więc i Catanka powinna dać radę). Jednak tu szale przeważyła moja oszczędność i złamał się hak w "renomowanych" główkach Kamikadze.

Więc jeżeli posiadasz ten kijek to zacznij go bardziej doceniać, naprawdę siła w nim drzemie i da radę wyciągnąć nim nie jeden okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chciałem się z wszystkimi przywitać. Witam

idąc dalej mam pytanie odnośnie modelu wędki do około 300-350zł i kołowrotka do 300zł szukałem trochę ale w propozycjach się pogubiłem. kołowrotek z wędką(2.7m) miałby służyć do połowu najczęściiej gumami rzadziej małe woblerki cw do 30-35 (najlepiej chyba jak największy zakres). Najczęściej z brzegów jezior i mniejszych rzek, polował bym na szczupaczki(w większości) i sandacze (okazyjnie) połowy na plecionce 0.17. rozglądając się wypatrzyłem takie typy kołowrotków:

- spro Blue Arc Tuff-Body 730

- spro NOVA 740 RED TUFF-BODY

- Okuma Epix pro FD 20

- CORMORAN CORCAST SUPER SPIN 8Pi

- RYOBI ZAUBER 3000

przeglądając starsze posty widziałem pochlebne opinie o red arc ale patrząc na ceny to chyba strasznie kołowrotki podrożały...przynajmniej na allegro...

jeśli polecacie coś innego proszę dopisać bądź wskazać faworyta.

a co do kija to tak naprawdę nic nie mogę znaleźć patrzyłem na :

SHAKESPEARE UGLY STIK CUSTOM GRAPHITE M -270cm /10-25 gram

CORMORAN BLACK STAR CM 270/10-35g

i nic nie moge wykombinować...prosił bym o wskazanie czegoś fajnego bądź ułożenie jakiegoś zestawu kołowrotek + kij do 600zł

(wcześniej założyłem taki temat ale fakt nie przeczytałem regulaminu i temat przepadł ale przeczytałem regulamin i mam nadzieję, że już będzie ok.)

Pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeniacki, wędki do 300 PLN na które zwróciłbym uwagę.

DAIWA POWERMESH 270/10-30g http://www.allegro.pl/item750022457_daiwa_powermesh_270_10_30g.html

Konger World ChampionTM Kobalt 2,70m http://www.allegro.pl/item750160708_konger_world_championtm_kobalt_2_70m_gratisy.html

KONGER WORLD CHAMPION IRI__275-30gr_ http://www.allegro.pl/item743946061_konger_world_champion_iri_275_30gr_skipper.html

Dragon Millenium Pike 2,7m 10-35g http://www.allegro.pl/item744187716_wedka_millenium_pike_2_7m_10_35g_23_33_270_b.html

Oczywiście nie są to wszystkie, które brałbym pod uwagę. To tak na szybko znalezione na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech a czy masz może jakieś modele z mniejszym cw? przyznam, że bede łowil gumami z glowkami max 15g a najwieksze co założe to slider 17g wiec może coś do 25 cw? chciałbym mieć coś czułego i odrzuciłem już cormorana myślę troche nad Był sobie link do aukcji Bardzo dziękuję za propozycję i napewno będę miał te modele na uwadze.

Ps. Prosił bym jeszcze o doradzenie długości kija. nie musi być koniecznie 2.7 byle nie dłuższy ale w doł do 2.4 chyba może być.

[ Komentarz dodany przez: artech: 23-09-09, 23:19 ]

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem. Jest tam o tym jak wstawiamy linki w postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie co sądzie o Mikado LEXUS SAPPHIRE SPIN 280 / 13?

Miałem go w ręku i leży ja ulał, będzie to mój 1 kij z myślą o spiningu i okoniach(ze spinem dopiero zaczynam, choć mam bogate doświadczenie w gruncie i spławiku).

Jak wam się sprawdzają kije o takim jak ten uchwycie kołowrotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz która nie daje mi spać po nocach przed kupnem tego kijka... Mianowicie do tej pory miałem styczność raczej z mocniejszymi kijami(nie licząc batów) najmniejsze cw jakie w tej chwili posiadam w arsenale to 10-40, zastanawiam się czy ten mikado da rade np takiemu wymiarowemu szczupaczkowi(oczywiście zakładam ze będzie on przyłowem), nie miałem jeszcze takowego na kiju ale jakoś cw do 13g i ponad 45 cm ryby jakoś nie nastawia mnie optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam 27 lat.

Spinningiem łowie już od ponad 12 lat i problem w tym ze od ponad 7 lat łowie tym samym kijem :) Nie jestem żadnym specjalista od wędkowania a zwykłym amatorem. Kiedy miałem więcej czasu na ryby jeździłem przez cale wakacje niemalże kilka razy w tygodniu. Teraz z braku czasu ograniczam się do kilku wypadów w miesiącu.

Szukam kija ale im więcej czytam czym mam większy mętlik w głowie. Ja Używam kija firmy Motoruch nawet nie chce wiedzieć jak starego.

Proszę o pomoc w kupnie nowego sprzętu bo nie orientuje się co mi będzie najlepiej pasowało.

Jak już pisałem łowie amatorsko ryby na blachy (obrotówki) rozmiar 1, 2 i bardzo rzadko 3. Baaaardzo sporadycznie na gumki.

Moje łowiska to głownie jeziora polski północnej i czasami rzeka wda. Jak do tej pory największy szczupak jaki mi się trafił to "bestia" 70 cm wiec nie nastawiam się na łowienie wielkiej ryby.

Chciałbym łowić coś w tych granicach, myślę ze szczupak do 2 kg, do tego okoń, może z czasem boleń . Lubie rzucać blisko ale precyzyjnie w zarosła i trudno dostępne zakamarki "bobrzych" zatoczek choć gdy to nie przynosi rezultatu rzucam na środek w poszukiwaniu ślepej kury :)

Nie mam pojęcia jaki sprzęt będzie dla mnie idealny. Te wszelkie parametry jak Długość, Ciężar rzutowy, Akcja niewiele mi mówią. Jedyne co wiem to żeby kij był w miarę mały do transportu.

Z racji braku wolnego czasu na łowienie wydatek ograniczam do 100-150 zł. Sprzet UŻYWANY WYCHODZI W GRĘ wiec jesli ktos ma jakas propozycje to prosze bardzo :)

Osobiście myślałem nad takimi propozycjami ale proszę o porady

Linki nie zgodnie wstawiane z regulaminem -Maniek

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten shimano alivio będzie dobrym kijem myślę że długość 2.70 i ciężar wyrzutu 5-25 lub coś pod to będzie w sam raz

ale popatrz sobie na ten kijek

Dragon Mystery XT

http://www.allegro.pl/item751088071_dragon_mystery_xt_impulse_spin_2_70_25.html

Konger Tiger

http://www.allegro.pl/item748831611_konger_tiger_crossmaxx_m_spin_2_7_30_od_ss.html

To co Ci pokazałem są to kije chwalone przez wędkarzy w postaci dobrych opini,można by było jeszcze coś szukać ale ja polecam coś z tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten mikado da rade np takiemu wymiarowemu szczupaczkowi(oczywiście zakładam ze będzie on przyłowem), nie miałem jeszcze takowego na kiju ale jakoś cw do 13g i ponad 45 cm ryby jakoś nie nastawia mnie optymistycznie.
przy takiej rybie nawet nie jęknie, 30+ okoń jest waleczniejszy od ledwo wymiarowego szczupaczka. łowiłem na wklejki 1-10, 3-12g i wytrzymały przyłów sandałka 64cm i spore ilości szczupaków 60+, na nibymocniejszej z opisu 3-18g miałem też sześćdziesiątke na Skawie. ba, dobre kilka sezonówtemu 3m wklejką 1-10g łowiłem cały sezon celowo i komfortowo karpiki do 3kg na spławik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafi ci się szczupaczyna taki z 60 cm i i będziesz miał problem na tym kiju :wink: Poza tym na sandacza i szczupaka czesto zakłada sie duze przynety i kijek sobie z nimi nie poradzi chodzi mi o prace kija bo na obrotówce nr 3 będzie ci się zginał przy dolniku :evil: Proponuje kijek do 25 gram wyrzutu ( ja wole do 40 ale to moje upodobanie )będzie ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, ten kij był już wiele razy wałkowany na forum, kilka dni temu nawet ktoś pytał, na mikroby nie widzę przeciwwskazań ale aglia nr2 już nie założysz. a niektórzy łapią klenie na dużo większe wobki to też będzie ponad siły, poszukaj sobie opinii o tym kiju jak i o wklejkach na rzekę i na klenie w szukajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.