Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam kolegów,

Na wstępie od razu przeproszę, że kopiuje poprzedników, lecz dość mam już czytania i porównywania we własnym zakresie.

Jako że chciałbym zakupić nowy kijek spinningowy wraz z kręciołem, prosiłbym o KONKRETNE propozycje co do sprawdzonych modeli.

Powiedzmy że górna granica całości oscyluje w kwocie około sześciu stówek.

Z góry dziękuje za jakikolwiek odzew i przepraszam za kłopot.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorcm - sprawdzone modele kija i kołowrotka do spinningu to team dragon (młynek) i daiwa powermesh (kij). W ofercie są różne wielkości kołowrotka i różne długości i moce kijka. Dlatego myślę, że wybierzesz coś dla siebie. A powinno starczyć Ci jeszcze kaski na plecionkę i żyłkę. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorcm - sprawdzone modele kija i kołowrotka do spinningu to team dragon (młynek) i daiwa powermesh (kij). W ofercie są różne wielkości kołowrotka i różne długości i moce kijka. Dlatego myślę, że wybierzesz coś dla siebie. A powinno starczyć Ci jeszcze kaski na plecionkę i żyłkę. :cool:
jeszcze są kije z serii team dragon, czy konger world champion, tańsza seria dragona millenium, a kołowrotki niemalże identyczne z wymienionym to ryobi zauber i spro red arc.

ale to tak na sucho pod kątem budżetu, bo tak naprawdę o zastosowaniu kija i twoich oczekiwaniach nie napisałeś nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zambo, dzięki wielkie za podpowiedź, w tym w tym kierunku zamierzałem uderzyć.

Damian - przynęty, głownie blachy i woblery. Także kij uniwersalny: szczupak, okoń może sandacz. Małe jeziora jak i spokojniejsze odcinki Wisły.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usupłałem trochę kasy (fart) akurat wtedy kiedy mi potrzebna jest ! :)

Mam 450zł, no max 500pln(na komplet wędka kołowrotek i póki co żyłka) ;P

Macałem już troszkę kijków, wklejke Nexave do 20 (wydaje sie być sztywna do tego mogę ją kupić za 220zł) ale nie wiem czy nie lepiej będzie zainwestować w komplecik Konger WC 5 - 20g + kołowrotek Shimano jeśli dobrze pamiętam to był to Seido (250 zł ) koleś mi powiedział 500zł z żyłeczką jakąś niezłą.

Sprzęt ma być głównie na zawody(okoń kleń jaź boleń szczupak, mam taktyke wiem jakimi przynętami łowic, maks 3jka mepps i woblerki do 7cm + gumki) i tylko i wyłącznie na Wisłe + jej starorzecza. Jest druga strona medalu jutro czy pojutrze będzie dostawa wędeczek DRAGONA no i jest kilka ciekawych w ich ofercie, ale w ogóle nie wiem jak to będzie się sprawdzało, niby każdy wychwala ale nie miałem jeszcze żadnej w ręce i nie wiem jak i co.

Ma ktoś jakieś opinie o NEXAVE i WC 5-20 oraz dragonach w granicach 20, maks 25 gram?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usupłałem trochę kasy (fart) akurat wtedy kiedy mi potrzebna jest ! :)

Mam 450zł, no max 500pln(na komplet wędka kołowrotek i póki co żyłka) ;P

no to po kolei. pomacaj nexave BX 5-20g (wklejkę sobię daruj - jest to typowy mocniejszy jig) http://www.allegro.pl/item714074816_shimano_nexave_bx_spinning_270_ml_5_20g.html powinna być nieco sztywniejsza od catany, jednym słowem w sam raz.

Konger World Champion Impulse 2,70 m 5-18 gr mocniejszy kleniojaź http://www.allegro.pl/item743823954_konger_world_champion_impulse_2_70_m.html .

Konger World Champion Dancer 2,70 m 3-14g http://www.allegro.pl/item743864963_konger_world_champion_dancer_2_70_m.html mój faworyt.

oczywiście daiwa powermesh 3-18 g .

a dragona poniżej serii TD raczej niema o odpowiednich parametrach, choć nie ukrywam na tak duże przynęty jakie zdarzało ci się wymieniać te ww. kije mogą być nieco za słabe. nad kołowrotkiem shimano też się dwa razy zastanów.

cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś byłem pomacałem ;)

TD to wogole bajka ale u mnie za 3-14 trzeba dać 450 o,O za dużo...

Koleś mi zaproponował Nexave 3-15 wydaje mi się, że zapas mocy to ma ten kijek i to spory.

Ale co do niego to zastanawiam się jak pracować będzie np. black fury 3, jak sądzicie? czy może faktycznie wziąć 5-20:>?

Dragon to jest jak dla mnie pała i nie chce go, każdy ma różne gusta ale mi nie pasuje totalnie. Konger, niby ok ale tak krótki dolnik to raczej nie dla mnie(gdyby cenę miał ten kijek mniejszą niż Nexave to wtedy bym go rozpatrywał).

Kołowrotek TD 920 albo 930 już sam nie wiem który mi dawał, ale w każdym razie co do kołowrotka to jestem przekonany, tylko teraz co z tym nexave 3-15 czy 5-20? Moje optimum to woblerki do 7cm np. shadrap albo taildancer, głównie hornety i inne około 3-5cm wobki + obrotówki do maks 3 głównie 2 i 1 oraz jakieś tam kopytka do 7 cm, ja bym był chyba za tą 3-15 ale do końca przekonany nie jestem, poradźcie ;) > :idea::oops:

za nexave 3-15 2,7 + TD 920/930 wyszło 47x zł więc się mieszczę w moim zakresie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś xD, czyli porównanie ze swoją cataną masz jakotakie? nie jest za miękki ?. nexave jest o klasę wyżej więc jest niby trochę sztywniejszy. kleń/jaź okoń to głównie obrotówki 00,0, 1, 2 to już taki max gumki pociągnie dosłownie każde o ile nie dołożysz zbyt dużej główki. z woblerkami jest tak ż ete 3-5 będą fajnie pracowały. ale 7cm to już bym raczej nie rekomendował jak i tej aglii 3, na większe przynęty to sobie zostaw ten stary kij, choć próbować możesz - subiektywna sprawa, jednak rzeka ciągnie a blachy/woblery stawiają największy opór.

co do dolnika, w lżejszych spinach jest to ogromna zaleta ale to też kwestja gustu, 5cm dolnika mniej = 5cm dłuższy kij z przodu = dalsze rzuty.

masz tu dla przykładu porównanie TD 275 cm /7-21 gram

To ekstremalnie szybki spinning szczupakowy, do połowu z brzegu w rzekach czy jeziorach, optymalnie pracuje z główkami 5-15 g czy obrotówkami nr 2 i 3.
tylko że to są sztywne pałki raczej niedoszacowane jak na polskie realia, kije shimano są przeważnie zaś przeszacowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... :) Wreszcie się ocknąłem :P

Lepiej mieć jedną wędeczke pod konkretną rybkę niż jakąś uniwersalną którą ani na to ani na to się komfortowo nie łapie :)

Więc śmigam za niedługo do sklepa po Nexave 3-15;) Może z 8% rabatu wynegocjuje 10% :)

Dzięki za pomoc pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym wybrać któraś z tych 3 wędek, ale sam jakoś nie mogę dać sobie rady z podjęciem decyzji, zaznaczam, że to mój pierwszy spining w życiu będzie

Catana Spinning BX 270 M

Długość wędki: 2,70m ; Dł. transportowa: 140cm ; Ciężar wyrzutowy: 10-30g ; Waga: 191g ; Ilość elementów: 2

Mystery Turbo Spin 2,7m 10-35g

Długość: 2,7m ; Ciężar wyrzutu: 10-35g ; Długość transportowa: 1,39m ;Waga: 226g ; Ilość elementów: 2

Mystery Camou Spinn 2.70m 10-35g

Długość: 2,70m ; Ciężar wyrzutu: 10-35g ; Akcja: Fast ; Dł. transportowa: 141cm ; Liczba elementów: 2 ; Waga: 252g ; Dolnik: 30,5cm

jeśli ktoś ma ochotę to niech pomoże

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki tu nie odkryję haron1101 :mrgreen: -udaj się do jakiegoś "dobrego sklepu wędkarskiego" i postaraj się, te kijki "pomacać ".Każdy z nas jest inny ,ma swoje własne upodobania ,doświadczenia.Catana ma zupełnie inną akcję blanku niż Dragony (było o tym na forum) ,w stosunku do Dragonów jest to bardziej parabola.Dodatkowo Catana ma zdecydowanie dłuższy dolnik (dla niektórych jest to dość istotny element).Subiektywnie oceniając ciężar wyrzutowy,choć producenci podają podobny w rzeczywistości jet różny(o ile Dragony radzą sobie równie dobrze z dolnym i górnym cw. to Catana z górnym już trochę gorzej :sad: ).Musisz dokładnie określić do czego zamierzasz wykorzystywać ten kij:gatunek ryb jakie chcesz głównie łapać ,jakiej używasz linki (plecionka ,żyłka).Do typowego szczupakowego wędkowania jeżeli używasz plecionki ,osobiście wybrał bym Catanę (bardziej paraboliczna akcja - kij będzie gubił mniej ryb) ,jeżeli bardziej nastawiasz się na sandacza to zdecydowanie Dragony (szybsza akcja - lepsze czucie brania ryby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie właśnie się przymierzam do kupna kolejnego spiningu typowo okoniowego długość wędki jaka by mi odpowiadała to przedział 2,4 - 2,7m chociaz ogolnie najlepeij leżą mi kije 2,40 łowić będe głównie z brzegu na wodzie stojącej i rzekach o wolnym uciągu typu Czarna Nida, Warkocz. Będe używał w większości paprochów 1,5-3g ewentualnie mikro woblerków nie zabardzo jestem zwolennikiem wklejanek ale rozważe każdą propozycje cena tak ok.300zł z możliwością dopłaty za coś lepszego.

Czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja posiadam Nexave. 3-15

Jutro śmigam nad rzekę, to Ci odpisze jakie przynęty można komfortowo prowadzić.

0 i 1 to cud miód i orzeszki, z 2jką to nie pamiętam. (black fury, innych nie używam)

Wędka jest kleniowo/jaziowa taką jakiej szukałem, narazie 2 rybki mi z niej zeszły i to raczej z mojego braku doświadczenia, aczkolwiek nie był to napewno ani jaź ani kleń.

Czucie przynęty jest o niebo lepsze niż w mojej poprzedniej wędce catana 10-30

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, czekam na relacje:) 2 raczej używać nie będę, wiec spoko loko. A jak z wyrzutem? Daleko lata przynęta na 2g główce? Albo chociażby Mepps Black Fury "0"? I jeszcze jedno - na dużym uciągu rzeki daje rade?

ps. masz zwykłą wersje czy sensi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.