Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wedkuje od 2 lat.

Przyszła pora, aby zmienić sprzęt.

Zastanawiam się na zakupem nowego kijka spiningowego ( w końcu zbliża sie gwiazdka).

Wedkuje na jeziorkach mazurskich.

Zastanawiam się nad takimi kijkami (jednym z dwóch)

1. Fujitsu shogun SH 2,45 4-21g made in japan

2. Shimano speedmaster ax 240ML 7-21g

Ewentualnie może macie jakieś inne propozycje w podobnym przedziale cenowym, oraz o podobnych parametrach.

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

n0mad, to w sumie będzie taki średni lajcik, zastanawiał się kolega nad kijem z pracowni ? bo już się cena(524zł) nieco o to ociera. podobnie wykonany jest np. team dragon, pomacaj - możesz być mile zaskoczony i troszkę zaoszczędzić. pomacaj też daiwe infinity.

a można wiedzieć czym kolega do tego kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wedka z pracowni sie nie zastanawiałem. Wydawało mi się, ze kosztuje to więcej pieniążków. Ale być może skieruje swoje myśli w tym kierunku? jaką pracownie warto polecić?

a co do kręciołka, to mam shimano twin power 2500 z przednim hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to już było wałkowanie nie jeden raz, ale ...

jaki spinning polecacie dla początkującego?

łowił będę na Odrze we Wrocławiu, głównie na odcinkach za Zoo aż do tamy i od mostu Zwirzynieckiego do mostu Szczytnickeigo, wiec głównie rzeka :)

jeśli chodzi o przynęty to myślę że przede wszystkim gumy i mniejsze obrotówki, ale raczej bym zaczynał od 0 a nie 00, może wahadłówki ale jakoś nie ma do nich przekonanie na razie, może si e to zmieni jak nabiorę jakiejś wprawy w sinningowaniu

co do ryb jakie chciał bym łowić to raczej oczywiste, że co się trafi :D ale najbardziej bym się chyba nastawiał na szczupaka i na okonia, chociaż co do okonia to raczej będzie ciężej na rzece i d tego mógł bym przywieźć z domu wklejankę jaxona 5-15g

więc myślałem o czyś w granicach 25 do max 35 gramów, ale nie wiem jaki kij będzie lepsze na rzekę

co do firm to po lekturze forum bym się skłaniał w stronę Dragona lub Robinsona ewentualnie Daiwy

jeśli byście podwali jakieś propozycje z tej samej firmy to bym prosił o podanie różnic między poszczególnymi modelami, bo sami się w tym za bardzo nie łapie :/ (np. czym się rożni dragon camou od team dragona silver edition, poza osprzętem w stylu przelotek i materiału użytego do blanku)

z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiał się kolega nad kijem z pracowni ? bo już się cena(524zł) nieco o to ociera.
No i to bardzo "nieco" :roll: Ostatnimi czasy (kryzys) przez kurs Dolara ceny poszybowały w górę. Dolar spadł a ceny niestety już nie, jak to w Polsce. Na kija z pracowni, do tych 550 PLN to trzeba minimum 3 stówki dołożyć.

Cena kija z pracowni na Alconite, to teraz w przybliżeniu cena blanku + 550 PLN :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów wędkarzy:) Jestem zapalonym wędkarzem od młodzieńczych lat,łowie głównie metodą gruntową i na spławik .Latem tego roku postanowiłem spróbować swoich sił w metodzie spinningowej i bardzo mi się to spodobało ponieważ złapałem kilka szczupaków i pstrągów.Posiadam zwykłą teleskopową wędkę Robinsona o c.w 25-50 i z tą oto wędką zapoczątkowała się maja przygoda ze spinningiem:) Chce sobie kupić jakiś dobry spinning na pstrąga i szczupaczka myślę ze o c.w 10-30 i tu moja prośba o pomoc .Poradźcie coś koledzy,najlepiej poradźcie kijek i kołowrotek.Dodam jeszcze że ten kijek ma być na rzekę o dość szybkim nurcie i nie dużej głębokości.Przyznam szczerze że myślę o SHIMANO ALIVIO lub CATANA .Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czermin

Alivio odpada jak dla mnie. Cena jak za kijek tej jakości do niskich nie należy. Wolałbym Catane, zdecydowanie!

Aczkolwiek sam łowie głównie na kije firmy konger. Moim najnowszym jest konger black tiger, i bardzo mi się podoba. Polecałbym się przyjrzeć. Do tego kija mam jeszcze kołowrotek shimano catane 2500 fa no i elegancko pasuje do tego kija. Z tym że mój konger to 270/18 g, a do szczupaków lepszym wyborem byłoby 28 g, bo taki kij też jest w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlo, gdybym szukał wędki dla siebie na takie łowienie moimi faworytami byłyby:

- TEAM DRAGON 2,70m 10-25g http://www.allegro.pl/item830138332_team_dragon_2_70m_10_25g_gwarancja_wer_2009r_w_wa.html

- Dragon Millenium HD Trout Spin 2,55 m / 5-25 gr http://www.allegro.pl/item825844438_dragon_millenium_hd_trout_spin_2_55_m_5_25_gr.html

- Dragon Millenium HD Super Fast 2,70m / 5-25 gr http://www.allegro.pl/item825842714_dragon_millenium_hd_super_fast_2_70m_5_25_gr.html

- KONGER MAXIM FLANKER 275 http://www.allegro.pl/item839887722_okazja_konger_maxim_flanker_275_nowy_gwarancja.html

Kolejność nieprzypadkowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlo, jeżeli na wędkę i kołowrotek chcesz przeznaczyć 200 PLN, to niestety Tobie nie pomogę. Nie chcę potem przeczytać że artech Ci polecił a to się rozpadło po pół sezonu.

Samego kija za dwie stówki już fajnego możesz kupić do tego ze dwie, trzy stówki na kołowrotek i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge przyjąć na siebie tą odpowiedzialność i polecić taki zestaw:

* Konger Arcus Spin

* Dragon Viper

Jest to około 210zł.

Mój kuzyn ma od kilku miesięcy Kongera Team CarboMaxx Spin, ale się korek sypie. Kolega kupił w tym samym okresie Arcusa i jest lepszy.

Viper też jeszcze służy, ale masz 5 letnią gwarancję więc nie ma co się obawiać.

Co do Catany, ja chińskim Shimano mówie nie, moja Catana 2500FA przy pickerze nie dotarła do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przeznaczyć 2 stówki na kija i 2 na kołowrotek :mrgreen: myślę że co już da się za to kupić

Okuma Epix Pro EPF 20 http://www.allegro.pl/item851309849_okuma_epix_pro_epf_20.html

KONGER MAXIM FLANKER 275 http://www.allegro.pl/item839887722_okazja_konger_maxim_flanker_275_nowy_gwarancja.html

Lub coś z drugiej ręki Dragon MILLENIUM Heavy Duty Super Fast 2,70 5-25g http://www.allegro.pl/item843927221_dragon_millenium_heavy_duty_super_fast_2_70_5_25g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam szanownych kolegów.Chciałbym się poradzić co do zakupu kija otóż znalazłem 2 kijki które trzymałem w ręku i bardzo mi się spodobały.Dodam że kij ten ma być na średnie i małe przynęty(gumki,blaszki wobki) którymi będę łowił jazie,klenie pstrągi i szczupaki.Pierwszy to DRAGON MYSTERY CAMOU SPINN 25 2.70m 5-25g a drugi to wklejanka DRAGON MYSTERY CAMOU JIG 25 2.70m 5-25g.Proszę o radę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na opisy tych kijków to one są prawie identyczne: taka sama akcja długość i cw. Różnią się tylko długością dolnika i wagą...Bierz tę, która lepiej ci leży w ręce, przy czym ja zwróciłbym uwagę na akcję (wolę szybkie wędki). Jeżeli pod ty względem będą identyczne to ja bym wziął tą w jednym kawałki (nie wklejke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie wyboru wędki dla początkującego spinningisty.

Co sądzicie o wędkach dragon destiny czy nada się dla początkującego, czy nie będzie za sztywna?

Jaki ciężar wyrzutu 3-18 czy 5-25?

Która grupa wędzisk z tej serii była by lepsza: Fast traper, czy Slim design?

I jeszcze jedno pytanie, czy kołowrotek Okuma Epix Pro 20FD będzie dobrze pasował do zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :) zawęziłeś mój wybór do dwóch modeli:

SPINN SLIM DESIGN

indeks

dł. [m]

c.w. [g]

akcja

transp. [m]

cz.

waga [g]

dolnik [cm]

pX

pS [mm]

pT [mm]

26-35-240

2,40

5-25

Fast

1,27

2

161

31,0

9

30

6

SPINN FAST TRAPER

indeks

dł. [m]

c.w. [g]

akcja

transp. [m]

cz.

waga [g]

dolnik [cm]

pX

pS [mm]

pT [mm]

26-35-245

2,45

5-25

X-Fast

1,28

2

129

37,5

9

30

6

w zasadzie te modele nie różnią się od siebie za bardzo ale nie wiem jaka jest różnica w praktyce między modelami Slim Design a modelami Fast traper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.