Skocz do zawartości
tokarex pontony

Podbierak


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dość mały budżet - powiedzmy tak z 50 zł. Chcem sobie kupić w miare solidny podbierak, który będzie mi służył do lądowania wszelkiego białorybu, mniejszych karpi i szczupaków. Koniecznie musi mieć składaną obręcz - względy transportowe. Może Jaxon wyprodukował jakiś dobry podbierak? Może podbierak Pamo? Prosze o wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pama jest chyba lepszym wyborem niż jakson. Pamę mam od trzech lat a Jaksona miałem przez miesiąc, a byłem z nim dwa razy na rybach połamał się na półkilowym leszczu :evil: Pama ma jeszcze tą przewagę że ma zsówaną siatkę co pozwala na wyciąganie sporych ryb bez obawy o uszkodzenie podbieraka

Posiadam ten podbierak i szczerze go polecam: http://fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=2&assortment=48&producer=146&kind=742

a jeżeli interesuje Cię spiniingowy to też są: http://fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=2&assortment=48&producer=146&kind=744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Właśnie nad tym modelem się zastanawiałem, tylko troszke przyduży jest - wiesz mniejsze rybki będe łowił - karasie, liny, leszcze czasem zdarzy się karp i szczupak, duży ale uniwersalny. Masz sztyce 245 czy 175 cm? Czy to wystarczająca długość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości nie jestem pewien ale jest teleskopowy więc chyba ten dłuższy. A tak poza tym to wcale nie jest za duży, do leszczy wsam raz a na karpie (spore) to jest za mały. Rewelacyjny jest ten system składania ramion które zciągają siatkę i pozwalają dużą rybę wyjąć bez obawy o złamanie ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

ja miałem black panter i po 2 sezonach siatka sie porwała teraz szukam długiego i dużego Artech te ze ściągana siadka oco hula. to raz. widziałem podbierak z 5 m zasięgu 3 cześciowu ze stała obręcza na siadke[ nieskładana] średnica z 80cm. to ramie nie okrągłe tylko szesciokątne moim zdaniem bardziej wytrzymałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech te ze ściągana siadka oco hula.

Bogdan, wciskasz jeden cyngwajs i składasz ramiona pdbieraka, ale w ten sposób, że wsuwają się one równolegle do rękojeści a siatkę zsuwają jakby zaciągnąć ją sznurkiem od góry i w ten sposób masz rybkę jakby w worku na kiju, ramiona nie są przez to narażone na uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Cześć usuń dwa pozostałe posty na ten sam temat :wink:

Ja jestem zwolennikiem podbieraka na sztywnej (nie składanej) obręczy. Podbieranie takim sprzętem jest najpewniejsze.

Jeżeli zdecydujesz się na składany, warto żeby elementy które odpowiadają za złożenie podbieraka "do pozycji bojowej" były wykonane z aluminium (lub ogólnie z metalu)- plastik lubi się dość szybko wyrobić.

Ważna sprawa- siatka tzw szybkoschnąca, z tworzywa. Bawełniana chłonie śluz (śmierdzi :mrgreen: ) i zdecydowanie dłużej schnie.

Tyle mi się nasunęło póki co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dzięki za szybką odpowiedź. Twoje rady są bardzo cenne. Nie wiem czy taki podbierak ma być duży, czy mały, rączka długa czy krótka?

Może jeszcze jakaś podpowiedź.

Czy polecasz jakąś markę, czy to nie ma znaczenia?

Dolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę coś nieprofesjonalnie dorzucić, to: podbierak raczej duży bo małym np. sporego szczupłego ciężko wyjąć, a co do rączki to ja uzywam akurat teleskopowej, gdzie mogę sobie dostosować jej długość do warunków łowiska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taki podbierak ma być duży, czy mały, rączka długa czy krótka?

To zależy czy wędkarz jeździ autem czy np. na rowerze :mrgreen: "sztyl" według mnie powinien mieć min 1,5 metra.

Czy polecasz jakąś markę, czy to nie ma znaczenia?
Sprawa drugorzędna. Wieczorem może podrzucę jakiś konkretny model :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "podbierak do spinningu" jak pisze Dolo, rozumiem w taki sposób że podbierak ten powinien być przedewszystkim poręczny, lekki i dawać się łatwo przenosić (jakieś uchwyty, przypinki) - bo poruszający się spiningista będzie go niósł ze sobą. Dlatego wydaje mi się że "podbierak spinningowy" powinien się różnić od zwykłego teleskopowego podbieraka używanego np. do feedera, który większość czasu leży sobie i nie ma problemu że wędkarz musi go ze sobą taszczyć. Chyba coś jak podbieraki muchowe?

Moim zdaniem marka nigdy nie jest sprawą drugorzędną. Ja zawsze staram się kierować przede wszystkim renomą producenta - jak do tej pory wychodzi mi to na dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jak podbieraki muchowe?
Spróbuj podebrać do niego szczupaka nie mówiąc o sumie :wink:

Raz w życiu nie chciało mi się nosić porządnego podbieraka- zabrałem "lekki i poręczny" i tym sposobem starciłem rybę życia. Byłem sam nad wodą a do podbieraka który miałem zmieściłby się tylko łeb tego suma którego miałem przy brzegu. :evil: Tym bardziej byłem zły na siebie, że ten duży był 100 metrów dalej w bagażniku.

Także wybór to kwestia priorytetów. Ja wolę się trochę pomęczyć (chociaż podbierak z aluminiową stałą obręczą i aluminiowym sztylem 2 metrowym wcale dużo nie waży) a mieć pewność, że podbiorę tą jedną rybę na którą czeka się lata.

Moim zdaniem marka nigdy nie jest sprawą drugorzędną.

Jeżeli są spełnione warunki o których pisałem wyżej to nie ma wielkiego znaczenia jakie logo jest na podbieraku.

No nie wiem ,wszystko zależy do jakiej kwoty ten prezent.

No i tu marka ma znaczenie :wink:

Zaraz rozglądam się po necie za przykładami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki

img0070pu4.jpg

zdjęcie już było na forum ale tu wyraźnie widać obręcz podbieraka, dla wyczucia skali sandacz miał 60 cm.

Takie wyszukałem

Składane z metalowym łącznikiem

http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=katalogview&katid=131

http://www.goldfish.sote.pl/go/_info/?id=1142

Tu przykład podbieraka ze stałą obręczą.

http://www.york.info.pl/kat_16.php?wyb=16 (Na dole)

To tylko przykłady mam nadzieję, że przekazałem ideę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki
Chwalipięta :mrgreen:

A poważnie ... to bardzo dobre podbieraki, szczególnie poręczne w "akcji" sa te, z podgiętą w dół poprzeczką czołową, dzięki czemu rybol jakoś łatwiej się do siaty wślizguje.

Mają też wadę ... wymiary transpotrowe, ale co tam, ważne, że ryby zasysają :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jak Ci już pisali, podbieraj zależy w duzej mierze od tego, czym wędkarz bęzie się poruszał. Oczywiście lepszy jest podbieraj sztywny, co się nie składa. Jeżeli zdecydujesz się na podbierak składany, to musisz zwrócic uwagę na wykonanie ( najpewniejszy jest aluminium). Pamietaj też, abyś zwrócił uwagę na siatkę, koniecznie ona musiu być drobna, gdyż taka z dużymi oczkami kaleczy rybę, i jest ponoć zakazana. I jeszce coś, jakie zamierza wędkarz łowic ryby ;-) Przecież nie weźmiesz podbieraka o średnicy 70 cm, na klenie 25 cm :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.