Skocz do zawartości
tokarex pontony

Początki karpiarstwa


Pietrek10

Rekomendowane odpowiedzi

Tam kilkanaście dobrych metrów od brzegu

Jeżeli chcesz łowić duże ryby a nie tylko nęcić dziadkom- stałym bywalcom, to rozważaj łowienie w zakresie 70 metrów od brzegu i więcej. To daje Ci jako taką nadzieję, że owoców Twojej pracy nie zbiorą inni.

Na spokojnie przesonduj łowisko i daj znać co Ci wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kładż przynęty tam ,gdzie karp daje o sobie znać.

Fajne miejsce to nie wszystko.

Kilka lat temu,łowiłem na gliniance,ok 10 ha.Karpie są tam duże.

Wybrałem płyciznę na środku wody.Nęciłem najpierw kukurydzą a potem tylko kulkami.

Mimo że miejsce było fajne,płycizna na środku wody,karpi nie było nigdy widać,

nie spławiały się.Postanowiłem że będę tam stał do skutku.Wyobraż sobie,

jeżdziłem tam popołudniami do ciemna.Tak od 13-ej ,a odjeżdzałem jak było ciemno.

Po dwóch tygodniach,wieczorem złowiłem karpia 11kg.Przez następne dwa tygodnie nic

nie złowiłem.Mimo że miejsce było fajne przestałem tam jeżdzić.

Teraz najpierw obserwuję wodę ,gdzie karp daje o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem,niewiele jeszcze kolego widziałeś ...

A na pewno solidnego karpia na kiju :)

Choc mam kij Jaxona - moja pierwsza karpiowka i łowie na nią do dziś i nie narzekam :) Nic się z nia nie dzieje a przeżyła nie jedno :)

Także z Jaxonem zależy jak się uda. Uważam że kije jeszcze jeszcze ale kręcioła z Jaxona bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem,niewiele jeszcze kolego widziałeś ...

Ostatnio miałem okazję sporo czasu spędzać z ludźmi, których sprzęt wzbudziłby rechot karpiarzy :roll: Tyle, że gdyby się zaczęła rozmowa o wynikach to karpiarzom ze sprzętem za tysiące pozostałoby tylko wstydliwe milczenie...

Dobre kije są przyjemne, ale nie niezbędne.

Uważam że kije jeszcze jeszcze ale kręcioła z Jaxona bym nie kupił.

A ja bym kupił jeszcze raz Marlony. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem,niewiele jeszcze kolego widziałeś ...

A na pewno solidnego karpia na kiju :)

Choc mam kij Jaxona - moja pierwsza karpiowka i łowie na nią do dziś i nie narzekam :) Nic się z nia nie dzieje a przeżyła nie jedno :)

Także z Jaxonem zależy jak się uda. Uważam że kije jeszcze jeszcze ale kręcioła z Jaxona bym nie kupił.

U Jaxona tak jak u każdego producenta zdażają się perełki wśród produktów.

Kumpel który posiada naprawdę dobry sprzęt do dziś używa kija Jaxona jako spoda i świetnie mu się sprawuje.Generalnie każdy łowi na taki sprzęt jaki posiada i ma takie efekty na jakie go stać.Po prostu ubawiło mnie stwierdzenie na temat jakości nie odbiegającej od liderów rynku.Dobre kije są jednak niezbędne kiedy np łowisz na łowisku gdzie trzeba rzucać ciężarkami 170 gram powyżej 120 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupił jeszcze raz Marlony. :wink:

"Bo to dobre kołowrotki są"-jakby powiedział p.Bogusław Linda :mrgreen: ,u mnie również sprawuje się wzorowo i ma przynajmniej solidny wygląd,w przeciwieństwie do "plastików"chwalonych ze względu na "nazwę" :razz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kije są jednak niezbędne kiedy np łowisz na łowisku gdzie trzeba rzucać ciężarkami 170 gram powyżej 120 metrów.
Właśnie na zlocie dol. karpiarzy przerabialiśmy rzuty na odległość i wiele na ten temat teori :wink:ErJot, kiedyś sprawdź ile faktycznie jesteś rzucić pełnym zestawem . :wink: Nie zrzucam ci "lania wody" tylko faktycznie można sie nieraz zdziwić co do oceny swojej odległości .Chłopaki wiedzą o co chodzi . :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie o czym mówisz Maniek,odległości na wodzie wydają się o wiele większe niż w rzeczywistości.Co do rzutów to testowałem na trawie gdzie dało się odległości zmierzyć.Po prostu chciałem zobaczyć jakie będą różnice,no i były bardzo znaczne.

Moimi starymi DAM'ami 3lbs byłem w stanie rzucić najwyżej 80,nowymi Sonikami SK4 3.25lbs powyżej 120 m z młynków XTEA10000,ze starych Baitrunnerów 4500B o wiele bliżej,nie ten nawój żyłki.W ubiegły weekend Św Wawrzyńcu wędkowałem z kumplem który ma zdecydowanie lepszą technikę rzutu (stary surfcastingowy wyjadacz) i pomimo tego nie był w stanie osiągać podobnych odległości swoimi Foxami Warrior Elite.

Pozdrawiam i gratuluję udanego zlotu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzutów zestawami na odległość ,na pewno będzie przerabiany ,poproszę kolegę Wojtka o pomoc w pokazach na pełnowymiarowym boisku piłkarskim ,jeśli sie zgodzi to zrobimy artykuł .

Najlepszy sposób na rzeczywiste sprawdzenie zalet konkretnego sprzętu.

Ja już widziałem angoli rzucających 150 metrów spodem i to raz za razem dokładnie w to samo miejsce.Ale są ludzie rzucający karpiówką nawet 250 metrów...

Porady dotyczące rzucania na odległość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dalekie rzuty to się liczy też technika. Właśnie taki karpiarz z okolicy jest u nas znany z dalekich rzutów jakie wykonuje. Wręcz z lekkiego rozbiegu.

http://www.mainline-baits.com/articles/longdistcast.php

tu można popatrzeć na obrazki sobie.

Co do kiji, to co miałeś Maniek przed Balzerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na innym forum tez toczyliśmy dyskusje na ten temat. jeden mówił ze rzuca 180 m Alivio :/

No i się zdziwiwił jak wygoniliśmy go na boisko piłkarskie.

Ale rzutu w okolicy 120m są możliwe.

Wojtek ciskał Selectem z TB 3,5 lbs ciezarek 135 g , ale 12ft i wojtek jest niski.

Myślę że jakby to były 13ft to by były zestawy w lesie a nie w trzcinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 m Alivio to chyba rzuca z dachu wieżowca .

To było dobre :mrgreen: ale zarazem bardzo trafne, Alivio to kijek bynajmniej nie skonstruowany do bicia rekordów w odległości rzutu - zarówno użyte materiały (włókno węglowe XT30 - słabe tłumienie drgań wywołanych rzutem) jak i sposób rozmieszczenia przelotek oraz ich ilość i wielkość wykluczają osiąganie takich odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

może was rozśmieszę , ale co tam moje ulubione zestawy to:kijek kongera air cobra 3,90 , 3lbs + młynek kongera team carp sv 560 i mitchel premium 2 carp 3,90 3lbs z betoniarką mikado raptor xa 10000 a na prosiaki poniżej 10 kg fedder browning ambition 3,60 cw 120 gr +daiwa cros fire 3550 ico może być?/ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy mam jezioro gdzie są karpie do 10kg więc nie warto wydawać pieniędzy na extra karpiówkę za to 30km mam drugie jezioro gdzie są karpie do 10 czasem 15 i w tym roku jedna 20 się trafiła, to by mogło motywować do kupna karpiówki ale ja przecież tego nie złowię, nie mam jak tam stale nęcić.

Więc moje pytanie - czy na tych łowiskach zda egzamin feeder o CW 120G?

+ Okuma Travertine 55 z WB i 0,35mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje pytanie - czy na tych łowiskach zda egzamin feeder o CW 120G?

+ Okuma Travertine 55 z WB i 0,35mm?

Taki zestaw zda egzamin. Tylko zastosował bym cieńszą żyłkę.

warszawa_24, zacznij od łowienia mniejszych karpi (5kg-10kg). Ciężko z łowienia leszczy i krąpi przesiąść się na łowienie karpi 15kg, czy 20kg. Oczywiście jest szansa złowić takiego karpia na pierwszych zasiadkach na tą rybę z marszu, ale to będzie przypadek. Trzeba też poznać karpie i nabyć doświadczenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.