Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Początki karpiarstwa


Pietrek10

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam zdanie kol.dud'iego no kuku konserwowaną trudno o prawdziwy okaz

natomiast na kuku gotowaną na włosie można złowić okaz powyżej 10kg,

Ja najchętniej używam kuku preparowanej z trapera zakładam 3-4 kuku na włosa ,czasami 2-3 kuku plus orzech tygrysi.

Kiedyś ( 3 lata temu ) właśnie na taką preparowaną kuku z trapera + tygrys złowiłem swoją życiówkę około 15 kilo .

Wybij sobie z głowy takie karpie na feedera,taki karp to istny "parowóz" tamtego karpia miałem na karpiówce 2,75 lbs i wygięła sie do granic możliwości a żyłki wcale nie miałem strasznie grubej bo 0,28 sufixa (około 6 kg wytrzymałości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jest to regułą.Wielokrotnie łowiłem duże karpie (10-14 kg) na kukurydzę w miejscu gdzie wszyscy nęcili kulkami,mało tego ,na kulki nie było wcale brań,tylko na kuku.

Ale pewnie kuku- gotowane na włosie ?

Przynajmniej u mnie są zbiorniki gdzie łowi się te duże okazy na 2-3 ziarenka na włosie.

Bo konserwowa na haczyku = maluszki.

Tak,gotowana i z atraktorem na włosie,najczęściej kilka ziaren.

Ananas i tutti były najbardziej skutecznymi smakami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie chce schodzić z tematu w temacie o łódkach do wywozu zanęt, więc chciałbym zapytać tutaj Wojtka, który pisał, że nie używa dużo zanęty.

Jak wygląda w takim razie Twoje nęcenie? W jakiej ilości i kiedy?

Czy to się sprawdza na każdej miejscówce, czy tylko tam, gdzie karpie bywają regularnie i są w jakimś okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_barti_, nie szukaj odpowiedzi na wszystko wzorując się na opiniach innych.

Oczywiście każda rada jest pomocna, ale zależy gdzie łowisz ? Jaka jest populacja dużych ryb innych gatunków.

Ale tak jak odpisał gdzieś Maniek - Wojtek dużo nie sypie - On używa łódki do precyzyjnego umieszczenia zestawu i do nęcenia punktowego.

Jak necisz co kilka dni musisz sypnąć więcej - jak nęcisz codziennie mniej. A ile ? to zależy od tego co wymieniłem wcześniej.

KIedy ? Wojtek nęci jak siedzi na rybach i wywozi zestaw :) Bo to nęcenie punktowe jak juz wspomnialem.

Najważniejsze jest miejsce gdzie nęcisz ! Rzeka ma swoje dobre miejsca, a woda stojąca swoje - można by sie troche na ten temat rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest miejsce gdzie nęcisz !
Tu jest cały "klucz" ,zastanawiające jest że Wojtek siadając w innych miejscach nie miał wyników ,ba powiem więcej ,mimo że MY siedzimy blisko Wojtka z kolegą też nie mamy zadowalających wyników ,"coś" tam sie łowi ale nie regularnie .Wniosek nasuwa sie sam ,miejsce musi posiadać to "coś" aby ryby odwiedzały go regularnie i nie chodzi tu o zanętę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek a nie zauważyłeś że ja siedzę tam gdzie jest spokój.Uciekam z miejsc hałaśliwych.Wystarczy że na przelewie lub obok siądzie federowiec i po zawodach.Oni są nerwowi i lubią bombardowania.Owszem wchodzą amury ale duże karpie to wtedy rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w bezpiecznym zesatwie TB gdy się da koralik lub stoper za krętlikiem przed tym plastikiem ten zestaw można zaadoptować jako przelotowy a ryba może wysuwać linkę bez oporu?

Sam bym to sprawdził ale nie mam żadnej żyłki.

Wystarczy dać odpowiednio mały krętlik po prostu taki, który się wysuwa bez oporu z klipsa. Ale tak po założeniu odpowiednio dużego koralika zestaw będzie przelotowy.

Ps. żyłka to ważna rzecz przy połowie ryb. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy najlepiej kupować w necie żyłki?

Wtedy kiedy potrzebujesz :mrgreen: ,ale ważne jest aby kupować od uczciwego sprzedawcy,który nie wciśnie Ci jakiejś zleżałej,z poprzedniego sezonu.Ja nie spotkałem się w małych sklepach wędkarsko-zoologicznych z przecenioną żyłką,więc możesz trafić nawet "archiwalną",natomiast będąc wiosną w Jeżozwierzu widziałem wiele żyłek przecenionych,a więc jak napisałem wyżej trzeba trafić na uczciwego sprzedawcę tak w necie jak i wszędzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.

Nastawiam się na kulki 16mm (mam już kobrę 14-16, roller niedługo) i mam pytanie do wielkości haków.

Interesują mnie TB. Oni mają trochę inną numerację niż inni producenci a u mnie nie ma tych haków jak zwykle, więc muszę brać z internetu, tylko jaki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, Uwierz, że jeśli ładnie poprosisz ( i będziesz w miare regularnie zamawiał ), to sprzedawca sprowadzi wybrany towar taniej niż na allegro, sam na tym jeszcze zarabiając przyzwoicie :mrgreen:

Wbrew pozorą, ceny jakie są w sieci i tak są cholernie wysokie w stosunku do faktycznej ceny produktu ( za darmo nie ma nic ), więc warto mieć zaprzyjażnionych sprzedawców.

Kulasy anacondy np w sezonie mam po < 70 zł za 5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już większość potrzebnych rzeczy, nie wiem tylko jakie haki.

Kulki sam będe kulał.

Jeśli chodzi o haczyki,to poczytaj na portalach karpiowych, opinie oraz jakich producentów preferują "zawodowcy".Ostatnio też rozglądałem się za dobrymi haczykami i powiem Ci,że TB nie wszyscy chwalą,natomiast nie widziałem złej opinii o Foxach,Kordach czy Carprusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem i to nie jedną. Zobacz sobie to:

Tam nie ma opinii,tylko pokazane haki po holach potężnych amurów.Co do opinii użytkowników Foxa, to nie miałem okazji czytać negatywnych(może się nie natknąłem na nie),a o TB nowych i tępych po kilka w paczce czytałem kilka wypowiedzi. Napisałem,o opiniach, sam szukając haków karpiowych.Ja wybrałem Carp'R'US(Cranked Hook).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.