Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do Daiwa Ninja X Spin 2.4m 5-20g


Lukkey

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kołowrotka do wędki Daiwa Ninja X Spin 2.4m 5-20g, budżet do 200-250 zł. Przeznaczenie głównie pod pstrąga i klenia, małe i średnie rzeki (miejscami szybki nurt), przynęty to woblery 5-8 cm, małe obrotówki i jigi, żyłka 0,16-0,22. Warunki jakie musi spełniać to przede wszystkim dobry nawój żyłki, bez jej skręcania(!), dobre wyważenie wędki, płynna praca i przyzwoity hamulec. Mile widziana szeroka szpula oraz dodatkowa szpula zapasowa. Łowię czysto amatorsko, weekendowo, 2-3 wypady w miesiącu. Obecny kołowrotek Robinson Montana FD 208 zupełnie się nie sprawdził, bardzo mocno skręca żyłkę, pojawiły się luzy i "dziwne dzwięki" podczas łowienia, nic przyjemnego. Znajdzie się coś sensownego w tym budżecie co posłuży kilka sezonów amatorskiego łowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja przy swoim kijku do 18 g pod łowienie podobne do tego co opisałeś mam młynek ryobi verum 2000 od jakichś 3 lat i jest ok. Przede wszystkim przy łowieniu żyłką skręcenia będą ZAWSZE, szczególnie przy łowieniu obrotówkami..

Ja od ubiegłego sezonu przestałem wędkować metodą spiningową z żyłkami a przy wspomnianym wyżej zestawie mam nawiniętą plecioneczkę 0,06 mm czasem stosuję 0,5 - 1 m przypon z cienkiego fluocarbonu ok 0,18-0,20 mm i to wszystko..

Przemyśl sprawę bo na wyniki według mnie to niema zupełnie wpływu, a samo wędkowanie jest o niebo przyjemniejsze ;) 

Osobiście do takiej wędki którą podałeś brałbym coś w rozmiarze 2000-3000, w podanym budżecie możesz już śmiało celować w młynki typu : Shimano Sahara, Daiwa Ninja LT, Daiwa Regal LT.

Rozważ również poszukanie używki np starych shimano czy daiwy bo czasem trafiają się po super cenach modele w świetnym stanie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz kijek Daiwa to zrób komplet , polecam daiwa ninja 2000, wszystkie twoje oczekiwania spełni , kolegą Elast 94  dobrze radzi , przejdź na plecionkę , różnica jest kolosalna , można trafić na necie zeszło roczny model , różnica jest taka z nowym modelem, że jest zapasowa szpula, jest tańszy a różni się tylko kolorystykom , obecnie na tym młynku mam na jednej szpuli pletke 00,3 a na drugiej żyłkę 0,12 ( pod wzdręgi ) zdecydowanie polecam 

IMG_20191212_175838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.