Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rowy - Łupawa


danoc

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wybieram się w sierpniu do Rowów na wakacje. W związku z tym mam parę pytań do osób tam łowiących:

- czy na odcinku rzeki od mostu do parku można łowić bez specjalnych pozwoleń,

- na którym brzegu są lepsze miejscówki - metoda spławikowa,

- na jaką przynętę łowić,

- czy można nęcić, a jeżeli tak to co się sprawdza najlepiej,

- czy w sezonie letnim dostanę w Rowach przynęty (białe i czerwone robaki).

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też przyłączyłbym się do powyższego pytania - gdyby tylko ktoś wykazał ochotę odpowiedzieć na nie :)

Mnie poza rzeką interesuje też jezioro Gardno - czy da się na nim łowić z brzegu (doświadczenie uczy mnie, że pomorskie jeziora mają brzegi potwornie zarośnięte trzciną); jaką ma głębokość i co tam pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem też w Rowach wędkowanie na opłatę morską sięga gdzieś około 200 metrów za mostem w stronę jeziora , później trzeba mieć opłaty PZW do jeziora samo jezioro wymaga opłat specjalnych ale to co wiem w tym roku nie sprzedają bo zarybiali nawet rybacy maja zakaz (co do wędkarzy nie jestem pewien na 100%) Ja teraz łowie na wyjściu rzeki w porcie leszcze oraz próbuje złowić śledzie ale jakoś nie mam szczęścia .Ostatnie kilka dni była paskudna pogoda wiało bardzo dochodziła nawet do 6 w skali.dzisiaj znaczy niedziela przestało wiać i zanosi się na poprawę pogody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

639620090701078.jpg

Takie komplety się łowiło

Przez 4 dni łowiło się takimi kompletami śledzie , zaliczone ponad 500 szt

frajda nie do opisania .Dzisiaj koniec z śledziami mały wypad na leszcze a biorą takie tutaj od 2 kilo w górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba całą ławicę przetrzebiłeś :grin: Jak przyjadę tam w sierpniu, to pewnie nic już dla mnie nie zostanie. I żona tradycyjnie będzie miała pretensje, że "inni to potrafią". Widziała to zdjęcie i ma oczekiwania co do takich samych wyników.

Pozdrawiam.

P.S.

Ale wędzisko to chyba nie jest morskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę od 8 do 20 sierpnia. Ale z dwójką dzieci (i żoną) na karku, to szanse połapania będę miał pewnie tylko wieczorem/nocą/wcześnie rano.

Jeśli możesz, to napisz, czy na Łupawie też da się połowić, bo ja jestem przede wszystkim rzecznym wędkarzem (morze to dla mnie takie duże jezioro :grin: ). I czy dużo ludzi łowi w morzu? Co prawda nie lubię tłoku, ale w ubiegłym roku wzbudzałem powszechną sensację, gdy jeden jedyny na przestrzeni paru kilometrów łowiłem z plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań co do opłat za wędkowanie w Rowach. Czy nadal za możliwość łowienia na Łupawie powyżej mostu opłaca się w Słowiańskim Parku Narodowym ? Jak jest z opłatą na wody morskie, czy w Słupsku się jej dokonuje czy można w Rowach w kapitanacie? Ja kilka lat temu łowiłem w Rowach na Łupawie za ośrodkiem Kormoran to nawet węgorz i sandacz się trafiał, a tak to głównie okoń ,płoć , uklej oraz krąp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

16 lipca miało miejsce nieoczekiwane spotkanie się trzech forumowiczów z haczyka.pl

Jeux , Kris66 , anonim1133 specjalne podziękowania dla krisa66 za to że rozpoznał mnie .

spotkanie odbyło się na rzece

Łupawie przy ujściu do morza na główce portowej

651720090717104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie bylo nie oczekiwane a mile.Pobyt tez ,mozna bylo polowic do woli chociaz nie trafialy sie okazy.Troche plotek,leszczykow oraz mala fladerka.Na zestawy sledziowe bily nie duze belony.Co do pozwolen zecz dziwna jest bo okolo dwu kilometrowy odcinek Lupawy od jeziora Gardno do ujscia jest pod zarzadem trzech wlascicieli,port do mostu to woda morska,od mostu w gore rzeki 200m Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej a dalej Slowinskiego Parku Narodowego. jeux pozdrawiam kolat66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jest jeszcze ktoś w Rowach? Mi dzisiaj po raz pierwszy udało się wyjść na ryby. Wykupiłem jednodniowe zezwolenie na Łupawę i od 5-tej poszedłem nad wodę. Mimo, że wiatr wiał tak, że kije chciały pospadać z podpórek, to płocie brały jak szalone, na wszystko, co im się wrzuciło. Ok. 11.00 brania ustały. Chociaż miejscowi zachwalali wodę pod względem zasobności w różne gatunki ryb, nic oprócz płoci i paru krąpi nie chciało brać. Za parę dni spróbuje ponownie. Teraz czekam aż morze się uspokoi (a pewnie nie szybko to nastąpi), bo chcę połowić przy falochronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie gdzie się teraz wykupuje zezwolenie na odcinek od mostu do jeziora chodzi mi o ten odcinek należący do parku ? proszę o szybką odpowiedź ze względu na to że wkrótce wyjeżdżam oraz ile wynosi opłata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem już tam kiedyś łowiłem przez kilka lat z rzędu na wakacjach jak byłem ale to było dawno. Pamiętam że moja mama złowiła tam sandacza 52cm węgorz też się trafił ale przewaga płoci, uklej i okoni oraz tych flądrowatych i jazgarzy :) zobaczymy jak będzie w tym roku po powrocie wszytsko opisze jeżeli będzie się czym pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

witam serdecznie wszystkich wedkarzy sprawdzajacych swoje umiejetnosci w Rowach Sam tez dosc czesto tam wedkuje ale tylko wiosna wiec mam pytanko do was koledzy czy ktos juz tam był w tym roku i co słychac jest juz jakas rybka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.