Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Tuczno gmina Pobiedziska koło Poznania


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie wszystko na temat jeziora Tuczna tzn. jakie ryby tam żyją, jakie dno, głębokość, roślinność, okazy złowione oraz czy są pomosty czy się łowi z brzegu. Za 2 tygodnie mam tam zawody. Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

U nas też była słabiutko

masa drobnicy, trochę karasi i kilka kroczków

wodę oceniam na słabą - trochę rozmawiałem z miejscowymi, wypiliśmy po kielichu i też mówili, że jest słaba, woda podobno dwa lata nie była zarybiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
U nas też była słabiutko

masa drobnicy, trochę karasi i kilka kroczków

wodę oceniam na słabą - trochę rozmawiałem z miejscowymi, wypiliśmy po kielichu i też mówili, że jest słaba, woda podobno dwa lata nie była zarybiana.

Jeśli mowa o tym w Tucznie gdzie jadąc od Poznania po prawej mamy Stęszewsko-Kołatkowaskie i przystanek autobusowy a po lewej sklep, bar i jez. Tuczno to ja tam wędkuje dość często bywam też w agroturystyce w Wiśniczówce. I wiem że opiekunem jest kolo 70 Łożyska i właśnie zarybiają karpiem itp. i można tam trafic sporą sztukę, ale to woda z himerami czasem siedzisz cały dzień i nic, a na wieczór dużo brań.

A z doświadczenia wiem że wypowiedzi miejscowych dzielimy przez 2 i dwa sita ;) każdy miejscowy Ci powie że nie ma ryb, bo co by mieli robic jak przyjadą miejscowi i wszystko wyłowią :) a jak patrzysz to sami siedzą.... to po co :) dla zabawy wątpie :)

Tak samo Kołatka po przeciwnej ma mniej ryb bo to chyba Bogucina albo juz nie ale zezwolenia wykupujesz we Wronczynie w rybakówce u sołtysa. A ryba w barze przy sklepie myslisz skąd jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.