Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy eksperymentował ktoś ze sbirulino?


batonik1984

Rekomendowane odpowiedzi

Sbirulino mi osobiście najbardziej się sprawdzało w takim zestawie: Sb 10g pływające+przypon 40cm+przynęta sztuczna typu mały twister/keitech shad impact. Na mniejszych rzekach tą metodą połowiłem mnóstwo okoni, czasem trafiały się jazie, raz zaatakował nawet leszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Bardzo łowne przynęty w każdym rozmiarze najlepsze kolory to perła z czarnym ,perła z różem  bardzo łowne na szczupaka ale też trafiają się bonusy na największego kaitecha trafiło mi się szczupak 70 cm  , jaż około 55 cm,okoń 25 cm , ryb miałem w tym dniu dużo. Swing  impact polecam mniejsze rozmiary idąc rzeką trafiało mi się  dużo okoni jazie nieraz łapałem do 25 sztuk takie od 15 do 30 cm .Easy Shiner w każdym rozmiarze kolory sobie możecie dobrać do swojego  łowiska te kolory co napisałem wcześniej mi sie sprawdziły na wielu łowiskach bardzo polecam .Wszystkich kolorów nie sprawdzałem ale są wszystkie łowne jak dla mnie polecam. dorzucam zdjęcie jazia.

20151022_173254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sbirulino jest to metoda rodem z Włoch, w Niemczech wykorzystywana do połowu pstrąga, głównie na wodach komercyjnych.         Polega ona na założeniu na linkę główną pływaka (bombarde), następnie zakładamy stoper gumowy, W dalszej kolejności podwójny karabińczyk i ok. 1,5 przypon. Jako przynęty używa się pasty Berkleya którą formuje się na kształt kopytka które podczas ściągania wiruje jak blaszka obrotowa. Bombardy występują w różnych gramaturach, jak również formach (pływające, wolno tonące,oraz szybko tonące).Osobiście nie tylko eksperymentowałem, ale często stosuję te metodę do połowu drapieżników, jest super alternatywą dla bocznego troka. Oczywiście pastę zastępuję gumkami.  Pozdrawiam.

spinning to jest to (no kill)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.