Skocz do zawartości
tokarex pontony

Brody Iłżeckie


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W ostatnim czasie to ogólnie słabo na Brodach z jakimikolwiek rybami. :razz:

Na żywca nie łowiłem, ale za to na spinning. W niedzielę zawody 4 godziny i tylko jeden szczupak 47 cm na wszystkich zawodników. Złowiony z betonów przed tamą. Niestety zawody były rozgrywane w okolicach Brodów i Krynek, gdzie ostatnio są słabe wyniki.

Ale w tej chwili miejscem, gdzie najprędzej można złowić szczupaka, to południowy brzeg od strony Stykowa, nie daleko za mostem, tam gdzie zalew się rozszerza gwałtownie. Jeszcze lepiej gdybyś miał jakąś łódkę, ja ze spinningiem wchodziłem na kilkadziesiąt metrów w głąb zalewu po wodzie do kolan, a kilka metrów w lewo lub prawo było już znacznie głebiej. Tak więc tam popróbuj.

Dodam, że woda na Brodach bardzo niziutka, podobno tamę naprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Moze ktos opisac gdzie mozna polowic na bata, odleglosciowke lub feedera na Kamiennej od Starachowic do zbiornika Brody?

Jak dojechac i na co sie nastwaiac tuz po zimie.

interesuje mnie tez sam wplyw do zbiornika Brody.

Dzieki

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy warto się wybrać na rzeka na nieco innym odcinku, a dokładnie to chodzi mi od Wąchocka w stronę Skarżyska. Łowił tam ktoś i czy w ogóle jest sens się tam wybierać a jeżeli tak to na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos opisac gdzie mozna polowic na bata, odleglosciowke lub feedera na Kamiennej od Starachowic do zbiornika Brody?

Ciężka sprawa z batem i odległościówką na rzece która ma z 5m szerokości...

Z feederem też sobie już darowałem na tej rzece ponieważ lepsze efekty przynosi metoda bolońska. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z batem da radę, przede wszystkim na odcinku od mostu w Dziurowie aż po sam zbiornik. Co do brań to łowili płocie w rejonie tego pierwszego mostu jak jeszcze było zimowo. Teraz nie wiem.

Co do dojazdu to nie napisałeś skąd chcesz tam dojechać, ale najprościej będzie jechać drogą nr 42 Starachowice - Ostrowiec, wtedy rzekę będziesz miał po swojej lewej stronie w odległości mniejszej niż kilometr, większość dróg skręcających w lewo doprowadzi Cię do rzeki. Dojazd do mostu, o którym pisałem jest prosty, w miejscowości Kuczów leżącej właśnie przy drodze nr 42 jest znak "Dziurów 1" i musisz skręcić zgodnie z tym znakiem, wtedy dojedziesz do mostu. Dalej w dół rzeki w stronę zalewu prowadzi gruntowa droga brzegiem Kamiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jechał przez las w stronę Rudy to musisz zahaczyć o Adamów. Jak dojedziesz do Adamowa to skręć w prawo, przejedź przez całą wieś aż zjedziesz na dół do Stykowa, tam dojedziesz do mostu, gdzie Kamienna wpada do zalewu Brody. Jest on jeszcze zamarznięty, więc na skrzyżowaniu przed samym mostem muszisz skręcić w prawo. Spokojnie można łowić na całym tym odcinku od mostu w Stykowie gdzieś 3 kilometry w górę rzeki do mostu w Dziurowie. A jak chcesz to możesz spróbować i wyżej. Droga prowadzi wzdłuż rzeki więc nie ma problemu z dojazdem. Lodu na rzece nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tym duzym moscie w Stykowie, mam jechać w prawo tam wzdluz rozlewiska, tam gdzie wiecznie siedza wedkarze splawikowi? Jak rozumiem to nie w lewo wzdluz zalewu tylko w prawo w strone rzeki. Dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze myślisz. Tyle że efektów nie gwarantuję. :wink: Nie wiem czy coś teraz tam bierze, ze 2 tygodnie temu miejscowi wędkarze łowili na białe robaki na przepływankę płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem tam dzis, skrecilem w lewo za mostem w Dziurowie przed petla autobusowa.

Rzeka wyglada fajnie, szeroko, dosc wysoki poziom, spokojny uciag.

Jutro jade powalczyc z kijami, zreszta nie bylem tam sam na rekonesansie :)

Napisze cos jak wroce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na rzece przed mostem narazie sama drobnica. Wczoraj byłem z drgającymi szczytówkami to tylko płoteczki mniejsze od dłoni, no i trafiają się krąpiki. Trzeba chyba jeszcze parę dni poczekać aż większa płoć zacznie żerować. Na zalewie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

O to chodzi, że się nic nie dzieje. Można połowić co najwyżej leszczyków, krąpików i płoteczek mniejszych niż 15 cm. :???:

Z drapieżników nie wiem, nie spinningowałem jeszcze na zalewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy łowi tam regularnie leszcze takie po ponad 50cm. Ja byłem tam 2 razy i nic. Widziałem tylko 2 osoby jak mają po 1. Ale ludzi tam jest tak dużo że o miejsce bardzo ciężko pewnie dlatego że na brodach ten zakaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Słyszałem tylko że takie miały się odbyć

link do artykułu na ten temat http://wedkuje.pl/wedkarstwo,na-co-ida-nasze-pieniadze,6742

ogólnie to cały pomysł wydaje się być dziwny, myślenie typu wpuściliśmy za dużo karpia więc należy zabronić wędkarzom nęcić a karpia sami odłowimy jest na pewno dalekie od zasad logiki. wydaje mi się że po prostu ktoś "musiał" zarobić , tym bardziej patrząc na kwotę jaka będzie na te odłowy wydana bo 50tyś wydaje mi się sporą kwotą jak za odłowienie tony karpia :???: choć mogę się mylić i to nie żadna "teoria spiskowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co w linku, przeczytałem tez artykuł znajdujący się w weekendowym wydaniu echa dnia (dokładnie dodatek starachowicki z echa dnia ). Pisało tam że zarówno na Wiórach jak i Brodach nie ma zbyt dużej ilości karpi. Ciekawe czy w takim razie "zakaz nęcenia" zostanie zniesiony...

Mogę dać skan tego artykułu ale nie wiem czy można umieszczać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że możesz dać skan, w końcu to na temat i nie jest żadną reklamą,

a co do zakazu to nie wydaje mi się żeby miał być cofnięty skoro to "kara" za wpuszczenie do zalewu tych karpi. swoją drogą skoro karpie zostały wypuszczone to dlaczego ich nie ma :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.