Skocz do zawartości
tokarex pontony

Brody Iłżeckie


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Od strony mostu w Stykowie dawno nie byłem, tak że nie wiem czy jest tam duża presja wędkarska. Ci się tyczy płyt przy zaporze, to zawsze jest gdzie porzucać na spining no chyba że trafi się łikend i ładna pogoda to może być gorzej z miejscem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Byłem i widziałem, że rozlewisko między mostami i rzeka nie sa zamarzniete. Myslicie że mozna juz usiąść na rozlewisku za leszczem i plącią, jaziemz feederkiem lub spławikiem ?

Jakieś rady co do necenia, przynet. Ja chcę necic zanenta z dodatkiem smierdziucha rybnego( olej rybny) i konopii. Czy dodawać melasę ?

Na haczyk pinka i czerwony. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak w tym roku z drapieżnikiem na brodach?

Połapał ktoś coś? Gdzie się najlepiej udać o tej porze roku? Jakie przynęty się sprawdzają? Obławiać głębsze miejsca czy płytsze ?

Wybieram się jutro z klubowiczami. A wypadało by nie mieć 0 na koncie :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem, złapałem na rozlewisku okonia 25 i sandała 35(pierwszy w życiu) oba z opadu, miałem jeszcze kilka uderzeń, ale główka 4 gram i pleciona 0,23 trochę nie były spasowane... (łowiłem na sprzęt kolegi). Miałem jeszcze sporą rybę na wędce, nawet jej zabardzo nie mogłem oderwać od dna, i cały czas mi odjeżdżała, ale tak to jest jak nastawia się człowiek z blaszką nr. 0 na okonie i bierze duża ryba. Już drugi raz tak spierdzieliłem sprawę :) kiedyś na zawodach miałem to samo... nie zaciąłem mocno i miałem lekko ustawiony hamulec...

W czwartek jak dobrze pójdzie to pojadę za sandałem z łódki.

ps. kolega Tomek 2 sandałki malutkie i szczupak 50cm

ps1. kolega Grześ 1 szczupak spięty, kilka okoni w wymiarze 15-20cm.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś, bryndza pod każdym względem :)

Sandałki pukacze a na grunt ludzie łapali dłoniaki :)

Za to niesamowicie dużo ludzi za mostem stało (poniżej zapory), nie wiem ale z 15 to ich było, może stwierdzili, że w kupie raźniej :D

Kolega spiął Sandała 60-70cm przy samym brzegu z betonów od strony torów.

Może byliśmy za krótko bo około 100minut :P

Wcześniej zahaczyliśmy o bardzo fajną jak się okazało rzeczkę na której w niedziele mamy zawody... ja 6 okonków 15-23cm, koledzy podobnie 15-27cm....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy ośrodka KARPIK ( nie mam na myśli oczka Ruśnia przy zaporze ) znajduje się małe oczko odciete od głownego zbiornika. Łowił ktoś tam? Czy jest sens tam sie rozłożyć ze sprzetem? Słyszałem, że łowione są tam karpie i piękne leszcze. ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tam łowiłem, ale dawno i wtedy moje umiejętności pozwalały na łowienie samej drobnicy. :wink: Myślę, że warto spróbować, tyle że w ciepłe dni pełno tam kąpiących się i plażowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęści w nocy i o świcie mało kto się kąpie :) Ciekawi mnie czy jest tam duża ryba , drobnica mnie nie interesuje :) Pojedziemy zobaczymy, poszukamy tam karpia amurka i duzych leszcy :) Muszę odpocząć od Piachów bo tam istatnbi nic się nie dzieje, więc szukam alternatywy dla zestawów karpiowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies pomysły na nęcenie na głownym zbiorniku ?

Czasem wpada kontrola nie ze Starachowic, ponoć kielecka z bronią przy pasie.

Podobno było kilkanaście wniosków o ukaranie za nęcenie...

Lepiej uważaj......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś.

Widziałem dwie duże ryby...

Okoń 35-40cm oraz leszcz 60+cm obie śnięte w okolicach mostu w stykowie, bardzo się tam płyciutko zrobiło. Ale łowią ostro 15 cm rybki, a ludzi jakby były co najmniej zawody nocne :P

A no i woda jakaś taka kakaowa troszkę i dużo syfu.

Po 30 minutach pojechaliśmy na to rozlewisko, "woda opadła". Znowu 30 minutek na sprawdzenie jak się sytuacja miewa no i złapałem 4 okoniki od 15 do 21cm, kolega jedno porządne uderzenie. Jakiś koleś z muchówką walczył ostro z jelcami no i było 2 gości z gruntu, jeden miał 0 a drugi jakąś rybę wyciągnął około 40cm.

Na koniec pojechaliśmy na rzeczkę na której miałem ostatnio zawody, efekt z 15 okoni od 25cm do 15cm no i szczupak 40-45cm.

Wyjazd był planowany na 3cią ale w związku z opadami na miejsce dotarliśmy około 8,15 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc dzisiaj w okolicach zajechałem na Brody widziałem paru wędkarzy łowiących na grunt. Teraz mam pytanie z tego co wiem jest zakaz stosowania zanęt, czy łowienie na grunt się tego nie zalicza czy ci wędkarze łapali łamiąc zakaz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używali zanęty to łamali przepis. Ale mogli z jakąś oliwką łowić na przykład. A swoją drogą to we wtorek na rzece za tamą złowiłem sandacza 52 cm na filet z płoci, a wczoraj na spinning tam klenia 26 cm, podobnego jelca, sandaczyka i trochę okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łowić na grunt ale z pustym koszykiem-jako ciężarek. Wiem bo miałem z tego powodu nieprzyjemności jakieś dwa tygodnie temu, podczas kontroli przez policję. Dla mnie ten zakaz jest nieco niezrozumiały. Nie można zanęcić czyli rzucać kul (lub z procy), nie można mieć pełnego koszyka, ale jak zrobisz kulkę z zanęty i umieścisz na haczyku to już ok. Tak właśnie rozmawiałem z Panami z kontroli, przyznali mi rację i odpuścili. Dalej łowiłem na spławik. A i spotkałem się z opiniami, że woda na Brodach (i Wiórach) kwitnie, kolor wody od zielonego do brunatnego, to przez stosowanie zanęt przez wędkarzy. Ubiegłoroczny zakaz niewiele dał-syf jaki był taki jest. A może by tak od czasu do czasu upuścić trochę wody i ją wymieniać.

Cóż na Brodach ryba jest lecz raczej prędko tam nie pojadę. wolę wybrać się gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie upuszczanie wody zniszczyłoby florę przybrzeżną, poza tym zniszczyłoby ikrę, narybek, itp. Myślę, że przyniosłoby to zdecydowanie gorsze skutki niż okresowy zakwit. Poza tym wahania byłyby na rzece poniżej zapory, co też nie byłoby dla niej dobre. A przepust jest dolny, więc cały korzuch i tak zostaje przy powierzchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Dzieje się coś na Brodach?

Mam kilka dni urlopu i chętnie bym połowił białą rybę na DS-a i nie bardzo wiem gdzie się wybrać w naszym kochanym Świętokrzyskim.

Myślę jeszcze nad Wiórami i ewentualnie Chańczą(chociaż tam z doskoku to tylko podleszczaki chyba).

Może jesteście w stanie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nęcenia to ciężko raczej. Możesz spróbować na rozlewiskach w górę od mostu w Stykowie, tam wolno nęcić. Podczas wcześniejszych gorących dni, około 3 tygodni temu w nocy brały ładne leszcze. Teraz też miejscówki tam są pozajmowane, więc coś się chyba dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi.

Do rozlewiska zraziłem się w zeszłym roku(miałem dzień urlopu i pojechałem właśnie tam) :razz:

Ale to chyba jedyna opcja, jeśli chodzi o szybki wypad w granicach 40-50 km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.